Zkuste vypsat někomu šek, na trojnásobný obnos, než jakým disponuje váš účet, tak se stane pouze to, že nebude šek proplacen, pokud by se to přece nějakým způsobem podařilo a zakrátko by se na to určitě přišlo, budete stíháni pro podvod.
To však neplatí, pokud tak učiní banka, přesto že je každá banka nadnárodní privátní subjekt a všechny banky podléhají největšímu soukromému subjektu na světě, který nese název MMF.
MMF (soukromí “podnikatelé”) je plně odpovědný za dluhovou krizi i za všechny další ekonomické krize. Zůstaňme však u současné dluhové krize, která snad nejvíce podkopává ekonomiku Evropských zemí.
Co by se stalo, kdyby všechny Evropské země ve stejný den, stejnou hodinu přestali splácet své dluhy?
Nestalo by se toho zase tak mnoho. Za prvé by zkrachovaly všechny banky nejméně v Evropě, což by přineslo negativní důsledky pro světový finanční trh, možná jeho zhroucení o trochu dříve než se předpokládá a majiteli MMF dokonce plánováno za účelem zavedení jednotné světové měny a dalších kroků, které povedou k absolutní a jediné vládě nad celým světem (to není utopie, takové jsou faktické plány).
V každé zemi by zůstala nezměněná infrastruktura, pracovní síla, odborníci i vědečtí pracovníci a ti by velice brzo našli způsob jak obnovit chod průmyslu, který by byl krachem finančního systému zákonitě na čas ochromen. Vždyť se obchodovalo ještě dříve, než Templářský řád vynalezl první peníze. Nu ano byl to směnný obchod, ale ten by byl dostačující pro přechodné období, než by byla nalezena náhrada za zkrachovalý finanční systém, který by obstál i v mezinárodním obchodu.
Beztak zavedený finanční systém nesplňuje to, co by měl, ale je nástrojem chudoby i hladu převážné většiny světové populace a nepředstavitelného bohatství pár tisíc jedinců. Vždyť 90% světového bohatství vlastní 10% obyvatel planety, kteří stále nemají dost, proto vytvářejí krize, na kterých dále bohatnou a 90% světové populace přivádějí do stále větší chudoby a závislosti.
Vrátím se k úvodu článku – nikdo nemůže půjčit více než sám vlastní a je zcela jedno zda jde o brambory, nebo peníze, ale banky půjčují peníze, které nemají, to znamená, že jde pouze o virtuální peníze čísla v počítačích, nebo psaná na papíru, ale vrátit nechtějí čísla, která jsou někde napsaná, ale skutečné peníze a tak dostávají svět stále do většího zadlužení a závislosti. Závislosti na několika tisících obyvatel planety.
Že jde skutečně pouze o virtuální peníze, svědčí fakt – Dallara připomněl stav týkající se Evropské centrální banky (ECB), jejíž objem finančních prostředků v Řecku je dvakrát větší, než činí její základní kapitál. V případě bankrotu Řecka by tak ECB nedokázala stabilizovat finanční sektor eurozóny.
A TO SE TÝKÁ POUZE ŘECKA A ŘECKO NENÍ CELÁ EUROZONA. KOLIKANÁSOBNĚ ASI PUJČILA VÍCE V CELÉ EVROZONĚ, NEŽ JE JEJÍ ZÁKLADNÍ KAPITÁL?
NAD TÍM NEPŘEMÝŠLELA VLÁDA, KDYŽ ODSOUHLASILA DOSLOVA DAROVÁNÍ ČÁSTI DEVIZOVÝCH REZERV BANKOVNÍMU SEKTORU A JAKÁ JE HMOTNOST ZLATÉHO PKLADU OD LISTOPADU 1989 SE MŮŽEME POUZE DOHADOVAT.