image20Ani 70 let po válce se Německo nevypořádalo s nacisty. Tedy lépe řečeno: ani 70 let po válce se nezbavilo komplexu z nacistické minulosti. Takže tamější policie věnuje hodně času i financí na boj s neonacistickými skupinami, kterých je v zemi nemálo. Určitě i proto, že ani Německu se nevyhýbají vlny přistěhovalců, které ne každý vítá s otevřenou náručí.

Ale některé policejní aktivity už začínají připomínat americkou schizofrenii v boji se světovým terorismem. Do této kategorie podle mnoha názorů spadá i nová počítačová aplikace, kterou chce německá policie co nejdříve začít využívat. Jedná se o aplikaci, která je schopná rozeznat „nacistickou hudbu“, vysílanou v éteru nebo provozovanou na zakázaných shromážděních.

V podstatě nejde o nic složitého. V loňském roce byl v Německu vydán seznam 79 zakázaných písní, které se nesmí šířit, ani prodávat mladistvým pod 18 let. (Proč tento zákaz neplatí plošně, jaksi zapomněly německé soudy i policejní složky pořádně vysvětlit.) A právě tyto zapovězené songy umí aplikace rychle identifikovat a odhalit jejich provozovatele a šiřitele. Policie si slibuje od svého nového „pomocníka“ účinnější boj hlavně s těmi nacisty, kteří ovlivňují nezletilé. Nicméně oficiálně nebylo používání aplikace ještě schváleno a není ani jisté, zda na toto povolení nakonec dojde.

Jedná se o aplikaci, která je schopná rozeznat „nacistickou hudbu“, vysílanou v éteru nebo provozovanou na zakázaných shromážděních.

V Německu totiž vyvolalo plánované používání „sporné“ technické novinky velmi rozporuplné reakce. Lidé jsou přesvědčeni, že nejdříve se začnou sledovat nacisti a pak další problémové skupiny, které ale rozhodně nikomu neškodí, prostě jenom nejsou spokojeny s momentálním politickým a ekonomickým vývojem. V médiích se běžně hovoří o tom, že obávaná východoněmecká tajná policie Stasi je zase zpět a někteří šťouralové se ptají, jestli budou muset vyhodit také svoje nahrávky Wagnerových oper. Vždyť je všeobecně známo, že slavný hudební skladatel byl pověstný svým extrémním německým nacionalismem a jeho hudba se těšila velké oblibě mezi nacistickými pohlaváry.

http://procproto.cz/veda-a-technika/technologie/zacne-virtualni-hon-na-nacisty/