Navzdory různým známým událostem v minulosti, jako byly experimenty prováděny na vězních během druhé světové války v nacistickém Německu a Japonsku, tyto praktiky pokračovaly i po válce.
Vzpomeňme například projekt americké CIA MK-Ultra (vymývání mozků, programování nájemných vrahů v hypnóze a podobně), který začal v 50. letech 20. století nebo britské fakultní nemocnice, které v 60. letech léčily své pacienty s despektem jako laboratorní krysy.
Americká organizace Alliance For Human Research Protection (Aliance za ochranu lidí během výzkumů) poznamenává, že od doby, kdy Úřad pro kontrolu potravin a léků (FDA) vydal výjimku z informovaného souhlasu pro nouzový výzkum, bylo provedeno nejméně 41 studií zahrnujících 46 964 pacientů.
Z toho počtu bylo 96% účastníků do výzkumu zařazeno bez jejich vědomí nebo informovaného souhlasu.
V roce 2017 napsala americká historička medicíny Alice Dregerová článek s názvem „Možná jste součástí lékařského experimentu a ani o tom nevíte“, ve kterém uvádí příklady experimentování na pacientech z Ameriky bez jejich vědomí.
Napsala:
„Zdá se, že v současnosti stále více lékařských experimentátorů ve Spojených státech amerických obchází dobrovolný informovaný souhlas těch, kteří se používají k výzkumu.
Ba co víc, místo aby se bojovalo proti tomuto retrográdnímu trendu, někteří z nejmocnějších aktérů v lékařském výzkumu ho obhajují jako nezbytný pro pokrok v medicíně.
Zásady Norimberského kodexu nebyly určeny pouze nacistům. Pokud by nacisté představovali jediné nebezpečí pro lidi využívané k lékařským experimentům, odstranění nacistů by vyřešilo naše problémy.
Norimberský kodex byl napsán proto, aby nás všechny vedl, protože jen dobré úmysly nestačí.“
V následujícím textu Dr. Coleman uvádí několik tipů, jak zjistíte, zda váš lékař na vás náhodou neexperimentuje.
Jak zjistit, zda na vás lékař experimentuje
Každý týden se tisíce pacientů, často nevědomky, využívají v lékařských experimentech.
Lékaři v obecné praxi a v nemocnicích vydělávají tisíce testováním nových léků pro farmaceutické společnosti. Pacienti jsou však často zbytečně vystavováni riziku. Zde je pár signálů, které vám napoví, že lékař na vás možná tajně experimentuje:
1. Divné chování lékaře
Buďte podezřívaví, pokud váš lékař dělá kolem vás velký rozruch, je neobvykle zdvořilý nebo chce, abyste se do ambulance vraceli ve velmi pravidelných intervalech.
2. Poskytne vám léky přímo
Pokud vám lékař namísto receptu dá lahvičku pilulek a nebude vám za ně nic účtovat, pak může jít o nové experimentální léky, kterých testování se účastníte.
3. Ptá se mnoho nerelevantních otázek
Dávejte si pozor, pokud vám lékař klade mnoho otázek, které se vám nezdají zcela relevantní.
Pokud váš lékař provádí klinickou zkoušku pro farmaceutickou společnost, téměř jistě vám položí mnoho otázek o vedlejších účincích – tedy otázky, které by se normálně neptal.
4. Často vás posílá na různé testy
Buďte opatrní, pokud váš lékař chce, abyste podstoupili krevní nebo jiné testy, ale nevysvětlí vám, proč jsou ty testy potřebné.
Farmaceutické společnosti, které lékaři platí za testování nových léků, mohou chtít provést takové krevní testy.
5. Existuje alternativní lék
Pokud vám lékař řekne, že na vás chce vyzkoušet nový lék, ujistěte se, že neexistuje žádná alternativa.
Nové léky by se měly zkoušet na pacientech pouze tehdy, když neexistují žádné účinné a bezpečné alternativy. Proč byste měli riskovat své zdraví (a svůj život) ve prospěch bankovního zůstatku svého lékaře a zisků farmaceutické společnosti?
Závěr
Výše uvedený text je převzat z knihy Dr. Vernona Colemana „Jak zabránit tomu, aby vás váš lékař zabil“.
AUTOR: Dr. Vernon Coleman
ZDROJ: expose-news.com