Na kolaps americké Silicon Valley Bank na jaře 2023 roku se téměř zapomnělo, ale nastupuje další špatná bankovní zpráva z USA. Týká se poměrně velké banky New York Community Bancorp (aktiva přes 100 miliard dolarů), jejíž problémy zřejmě souvisejí s financováním nemovitostí. Tedy na první pohled. Příčiny jsou hlubší. Amerika totiž mimo jiné nepřijala pro své (jiné než velké) banky mezinárodní „basilejská“ pravidla, což umožňuje bankám podstupovat vyšší rizika a mít méně rezerv pro případ havárií.

*****

Česká národní banka masivně hromadí zlaté rezervy. V trezorech ČNB ležel v polovině měsíce března drahý kov za téměř 53,5 miliardy korun. Jen za poslední rok tak ČR své zlaté rezervy více než ztrojnásobila, když nakoupila přes dvacet tun zlata. V posledních měsících se ČR dokonce stala jednou z pěti zemí světa s nejvyšší poptávkou po drahém kovu. Centrální bance se ostatně její posedlost skupováním zlata vyplácí. To je momentálně s cenou kolem 2170 dolarů za trojskou unci poblíž historického rekordu.

*****

Zatímco většina zemí chce zavést nové zákony o dohledu, Německo zaujímá opačný přístup: Spolkové ministerstvo pro digitální záležitosti a dopravu (BMDV) zveřejnilo návrh zákona, který bude vyžadovat, aby poskytovatelé e-mailů, messengerů a dalších cloudových služeb používali silné end-to-end šifrování. Návrh zákona oslavují odborníci na kryptografii i příznivci ochrany soukromí, neboť zakotvuje digitální tajemství korespondence.

*****

Čína nedávno zavedla opatření zakazující používání amerických procesorů a softwaru ve vládních počítačích. Rozhodnutí, oznámené nedávno, představuje další krok v dlouhotrvající technologické obchodní válce mezi Čínou a Spojenými státy.

****

Ředitele ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany (RNBO) Olexije Danilova byl odvolán z funkce a nahradil jej ředitel zahraniční zpravodajské služby Olexandr Lytvynenko. V úterý to uvedla kancelář ukrajinského prezidenta.

*****

Most Francis Scott Key Bridge ve městě Baltimore v americkém státě Maryland šel v úterý brzy ráno místního času ke dnu poté, co do jedné z opěr narazila nákladní loď. Několik vozidel spadlo z mostu do studených vod, záchranáři pátrají po přeživších. Podle předběžných zpráv zahynulo při zřícení mostu nejméně šest lidí.

 

*****

Vrchní soud v Londýně umožní zakladateli WikiLeaks Julianu Assangeovi znovu se odvolat proti rozhodnutí o jeho vydání do USA. Přezkum posledního odvolání proti vydání začal 20. února 2024. Zároveň dal americké vládě tři týdny na poskytnutí záruk, že novinářova práva nebudou u soudu pošlapána a že mu nebude hrozit trest smrti.

Webové stránky zveřejnily tisíce tajných dokumentů, včetně informací o tom, že americká Národní bezpečnostní agentura (NSA) odposlouchávala telefony představitelů řady zemí.

V roce 2010 začaly USA Assange vyšetřovat pro údajné porušení zákona o špionáži, za což hrozí trest smrti.

*****

Budapešť nemá v úmyslu přerušit kontakty na vysoké úrovni s Moskvou a všechny komunikační prostředky musí zůstat otevřené, řekl v rozhovoru pro agenturu TASS maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto. “Jsme přesvědčeni, že komunikační kanály musí zůstat otevřené, protože pokud je přerušíme, snížíme tím šanci na mír v budoucnosti,” řekl maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto.

“Je zřejmé a samozřejmé, že my udržujeme kontakty s ruskými představiteli. Já sám udržuji kontakt se svými kolegy, s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem, s místopředsedou vlády pro energetiku Alexandrem Novakem, s místopředsedou vlády pro průmysl a obchod s Denisem Manturovem.”

*****

Francie je připravena spolupracovat s Ruskem v boji proti terorismu, uvedl francouzský prezident Emmanuel Macron, když komentoval páteční teroristický útok na koncertní sál Crocus City Hall u Moskvy. Francouzský vůdce zdůraznil, že další komunikace s Vladimirem Putinem bude záviset na vývoji situace.

*****

Ruský prezident Vladimír Putin prohlásil pro The American Conservative, že dnes lze s jistotou říci, že západní kampaň za potrestání Ruska “nevedla k mezinárodní izolaci Moskvy. Naopak, urychlila geopolitickou reorientaci světa,” píše The American Conservative. Rusko je sice jen jedním z mocenských center v rodící se alternativě k západní hegemonii – ale jako první ukázalo zbytku světa, že rozchod se starým světovým řádem je nejen možný, ale pro rozvoj země i nezbytný.

*****

Šichtařová: deváté čtvrtletí v řadě, kdy české domácnosti reálně chudly

Tři měsíce uplynuly jako voda a statistici nám znovu servírovali statistiku mezd. Ve 4. čtvrtletí 2023 vzrostla průměrná hrubá měsíční nominální mzda proti stejnému období předchozího roku o 6,3 % na 46 013 korun. Jenže spotřebitelské ceny se zvýšily za uvedené období o 7,6 %. To znamená, že růst mezd ani na konci roku 2023 nedokázal překonat tempo inflace.

*****

Kurz japonské měny se ráno propadl vůči dolaru na nejnižší hodnotu za 34 let, do blízkosti hranice 152 jenů. Příčinou je očekávání, že japonská centrální banka zachová svůj uvolněný postoj k měnové politice i přes nedávné zvýšení základní sazby, uvedla agentura Kjódó.

*****

Kvůli údajným sporům s ředitelem České televize Janem Součkem v minulých dnech rezignovalo všech pět členů Etického panelu na své funkce. Informaci potvrdil jeden ze členů panelu Nikolaj Savický.

*****

Budoucnost lidstva závisí na vztazích mezi Čínou a USA, říká Si Ťin-pching

Čínský vůdce zdůraznil, že “dokud se obě strany budou považovat za partnery, respektovat své zájmy, mírově koexistovat a spolupracovat na oboustranně prospěšných výsledcích, budou se bilaterální vztahy zlepšovat”.

*****

USA se obviněním IS z teroristického útoku na Crocus City Hall zahnaly do kouta

“Trvalo jim jen několik hodin, než se dostali k mikrofonu, rozsvítili světla, svolali novináře a vyvodili závěr o tom, kdo nese vinu za tento strašlivě krvavý teroristický útok,” upozornila Maria Zacharovová.

*****

Ruské síly během uplynulého dne v rámci speciální vojenské operace na Ukrajině provedly kombinovaný úder přesnými zbraněmi dlouhého dosahu a bezpilotními letouny na rozhodovací centra a místa ukrajinské rozvědky a na oblasti nasazení zahraničních žoldnéřů, informovalo v úterý ruské ministerstvo obrany.

*****

Jihoamerický vůdce zintenzivňuje reformy “šokové terapie”. Argentinský prezident Javier Milei představil plán na zrušení 70 000 pracovních míst ve státním sektoru a ukončení více než 200 000 sociálních programů v rámci reforem zaměřených na stabilizaci churavějící ekonomiky země.

*****

Ukrajinské ministerstvo obrany oznámilo vytvoření nového oddělení pro plánování logistické podpory, které bude vypracovávat dlouhodobé plány nákupu pro armádu. Tento krok přichází poté, co byla v poslední době zatčena řada vysoce postavených ukrajinských vojenských úředníků kvůli podezření z korupce a zpronevěry.

*****

Nezávislý kandidát na prezidenta USA Robert F. Kennedy Jr. si vybral za svou partnerku v kampani o Bílý dům kalifornskou právničku Nicole Shanahanovou – bývalou manželku ruského spoluzakladatele Googlu.

*****

Srbsko čeká několik mimořádně těžkých dnů, prohlásil prezident Aleksandar Vučić a dodal, že v sázce jsou národní zájmy země. Balkánská země se důsledně staví proti snahám své separatistické provincie Kosovo o připojení k mezinárodním orgánům, ale v poslední době se v tomto ohledu podařilo dosáhnout pokroku.

Srbský vůdce ve středu na Instagramu zveřejnil tajemný vzkaz, v němž varoval, že “Srbsko čekají těžké dny” a že “v tuto chvíli není snadné říci, jaké zprávy jsme obdrželi za posledních 48 hodin”.

Vývoj událostí “přímo ohrožuje životně důležité národní zájmy Srbska i Republiky Srpské,” poznamenal Vučič, aniž by uvedl další podrobnosti, pouze řekl, že své spoluobčany v nadcházejících dnech seznámí s výzvami, které je čekají.

*****

Nosná raketa Long March 6A startuje v Tchaj-jüanském středisku pro vypouštění družic v provincii Šan-si, aby 27. března 2024 vynesla družici Yunhai 3B na přednastavenou oběžnou dráhu.

*****

Macronova iniciativa poslat vojáky na Ukrajinu nebyla dobře připravena, NATO na to není připraveno, řekla lotyšská premiérka Evika Siliņa. Macronovi vyčinily i Spojené státy.

*****

Bývalý plukovník americké armády Douglas Abbott Macgregor řekl nahlas to, co nechape většina lidí na Západě. „Zelenskyj skončil, jeho režim umírá, NATO je v rozkladu a bojí se přiznat zjevnou skutečnost, že válka je zcela ztracena.”

*****

Ivan Korčok s politováním informoval o tom, že šéf strany Aliancia Krisztián Forró, který skončil na 4. místě v prvním kole voleb (2,9 %), zrušil společnou schůzku naplánovanou na zítra. Je zjevné, že se rozhodl podpořit Pellegriniho, uvedl.

*****

Profesor Petr Drulák byl z Ústavu mezinárodních vztahů vyhozen neprávem. Dnes o tom definitivně rozhodl Městský soud v Praze. V praxi to znamená, že výpověď je neplatná. Zaměstnavatel bude muset vzít profesora Druláka zpět a vyplatit mu mzdu za celé období. Profesor Drulák od počátku upozorňoval, že příčinou vyhazovu byla snaha zbavit se ho kvůli jeho „nepohodlným“ názorům. Ústav je zřizován Ministerstvem zahraničí ČR.

https://tadesco.org/zpravy-dne-27-3-2024/

Bílé klobouky naznačují, že loď Dali byla v době srážky bez posádky

Zdroje Bílých klobouků sdělily serveru Real Raw News, že 100 000 tun vážící nákladní loď Dali plující pod singapurskou vlajkou mohla být bez posádky, když v úterý brzy ráno narazila do mostu Francise Scotta Keye v Marylandu, což způsobilo úplné zhroucení konstrukce mostu o délce 1,9 km.

Přibližně v půl druhé ráno loď Dali odplouvala z baltimorského přístavu, když narazila do podpěrného pylonu; mostní rozpětí se rozpadlo jako hračka a poslalo do ledové vody zohavený kov a dělníky, kteří přes noc pracovali na stavbě, o 140 metrů vedle. Dva z nich se podařilo zachránit, zbylých šest je považováno za mrtvé.

Úřady tvrdí, že loď Dali vydala tísňové volání a uvedla, že chvíli před katastrofální srážkou zhasl motor. Tísňové volání přičítají tomu, že poskytlo úřadům dostatek času na uzavření mostu a zabránění pádu dalších vozidel a lidí do ledové řeky Patapsco.

Krátce po “nehodě” společnost Synergy Marine Pte Ltd., která loď Dali spravuje, oznámila, že 22 členů posádky lodi, údajně osob specializovaných na kormidlování obrovských lodí do přístavu a z přístavu, je v bezpečí a je o ně postaráno.

Zdroje RRN však naznačují, že společnost Synergy a veřejní činitelé zkreslili skutečnosti týkající se incidentu.

V úterý v 6:30 ráno odposlechlo kybernetické velitelství americké armády (ARCYBER), které běžně monitoruje rozhovory Deep State, útržek telefonického rozhovoru mezi úředníkem Národní rady pro bezpečnost dopravy (NTSB) a ministrem dopravy Petem Buttigiegem. Na něm znepokojený Buttigieg křičí na vyšetřovatele NTSB: “Bez posádky? Žádná posádka na můstku? To nepřipadá v úvahu, tak to nerozšiřujte. Vlastně zapomeňte, že jste se o tom zmínil.”

“Je to nejen možné, ale i pravděpodobné. Z Dali nebyla odvelena žádná posádka,” odpověděl chlapík z NTSB.

“Dbejte na to, co jsem řekl,” řekl Buttigieg. “Fámy dostávají lidi do problémů, a těmi lidmi myslím tebe.”

ARCYBER bohužel zachytil pouze tento útržek pětiminutového hovoru.

NTSB je hlavní vyšetřovací orgán v zemi pro záležitosti týkající se civilních leteckých, železničních a námořních nehod. Ačkoli je NTSB financována z federálních zdrojů, její vedení se v minulosti střetlo s agenturami, jako je FBI, ohledně pravomocí; pokud není podezření na terorismus, má NTSB pravomoc rozhodovat o nehodách, které si v USA vyžádají oběti na životech nebo škody na americkém majetku.

Bidenův režim včera rychle vyloučil terorismus, zatímco internet zaplavily konspirační teorie od kybernetických útoků až po opilou posádku, která s lodí najela na most.

“V tuto chvíli víme jen to, že jeden úředník NTSB řekl blbečkovi Buttigiegovi, že Dali byla loď duchů, když narazila do mostu, a velmi rozzlobený Buttigieg mu to vyvrátil. Ten člověk z NTSB měl pravdu v tom, že vzhledem k dnešním technologiím je to možné; téměř každé myslitelné vozidlo, letadlo a loď lze ovládat na dálku. Potřebovali bychom se nalodit na palubu Dali, abychom si to potvrdili, a možná si promluvit s NTSB o tom, kde vzali své informace. Tohle způsobí logistickou noční můru pro dovoz a vývoz na severovýchodě USA.”

Rekordní přechody nelegálních migrantů zvyšují tlak na potápějícího se britského premiéra

Británie zaznamenala v prvních třech měsících roku rekordní počet nelegálních migrantů, kteří dorazili na její jižní pobřeží, což zvýšilo tlak na konzervativní vládu, které se nedaří uklidnit své voliče v otázce přistěhovalectví.

Podle předběžných údajů ministerstva vnitra se do 26. března vylodilo v jihovýchodní Anglii na malých člunech z Evropy celkem 4 644 migrantů, což je výrazně více než 3 770 v loňském roce a předchozí rekordní počet 4 162 zaznamenaný v roce 2022.

Počet přejezdů lodí ke konci loňského roku poklesl, což přimělo ministra vnitra Jamese Cleverlyho, aby se chlubil snahou vlády potlačit nelegální přistěhovalectví a tvrdil, že vláda premiéra Rišiho Sunaka plní svůj slib “zastavit lodě”.

Cleverly odmítl kritiky, kteří tvrdili, že k poklesu počtu příchozích přispěly především nepříznivé povětrnostní podmínky; zdá se však, že nedávný nárůst počtu příchozích, který se shoduje s teplejším počasím a klidnější plavbou, tuto teorii potvrzuje.

Ministerstvo vnitra nyní využívá prudce rostoucí čísla k prosazení svých imigračních reforem, které jsou v současné době pozastaveny ve Sněmovně lordů – horní komoře britského dvoukomorového zákonodárného sboru – a tvrdí, že změna zákona je nutná, aby bylo zajištěno, že deportační lety do Rwandy, africké země, s níž Británie nedávno podepsala dohodu o azylu, budou moci vzlétnout.

“Nepřijatelný počet lidí, kteří nadále překračují kanál La Manche, přesně ukazuje, proč musíme co nejdříve zahájit lety do Rwandy,” uvedl minulý týden mluvčí ministerstva vnitra.

Konzervativní poslanec Robert Jenrick, ministr pro imigraci, který v prosinci odešel z vlády kvůli obavám, že legislativa týkající se Rwandy nejde dostatečně daleko v řešení migrační krize, vyjádřil nové obavy z prudkého nárůstu počtu migrantů.

“Když jsem loni rezignoval, řekl jsem, že přístup vlády k nelegální migraci je vítězstvím naděje nad zkušeností. A to se také ukazuje,” napsal na síti X.

“Veřejnost právem požaduje a očekává, že zastavíme lodě. Když říkají, že udělají ‘cokoliv’, měla by to vláda myslet vážně.”

Konzervativní voliči v Británii jsou však již unaveni prázdnými sliby a zdá se, že hlasují “nohama” proti straně, která soustavně slibovala snížení imigrace a zároveň umožnila, aby v posledních letech prudce vzrostla na bezprecedentní úroveň.

Podle posledních průzkumů dosáhla vládní strana téměř polovičního podílu hlasů oproti opozičním labouristům, a to 22 % ku 42 %. Průzkum společnosti Redfield Wilton zveřejněný ve středu přinesl ještě chmurnější čtení pro Sunaka ve Walesu, kde by se toryové mohli brzy ocitnout na třetím místě v závodě dvou koní s 16 procenty a pouhým jedním procentním bodem před nově vznikající pravicovou stranou Reformní Spojené království, kterou vede brexitář Richard Tice a která je úzce spjata s nacionalistickým ohnivcem Nigelem Faragem.

Strana Reform UK vyzvala Velkou Británii, aby opustila Evropskou úmluvu o lidských právech (EÚLP) a zavedla tak opatření k zamezení příjezdů a urychlení deportací, aniž by docházelo k šikanózním odvoláním u britských imigračních soudů.

Tento krok podpořilo několik konzervativních poslanců z řad opozice, včetně bývalé ministryně vnitra Suelly Bravermanové, ale nezískal širokou podporu vlády.

Minulý týden se konzervativní poslankyně Andrea Jenkynsová během otázek na premiéra zeptala Sunaka, zda by v manifestu Konzervativní strany v nadcházejících volbách schválil závazek uspořádat referendum o vystoupení z EÚLP, čemuž se britský premiér vyhnul a odpověděl: “Nedovolím, aby cizí soud blokoval naši schopnost posílat lidi do Rwandy, až přijde čas.”

Zdroj: ReMIX News

Irové se už také ptají přímo migrantů, “kde máte svoje ženy a děti?” (Video z května 2023.)

Slovenský národ

Každý národ na zemi dostal do vienka svoju zem a rovnako aj svoje vlastnosti, prednosti a kultúru jemu vlastnú. Všetky tieto dary mali by národy používať ku svojmu vzostupu, k rastu a rozvoju svojej zeme rovnako ako celého Stvorenia.

Najväčším útokom na tento rozvoj je v dnešnej dobe multikulturalizmus rovnako ako globalizmus a obrovská túžba podobať sa či už vyspelému západu, alebo východným kultúram natoľko, že človek stráca pojem o svojej vlastnej identite.

Nie je možné vnútiť cudzie zvyky, cudzie oblečenie a myslieť si, že tým sa krajiny privedú k pokroku. Napodobňovanie nepovznáša, pretože nie je dielom vlastnej námahy.

Každý národ sa musí rozvíjať sám, zo svojich vlastných schopností, prekvitať podľa toho, na akej časti zeme vznikol. Musí tam rozvíjať tú krásu, ktorá sa bude harmonicky zachvievať s ostatnými na Zemi. Skutočná harmónia vznikne práve vďaka rozmanitosti, nie vďaka rovnakosti národov. Ak by to tak malo byť, potom by bola ľuďom daná len jedna zem a jeden národ. S tým by však čoskoro nasledovalo zastavenie, kvôli chýbajúcemu osviežovaniu doplnením. Je to rovnaké ako kvety na lúkach, ktoré svojou rozmanitosťou oživujú a robia človeka šťastným.

Nedodržiavanie týchto zákonitostí vývoja si vyberá svoju daň, vedie k úpadku a kolapsu, ktorý môžeme aj v dnešnej dobe jasne vidieť v krajinách, do ktorých sa vo veľkom vpúšťajú migranti, a kde sa riadiace orgány a vláda inšpirujú západnými hodnotami.

Je dobré, že vďaka rôznym okolnostiam sa práve teraz veľa národov konečne stavia za svoju suverenitu a odmietajú cudzie vplyvy. Takýto krok potrebuje urobiť aj Slovensko.

Slovensko je často opisované ako „nádherné“. Nádherné ženy, nádherné hory, nádherná príroda, nádherné mestá a tiež nádherná ľudová kultúra. Máme tu tradície, ktoré vo svete nemajú obdobu. Napriek tomu sa chytáme vplyvov, ktoré nám tu prinášajú iní. Slováci už od minulosti boli národ, ktorý veľmi ľahko preberá názory a ideológie od iných národov. Stačí zájsť kúsok späť do histórie a uvidíme ako sme sa dostali k ideológii komunizmu, vplyvy počas Rakúsko-Uhorska atď. Slováci boli vždy považovaní malý a slabý národ „národ holubičí“, ktorý sa vie iba podriadiť no sám nič veľké nedokáže.

Keď sa teraz pozriete na priemerného mladého Slováka, nevyzerá veľmi „slovensky“. Mladí sú úplne pohltení trendmi na sociálnych sieťach a celá kultúra splýva do jedného rovnakého obrazu vytvoreného umelo za účelom zjednotenia ľudí nielen do rovnakého výzoru, ale hlavne do rovnakého zmýšľania. Samozrejme cieľom je ovládať ľudí a to nielen na Slovensku, ale všade na svete.

Keďže Slovensko zohráva významnú úlohu v šírení Božej Pravdy a Svetla do Európy a tým aj do sveta, my ako prví musíme trvať na zachovaní našich tradícií a hodnôt. Nič z toho nám nebolo venované nadarmo a náhodou. V každom kraji máme prírodné scenérie, ktoré nám dokážu oblažiť ducha. V prírode sa skrýva ohromná sila, ktorú má každý na dosah ruky, a z ktorej môže čerpať inšpiráciu a vedenie. Niekoho stimuluje les, iného rieka, ďalšieho zase hory. Máme to všetko pre seba využívať, aby sme boli v bližšom kontakte s našimi pomocníkmi a samozrejme bližšie k Bohu.

Slovensko je krajina v mnohom unikátna a taká rozmanitá, no napriek rozdielom v každom kraji vedela fungovať jednotne. Slováci sa vedeli spojiť a spojme sa preto aj v tejto vážnej a požadujúcej dobe, tlačme vpred správne hodnoty a Pravdu, ktorá horí v každom prebudenom z nás. Pozerajme na ľudí cez srdce, vyciťujme komu je možné ešte podať pomocnú ruku. Našou úlohou je zachrániť, všetko čo je možné zachrániť.

Budujme povedomie nášho národa a vráťme mu jeho krásu. Obracanie sa späť do minulosti nám len poukazuje na to, ako čisto a jednoducho sme dokázali kedysi žiť. Ľudia boli pracovití a srdeční, vždy si pomáhali. Žijeme síce v modernej dobe, ale tieto „tradičnosti“ by sa nemali zahadzovať len kvôli tomu, že sa tak teraz všetci tvária. Je možné zosúladiť moderné a tradičné v správnej rovnováhe tak, aby oba svety mohli existovať jeden vedľa druhého a vzájomne sa harmonicky dopĺňali.

Chodíme obdivovať tradičné remeslá, tradičné obydlia v skanzenoch a vzdycháme nad tým aký bol vtedy život jednoduchý a iný a ľudia boli šťastní. Čo však bráni tomu, aby to tak bolo aj dnes? Je to naozaj vonkajší faktor, alebo si za to môžeme sami?

Odrezali sme sa od svojej zeme, od hodnôt a tradícií a čudujeme sa, že svet sa zmenil? Jedna múdra veta nám hovorí „buď tou zmenou, ktorú chceš vidieť vo svete“. Je to verzia výroku „Čo zaseješ, to zožneš!“ a to je základný stavebný kameň nášho sveta. Preto je aj dookola spomínané ako myslíš a konáš, tak sa ti v živote vráti. Obrovská sila, ktorú v sebe máme musí byť využívaná na dobro, inak sa bude strácať a prúdiť všade tam, kam ju pošlú tí, ktorí si už tento zákon osvojili natoľko, že ho začali využívať na zlo. Vidíme to už roky. Ľudia sú „iní“ a celé Slovensko je iné. Mali by znova začať burácať hromy a blesky, aby sa spiaci prebrali? Blesky sú už tu, len si to veľká časť národa ešte neuvedomuje. My ostatní však máme šancu ich prebrať a povolať k sebe do boja za záchranu našej vlasti a tým sa pridať k reťazovej reakcii, ktorá valcuje celý svet.

Hovorí sa, že za každým prebudením národa stojí nejaká burcujúca osoba, alebo skupina. Nech je každý z vás takou osobou sám pre seba a pre svoje okolie a strhnete so sebou ďalších a ďalších, ktorí budú s vami šíriť vlny Pravdy a Svetla, ktoré sú teraz tak veľmi potrebné. Buďte si istí sami sebou a tým, čo robíte. Nedajte sa vykoľajiť otázkami ani posmeškami. Vy viete čo je potrebné a pravdivé, tak choďte priamo a stojte pevne. Za týmto účelom je dôležité stále sa zdokonaľovať a prehlbovať svoje znalosti v Slove a prehlbovať a upevňovať svoju vieru. Pretože na každú zvedavú či štvavú otázku budete vedieť odpovedať a hájiť Pravdu. Ako kedysi, aj teraz šíritelia Pravdy čelia mnohým útokom, preto treba byť vyzbrojení a obrnení.

Keďže v posledných rokoch vykvitla nádej v podstatnom vzostupe ducha nášho národa, musíme sa toho ako Vediaci chytiť a podporovať to. Roky covidového šialenstva a rovnako aj mierové nálady v aktuálnom dianí nám ukázali, že v nás drieme bojovnosť, múdrosť a zdravý rozum, len nás treba správne povzbudiť a pritlačiť. Nenechajme sa k týmto vlastnostiam vždy iba dotlačiť. Prebuďme ich v sebe do každodenného života, pretože sú našou súčasťou! Prebudili sme ich už aj v parlamentných voľbách, kde sme dosiahli náš prvý úspech. Na rozdiel od našich českých susedov, Slovensko sa drží svojich postojov. Už je najvyšší čas sa úplne prebudiť, byť činní, aktívni v tvorení svojej budúcnosti.

Čo tým myslím? Vytvárajme si vlastné názory citom, pozorujme, buďme kritickí, ale spravodliví, vypočujme si aj iný názor, aby sme hľadali Pravdu, ktorej kúsok môže byť na oboch stranách. Bojujeme duchovný boj a ten sa nedá vyhrať bez toho, aby sme aj do hmotnej roviny premietali mier. Myslime na to, keď budeme v druhom kole voliť hlavu štátu. Toto je naša úloha, preto z toho vyplýva aj veľká zodpovednosť. Reči o tom, ako v druhom kole nepôjdete voliť nahrávajú jedine temnu a zlu, pretože sa vopred vzdávate a nechávate o sebe rozhodovať iných. Je dôležité uvedomiť si fakt, že tu sa jedná o našu vlasť. Všetci vlastenci majú možnosť dokázať pri volebných urnách, či sú skutočnými vlastencami a či im aj skutočne záleží na osude nášho Slovenska. Preto burcujte svoje okolie! Máme na to ešte dva týždne, ktoré budú síce turbulentné a určite aj plné útokov a zavádzania, ale vy sa opierajte o svoj cit a zdravý rozum, ktorý vždy ukazuje ten správny smer.

https://vitazstvosvetla.org/slovensky-narod/