Věříte, že drogový trh ovládá skvěle organizovaná mafie z Ruska, Mexika, Afghánistánu a podobných zemí? Tak to jste možná stejní naivkové jako většina populace. Alespoň se tak zdá z tvrzení někdejšího agenta britské tajné služby MI6 Jamese Casbolta. Ten totiž před časem zveřejnil šokující svědectví, že globální trh s drogami kontrolují tajné služby! Snaží se snad s konkrétním záměrem u některých skupin lidí vyvolat drogovou závislost?
Je loajálním agentem britské tajné služby MI6, ale jednoho dne řekne dost! Tak nějak začíná neuvěřitelný příběh britského občana Jamese Casbolta, který svými výroky o praktikách MI6 rozpoutal jeden z největších skandálů v dějinách tajných služeb. Tvrdí totiž, že tato instituce společně s tajnými službami dalších států, jako jsou USA či Izrael, řídí globální drogový trh. „Tato složka se podílí na distribuci heroinu ze Středního východu, kokainu ze států Latinské Ameriky a drogy zvané ‚cannabis‛ z Maroka,“ tvrdí Casbolt. On sám je údajně v letech 1995–1999 agentem MI6, stejně jako předtím jeho otec Peter Casbolt, a má se s dalšími agenty podílet na řízeném obchodování s kokainem. Navíc poukazuje na to, že zpravodajské služby světových velmocí běžně spolupracují s drogovými kartely. Výnos obchodu s narkotiky má každoročně dosahovat stovek bilionů britských liber a peníze se mají „prát“ přes významné bankovní instituce. Říkáte si, že to přece nemůže být pravda? Ale co když může?
Extra droga pro každého!
Když se Casboltovo svědectví roku 2006 dostává na veřejnost, vypuká poprask. Někteří lidé si ťukají na čelo a podezírají ho z dezinformační kampaně. Další však připomínají, že se toto obvinění neozývá poprvé. Již roku 1977 americký senátor Edward M. Kennedy (1932–2009) varuje Kongres, že americká tajná služba CIA v projektu MK-ULTRA testovala drogy na amerických občanech! „Více než 30 univerzit a dalších institucí se podílelo na rozsáhlém testovacím a experimentálním programu, který zahrnoval tajné drogové testy na nic netušících občanech,“ burcuje tehdy Kennedy. Do projektu jsou údajně bez vlastního vědomí zapojeny desetitisíce civilistů – vězňů, zaměstnanců státního i soukromého sektoru, studentů i žen v domácnosti. Cílem pokusů, v nichž jsou lidem podávány drogy jako LSD, psilocybin, mescalin a jiné látky ovlivňující psychiku, je prý objevit způsob, jak manipulovat s lidskou myslí a ovlivňovat mozkové funkce člověka. Důkazů a svědectví o projektu MK-ULTRA existuje bezpočet. Může být tedy pravdivé i Casboltovo obvinění, že tajné služby kontrolují globální trh s drogami?
Kšeft za stovky bilionů liber
„Možná, že bude pro mnoho lidí velkým překvapením fakt, že globální obchod s drogami je kontrolován a v podstatě i provozován zpravodajskými službami. Bohužel v této celosvětové drogové hře hrají britské zpravodajské služby svůj prim,“ tvrdí ve svém skandálním svědectví Casbolt. Způsob zapojení britských, amerických, ale třeba také izraelských tajných služeb do systému celosvětového obchodu s drogami prý spočívá na úzké spolupráci se zločineckými kartely, v nichž mají mít nasazeny agenty hlavně z britské MI6, jež má byznys řídit. „Globální drogový obchod řízený britskými zpravodajskými agenturami dosahuje objemu nejméně 500 bilionů liber ročně. To je více jak globální obchod s naftovými produkty. Bohužel ekonomika Británie a USA je na takto získaných penězích velmi závislá,“ konstatuje Casbolt. „Špinavé peníze“ z obchodu s drogami jsou podle bývalého agenta MI6 údajně „prané“ přes významné bankovní instituce, třeba banku Barclays v Londýně, či dokonce přes centrální Banku Anglie!
Věděli to Clinton i Bush?
Ryba smrdí od hlavy, říká staré rčení, a to možná platí i v tomto případě. James Casbolt totiž tvrdí, že o světovém drogovém obchodě jsou informovány politické špičky některých velmocí, například 42. prezident USA Bill Clinton (*1946). Toho Casbolt dokonce nepřímo obviňuje ze smrti mladíků Dona Henryho a Kevina Ivese, jejichž těla byla 23. srpna 1987 nalezena na kolejích blízko města Little Rock v Arkansasu. Měli se údajně stát svědky předání zásilky kokainu, které organizovala CIA, a došlo k němu na letišti Mena. „V tuto dobu byl Bill Clinton guvernérem Arkansasu. Jsem přesvědčen o tom, že byl zapojen do operací CIA, v jejichž rámci prošlo každý měsíc letištěm Mena množství kokainu, jehož cena odpovídá zhruba 100 milionům dolarů,“ uvádí Casbolt. Podrobné informace o tomto případu prý lze najít v knihách Compromise a Dope Inc. Ještě větším „drogovým bossem“ je údajně 41. prezident USA George Bush st. (*1924). O jeho zapojení do drogového byznysu je zveřejněn spis „Dark Alliance“. Ale jeho autor, americký novinář Gary Webb (1955–2004), pak za podivných okolností umírá na následky dvou střel do hlavy! Stálo ho snad toto odhalení život?
Návykové látky jako zbraň
Pokud alespoň hypoteticky připustíme, že Casboltovo obvinění britské MI6 a dalších tajných služeb může být podložené, nabízí se dost ožehavá otázka: Proč by zpravodajské služby něco podobného dělaly? Odpovědi se podle Jamese Casbolta nabízejí dvě – první je výše zmíněných 500 bilionů liber, které se údajně používají na financování přísně tajných projektů CIA, MI6 a podobných organizací, ale prý rovněž na záplatování zadluženého amerického a britského státního rozpočtu. Tím druhým důvodem má být údajně snaha ovládnout současné lidstvo! „Agentury tajných služeb vždycky používaly návykové látky jako zbraň proti davům a za účelem uskutečnění svého dlouhodobého plánu na jednu světovou vládu, jednu světovou policejní organizaci ve stylu NATO a populaci očipovanou mikročipy, to vše známé jako Nový světový řád,“ vysvětluje údajný bývalý agent. Může být pravda opravdu tak strašlivá, jak líčí?
Mula, terorista a blázen
Šokující svědectví Jamese Casbolta je zveřejněno na většině mezinárodních konspiračních serverů i v některých světových médiích a vyvolává rozporuplné reakce. Od tábora odpůrců domnělý agent MI6 získává nálepku drogové muly, konspiračního teroristy, dezinformačního agenta, nebo dokonce duševně chorého blázna, který propadl konspiračním teoriím. „Většina z toho je nesmysl, a natolik průhledný, že dokonce i zběžný pohled na několik Casboltových ověřitelných tvrzení odhalí, že MI6 ani CIA není zapojena do světového obchodu s drogami. Zbytek jeho odhalení vypadá složený z pochybných teorií konspiračního žánru,“ upozorňuje například britský žurnalista a expert na konspirační teorie Robin Ramsay (*1948). Stoupenci Casbolta naopak tvrdí, že svým svědectvím o propojení zpravodajských služeb a drogových kartelů pomohl propíchnout hnisající vřed, který teď konečně praskl.
Taky ho někdo zastřelí?
Casbolt navíc není jediný, kdo tajné zpravodajské služby obviňuje z obchodování s drogami! Kromě amerického novináře Garyho Webba, oceněného za investigativní činnost prestižní Pulitzerovou cenou, je to třeba i známý britský žurnalista Tim Acheson. „Vyšší orgány moci jsou zapleteny do protizákonných aktivit. Lokálními podvody počínaje a ilegálními mezinárodními obchody s drogami a zbraněmi konče. Množství peněz a přístup k moci jsou živnou půdou pro korupci, jež se může stát systematickou, a skutečně to může skončit až situací, kdy stát aktivně podporuje činnost mafie,“ říká Acheson na podporu Casboltova svědectví. Ale kdo je vlastně domnělý tajný agent James Casbolt? Britská vláda jeho zařazení do MI6 nikdy nepotvrdila, ale – pokud je známo – to ani nepopřela. Jeho identita je proto stále nejistá. Existuje vůbec, nebo je to jenom nastrčený dezinformátor? Odpovědi zatím neznáme. Ale pokud skutečně žije, měl by na sebe dávat pozor. Lidé, kteří se pokoušejí odhalit podíl tajných služeb na prodeji drog, totiž často končí s kulkou v hlavě…
Lenka Kabeláčová ENIGMA
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.