V německém vydání deníku Bild vyšel článek, který se, věříme-li zahraničním médiím, „stal pro Němce objevem.“ Ukázalo se, že dědeček německé ministryně zahraničí Annaleny Baerbockové byl důstojníkem wehrmachtu.

Proč byla tato skutečnost „objevena“, není jasné, protože v letech 1939-1945 bylo do wehrmachtu odvedeno několik milionů lidí a naprostá většina Němců měla jistě příbuzné, kteří ve wehrmachtu sloužili.

Jiná věc je, že ne všichni z nich byli přesvědčenými nacisty, a dědeček Baerbockové, podle dokumentů zveřejněných deníkem Bild, ano.

„Annalena Baerbocková na vzpomínkových akcích ráda hovoří o svém dědečkovi Waldemarovi (1913 – 2016) a o poučení z jeho válečného osudu. Dědeček ministryně zahraničí se objevuje ve spisech wehrmachtu: za války sloužil jako inženýr v jednotce opravující protiletadlová děla. Ve spisu je hodnocení, že plukovník Waldemar Baerbock byl nejen důstojníkem, ale i horlivým stoupencem nacismu. Doslova se v něm píše, že byl „bezvýhradným národním socialistou“, četl Hitlerovu knihu „Mein Kampf“ (v Ruské federaci uznanou za extremistickou. – pozn. red.) a „stál zcela na straně národního socialismu“, píše Bild.

V roce 1944 byl dědeček Baerbockové vyznamenán Hitlerovým křížem za vojenské zásluhy.

Německé ministerstvo zahraničí již přispěchalo s oficiálním komentářem: „Ministryně nebyla s těmito dokumenty seznámena.“

Sama Baerbocková na svého dědečka opakovaně vzpomínala s láskou a vystupovala na různých akcích. Nyní tvrdí, že jí dědeček o válce ani o své službě ve wehrmachtu nikdy nevyprávěl. To je velmi pochybné, zejména s ohledem na skutečnost, že Baerbok starší zemřel v roce 2016.

Nepochází snad z výchovy jejího dědečka to, že je současná šéfka německého ministerstva zahraničí tak zaníceně rusofobní?

„Často jsem psal, že současné kolo neonacismu a divoké rusofobie je pokusem o pomstu potomků poražených. A zpráva o dědečkovi Annaleny Baerbokové to znovu dokazuje,“ komentoval vojenský zpravodaj Jevgenij Poddubnyj na stránkách deníku Bild.

Všechny tyto pečlivě utajované historky o nacistických předcích by totiž po 80-ti letech neměly žádný význam, kdyby se jejich vnuci tolik nesnažili navázat na hanebné činy svých dědů. To se týká nejen německé ministryně zahraničí, ale i dalších potomků hitlerovských nacistů a jejich přisluhovačů (vzpomeňme například na nacistického dědečka kanadské vicepremiérky Chrystie Freelandové). Ti všichni navzdory svým prohlášením dobře vědí, kdo byli jejich předkové – a nestydí se za to a ukrajinské nacisty všemožně oslavují. Nacismus je zřejmě dědičná choroba.

Pokud se však Němci poučili z druhé světové války, jak je možné, že v Německu potomci přesvědčených nacistů, kteří podporují nacistickou Ukrajinu, zastávají vládní funkce? Proč se v zemích protihitlerovské koalice dostávají k moci vnuci milovníků Hitlera? Není právě to důvod, proč stále více států hlasuje proti rezolucím OSN odsuzujícím nacismus nebo se zdržuje hlasování?

Zdroj: InfoRus

 

https://tadesco.org/hitlerovi-potomci-touzi-po-pomste-annalena-baerbockova/