Dobrý den, popíši Vám jednu „příhodu“ s exekutorem, kterou zažil můj strýc a teta zhruba před půl rokem:
 
exeStrýc s tetou žijí ve Volarech, oba dva toho času jsou nezaměstnaní neb jim továrničku zavřeli (bohužel tam pracovali oba dva). Peníze nastřádány nemají, neb mzdy v tomto kraji jsou dosti ubohé. Jejich syn vychován ve vší skromnosti se rozhodl za takovou žebráckou mzdu nepracovat a tak je nezaměstnán a živý se jak se dá (třeba prodejem hub Němcům). Syn odešel od rodičů někam pryč na podnájem. Stalo se, že se zadlužil ve výši 7 000Kč. Jeho rodiče o dluhu však neměli ani ponětí. Ovšem až do doby, kdy na jejich panelákový byt zabouchal exekutor. Vešel dovnitř a začal oblebovat kde co, že prý jejich syn musí zaplatit 50 000Kč (tedy 7000Kč + penále a poplatky).

Rodiče vyvalili překvapením oči a prohlásili, že syn u nich již nebydlí, ale že mu udají adresu jeho současného bydliště. Exekutor lakonicky prohlásil, že je stále hlášen u nich (to opravdu byl). Tak se lepilo a označovalo dál. Lepili se věci i zcela neprodejné, dalo by se říci pro cizího člověka naprosto bezcené (evidentní památka na zemřelé rodiče atd.). Jakákoliv lidská domluva s tímto (ne)tvorem nebyla možná (dle tvrzení mé tety se choval naprosto arogantně jako gestapák zabavující majetek pro Říši). Po vykonání úředního výkonu exekutor panelákový byt opustil s tím, že pokud nebude uhrazeno do tří dnů, pro olepené věci si přijede.

A v tuto chvíli do této tragikomedie vstupuji já….kdy mě značně vyděsila plačící zoufalá teta prosící o pomoc. Prestože žiji daleko, udržujeme spolu pravidelný kontakt, takže její zděšení jindy chladné a laskavé paní mne dost rozhodilo. Takže jsem jí hned druhý den spěšně poslal nějaký peníz, aby nepřišla o veškerý majetek. Nejen díky mě, ale i celé rodině, která se složila, jsme zažehnali nespravedlivou exekuci. Její syn (můj bratranec) je s prominutím blb, který svou ležérností toto způsobil, ale příbuzné si nevybíráme. Dnes už mám polovinu dluhu zpět, ale více než vrácené peníze mne hřeje pocit, že exekutorská zrůda byla zastavena….
 
Nechápu, že někdo může vymáhat dluh od někoho, kdo ho evidentně nezpůsobil a není vůbec žádná snaha najít opravdového viníka. Inu žijeme opravdu v totalitě, kdy sice jezdit po světě můžeme, plkat můžeme, ale to je asi tak všechno co nám páni dovolí.
 
S pozdravem,
P. S.
z Duchcova