Mluvil jste o tom, že se dnes USA nacházejí ve scénáři pozdního SSSR. Hovoříte-li teď o secesi, pak v čem je její rozdíl od rozpadu SSSR?

Situace vypadá následovně:
– říkám-li, že se Amerika nachází ve fázi rozpadu SSSR, nejenže neříkám její čistou konstrukci, ale nevykládám ji docela. Problém byl v tom, že když SSSR vstoupil do hluboké krize 80.let, jeho elity nenalezly, ani nechtěly hledat jiné východisko z této situace – kromě vzdání pozic. Všichni ale předpokládali, že USA vyhodnotí odpovídající kroky SSSR správně. Že tedy ho nebude rozbíjet, ale naopak vyvine všechna úsilí pro jeho konsolidaci, protože bylo pro ně nanejvýš výhodné mít silný a rozvíjející se Svaz. Vytvářením dialektického páru s ním, při pokračování existence na hranici války, byla nucena k rychlému rozvoji. V této situaci nebyl globální mír možný a tím ani přechod do režimu podřízení se USA zájmům globalizace, pozic Demokratické strany. SA hlediska zájmů Ameriky té doby byl rozpad SSSR nežádoucí.

Ano, tehdy jsem říkal, že pokud USA budou hrát na rozpad SSSR a zničení socializmu a na přechod k unipolárnímu světu a globalizaci, nevyhnutelně se jim dostane předobrazu budoucího vlastního rozpadu. Jestliže oni rozvalili jednu ze stran tohoto binárního protikladu, pak se musí rozložit i strana druhá. A z tohoto hlediska bude správné říci, že USA byly infikovány virem rozpadu SSSR, který sice působil pomalu, ale čím dál tím zřetelněji. A počínání Demokratické strany USA v posledních několika letech velmi připomíná KSSS časů pozdního Brežněva a sám Biden „drahého Leonida Iljiče“. To je jedna stránka věci a moment související s krizí USA.

Druhá stránka věci se od první zásadně odlišuje a říká, že Amerika je zemí zvláštní, obsahující přinejmenším dvě ostře rozdílné linie zahraniční a vnitřní politiky, které ne vždy procházejí mezi partajemi. Představitelé různých linií mohou být i v rámci jedné strany a vždycky tomu tak bylo. Díky tomu se Amerika rychle rozvíjela a její rozvoj se uskutečňoval prostřednictvím krizí které jsou mimořádně tvrdé. Když se Amerika ocitá před reálnou volbou další cesty, řeší to maximálně efektivně a tvrdě. To znamená vnější i vnitřní válku. Různé verze a konflikt nelze řešit cestou rozhovorů atd., ale v rovině fyzické, kde vítězí fyzicky silnější.

Tak to Amerika dělala vždy a je to její způsob pohybu vpřed. Nyní je podstata konfliktu naprosto zřejmá: – Demokratická strana jako globalisté a Amerika jako část globalistického světa na jedné straně, a Republikáni s neoindustrializací, vesmírem (…nikoli náhodou byly v měsíci před atentátem na Trumpa dva pokusy o atentát na Elona Muska) a vztahy k Rusku jako k „oblíbenému nepříteli“. Jsou tu průmyslníci proti bankéřům a probíhá rozkol po všech možných liniích včetně vzdělávání. Jsou to prostě Spojené Státy a jakýkoli konflikt vždy jde přes státy a jakýkoli vážný konflikt v USA je určitě rozkol země, kde část států prohlašuje, že nechtějí mít s touto federální vládou nic, společného, protože je její jednání neuspokojují. Odsud tedy ona secese a odsud i občanská válka.

Dva zásadní momenty…

1. Je bolestivý a souvisí s neúspěšným východem ze sovětské krize – civilizační únava a nespokojenost.
2. Tvrdý konflikt dvou zhruba stejně silných seskupení a ekonomik, dvou skupin bojujících o budoucnost, z nichž každá má za to, že budoucností je ona a protivník musí zůstat v minulosti.

Jsou to dva naprosto odlišné konflikty, jen se sešly v čase, což se stává a pro USA je to velmi nevýhodné. V této situaci přichází neúspěšný atentát (úspěšný by zvýšil pravděpodobnost občanské války), který zvyšuje pravděpodobnost uváznutí krize a deprese. Ale to, že zvyšuje pravděpodobnost, vůbec neznamená, že je to nevyhnutelné. Trumpovo přežití bylo 1:3 a nyní je to 2:3 ve prospěch uvíznutí v depresi a lze ještě velmi mnoho udělat. Každý člověk, který se zajímá o politiku by měl nyní být vnímavý k jakýmkoli prohlášením z USA, kde zřejmě jak Republikánům, tak i Demokratům zakázali prohlášení v médiích. Z toho lze vyvozovat naprostou zmatenost deepstate, stejně jako vedení obou partají.

Takže jde o to, kterou z krizí budou USA řešit…

Ano – co nechají viset a co budou řešit.

A víte, co nejchytřejšího by Američané v této historii mohli udělat? Nejchytřejší by bylo ji svalit na Zelenského. Jakože je to atentát Ukrajinců, kteří se vměšují do amerických voleb a dovolují si takové věci. Takže my, Američané, musíme neprodleně ukončit spolupráci s touto teroristickou zemí. USA poté vyplavou z nežádoucího konfliktu za křiku Evropy, že ji zradili, na což jim Američané odpoví, že se měli zamyslet, s kým se spolčují. Spolčili jste se s vrahy a teroristy, takže si poraďte sami…
…a vyřizujte si to s Ruskem.

 

AUTOR: Sergej Pereslegin

Překlad: St. Hroch/BelobogSK

ZDROJ: YouTube