Za dobu svého života údajně pohřbil 23 manželek a vychoval 180 potomků, než v roce 1933 zemřel. Li Ching-Yun byl prý expertem na čínskou medicínu a hlavně odborníkem na bylinky. I díky tomu se prý dožil až 256 let. Když v květnu roku 1933 zemřel, zveřejnil časopis Time jeho nekrolog, kde starý pán informoval o svém tajemství dlouhověkosti. To shrnul do několika základních pravidel: „Udržovat si klidné srdce, sedět jako želva, chodit čile jako holub a spát jako pes.“ Tuto poučku si prý vzal od válečníka Wu Pei-fu, u kterého se učil tajemstvím dlouhověkého života.

li-ching-yun-300x356Některé pověsti tvrdí, že Li měl ve svém životě nevšední návyky. Údajně nikdy nepil tvrdý alkohol, nekouřil a jedl v pravidelných časových intervalech po menších dávkách. Byl také zapřisáhlým vegetariánem a často se snažil meditovat. Občas si jen tak vzpřímeně sedl se zavřenýma očima a složenýma rukama. Bez sebemenšího pohnutí takto dokázal sedět i několik hodin. Lidé, kteří se s ním setkali na začátku dvacátého století, o něm říkali, že měl velmi dobrý zrak a dynamickou chůzi. Měl však prý brunátný obličej a jaterní skvrny po celém těle. Ve svém volném čase si rád zahrál karty a byl i velmi velkorysý, takže s ním každý vycházel nadmíru dobře.

„Udržovat si klidné srdce, sedět jako želva, chodit čile jako holub a spát jako pes.“ Tuto poučku si prý vzal od válečníka Wu Pei-fu, u kterého se učil tajemstvím dlouhověkého života.

Podle některých spekulací umřel přirozenou smrtí, jeho přátelé však prý tvrdili něco jiného. Den před svou smrtí měl totiž prohlásit: „Udělal jsem vše, co v tomto světě bylo potřeba. Teď jdu domů…“

Bohužel neexistuje moc informací z doby, kdy se Li narodil a kde vyrůstal. Ví se pouze to, že ve svých deseti letech už byl gramotný a cestoval po Tibetu a Mandžusku a zabýval se sbíráním bylinek. Dokumenty, které si vedl sám Li, uvádějí datum narození 1736, což by znamenalo, že zemřel ve 197 letech. V roce 1930 ale profesor čínské univerzity našel záznamy „dokazující“, že se Li narodil už v roce 1677. Podle těchto dokumentů čínská vláda oficiálně blahopřála Limu již k stopadesátým a dvoustým narozeninám. Je možné, že by Li zapomněl na své narozeniny, nebo se jednalo o jinou osobu stejného jména?

Na první pohled je Liův příběh jen těžko uvěřitelný. Tak staré záznamy potvrzující datum narození nemusí být stoprocentně věrohodné. Každopádně Li prožil celý svůj život v horách a to jistě k jeho – ať už jakkoli dlouhému – životu přispělo. Za nejstarší ženu je dosud oficiálně považována Francouzka Jeanne-Louise Calment, která zemřela v roce 1997 ve věku 122 let.

http://procproto.cz/zahady/konspirace/li-ching-yun-zemrel-tento-muz-ve-veku-256-let/