
Stařičký 83letý Seken Tolebekov z Kazachstánu dokáže rozdrtit kameny holýma rukama. Tuto schopnost u sebe objevil, když mu bylo 24 let.
„Myslím, že mám v rukou nějakou sílu. Stárnu, ale ruce mám silné pořád. Věřím, že této síly se mi dostalo shůry. Začalo to, když jsem byl mladý. Pociťoval jsem v rukách teplo a pak ucítil nutkání rozdrtit kámen,“ sdělil novinám Tengri News.
„Někdy se lidé snaží to, co dělám, napodobit, ale pokaždé z toho mají jen zranění a zlomeniny kostí,“ říká stařík a dodává: „Když se moje ruce dostanou do kontaktu s kameny, necítím žádnou bolest, je to jako drtit písek.“
Malajský Magnet

Liew Thow Lin v pořadu Discovery Channel „O krok dál”. (Screenshot/HowStuffWorks.com)
Magnetické pole sice nenašli, ale kovové objekty se na jeho těle drží dál. Protože vědci nic neobvyklého nenalezli, celá věc zůstává záhadou. Zajímavé je, že mužovi synové a vnuci mají stejnou schopnost jako on.
Muž, který nespí
Ve čtvrti Que Son v provincii Quang Nam ve Vietnamu žije Ngoc Thai už přes 30 let bez toho, aniž by spal. Ngoc, kterému je dnes přes šedesát let, zkoušel léky i lidové léčitelství, dokonce se opíjel do němoty, ale spánek stále nepřichází.
Doktoři došli k závěru, že je úplně zdravý, absencí spánku jeho tělo očividně nestrádá. Díky tomu, že nemusí spát, může být aktivní 24 hodin denně, a tudíž vede produktivnější život než drtivá většina z nás. „Nevím, jestli mi nespavost ovlivnila zdraví nebo ne, ale jsem zatím zdravý a práci na farmě dělám normálně jako ostatní.“
Netopýří muž
O nejméně dvou slepých lidech je známo, že používají echolokaci stejně jako netopýři, či delfíni, aby se mohli pohybovat s velkou přesností.
Daniel Kish přišel o zrak jako batole. Začal vydávat klikající zvuky jazykem a teď, ve svých 47 letech, mu jeho klikání pomáhá jezdit na kole v silničním provozu bez jakýchkoli potíží. Kish vysvětlil v National Geographic (vydání červenec 2013), jak lidská echolokace funguje: „Každým klikem se vytváří zvukové vlny. Tyto vlny se odráží od povrchu kolem a vrací se mi do uší jako slabé ozvěny. Můj mozek mi ozvěny zpracovává do dynamických obrazů. Je to jako konverzace s prostředím.“
Benu Underwoodovi byly ve věku 3 let vyoperovány kvůli rakovině obě oči. Echolokaci se také naučil sám a žil relativně normální život, během kterého jezdil na kole, hrál sporty a další věci. Zemřel roku 2009 ve věku 15 let.

Mistři qigongu a mniši kultivují nadpřirozené schopnosti
Kultivace mysli a těla má hluboké nadpřirozené účinky, které se dají změřit. V roce 1998 profesorka Lu Jen-fang a desítky amerických vědců provedli výzkum na mistrech qigongu v Číně.
Qigong je starobylá metoda, která zahrnuje kultivaci energie, a to nejen pomocí meditativních cvičení, ale také zlepšováním mysli a srdce, neboť mysl a tělo jsou považovány za jedno a to samé. O qigongu je známo, že má léčivé účinky.
Ve svém výzkumu Jen-fang zjistila, že mistři qigongu byli schopni vysílat silné dávky infrazvukových vln, které byly 100 až 1000krát silnější, než u průměrného člověka. Dokonce i začátečníci měli pětkrát víc infrazvukové energie než před začátkem několikatýdenního tréninku qigongu.
Podobná studie na Vysoké škole tradiční čínské medicíny v Pekingu publikovaná v roce 1988 také zjistila, že qi (energie) vysílaná mistry qigongu se dá částečně měřit v podobě infrazvukových vln. Zde byly pozorovány infrazvukové vlny 100 krát silnější, než jaké má běžný člověk. Obě ze studií jsou podrobně popsány v China Healthways Institute.

Článek Harvard University Gazette z roku 2002 popisuje pokus, který byl proveden v severní Indii na tibetských mniších. Lehce oděné mnichy zavřeli do pokoje s teplotou 4 stupně Celsia. Jakmile vstoupili do stavu hluboké meditace, vědci jim na ramena položili pokrývky promáčené v ledové vodě.
Článek uvádí, že za těchto podmínek by se běžný člověk neovladatelně roztřásl a pokles jeho tělesné teploty by dokonce mohl vést ke smrti. Mniši nicméně zvládli teplotu v těle si udržet, a tím pokrývky vysušit. Vědci suché pokrývky odnesli a položili na ně další promáčené, které mniši opět vysušili teplem svých těl. Každý z mnichů vysušil v průběhu několika hodin 3 přikrývky.
Herbert Benson, který se 20 let zabýval meditačními technikami, pro Gazette prohlásil: „Buddhisté nepociťují realitu, ve které žijeme jako tu konečnou. Existuje jiná realita, na kterou se můžeme napojit a která není ovlivněna našimi emocemi ani naším běžným světem. Buddhisté věří, že tento stav mysli může být dosažen konáním dobra pro jiné a meditací.“
Benson vysvětluje, že teplo vyzařované těly mnichů bylo pouze vedlejším produktem jejich meditace. Na meditujících osobách byla provedena celá řada experimentů. Zjistilo se, že někteří z nich jsou schopni vyzařovat silné dávky různých druhů energie v měřitelných formách. Jsou také schopni kontrolovat svůj metabolismus a jiné tělesné procesy.
Zdroj: http://www.velkaepocha.sk/2014022621920/Lide-s-nadprirozenymi-schopnostmi-ziji-mezi-nami.html