Jean-Charles de Fontbrune je jeden z vykladačů proroctví Nostradama, známého francouzského proroka.

jan-pavel-iiNa základě Nostradamových knih a veršů v nich obsažených se Fontbrunovi podařilo předpovědět některé události, které později skutečně nastaly. Již koncem 70. let 20. století předpověděl, že se francouzským prezidemtem stane Francois Mitterand. A ten se jím v roce 1981 skutečně stal. Další jeho předpovědí byl atentát na papeže Jana Pavla II., ke kterému došlo také v roce 1981.

Fontbrune se také vyjádřil k naší budoucnosti. V příštích dvaceti letech nás podle něj čekají extrémní sucha i ničivé záplavy, rozšíření izraelsko-palestinské války až do Evropy, masový nárust počtu nejrůznějších náboženských sekt.

V roce 2012 má dojít k útoku ruských a arabských armád na Evropu. S tím je spojená okupace Francie i Británie a vylodění spojeneckých vojsk, tentokrát v Portugalsku.

Papež má v této době prchnout z Říma do Lyonu a tam být chladnokrevně zavražděn.

Mírový stav by se měl vrátit až po roce 2025.

Jak je možné, že Nostradamus bývá považován za toho, kdo předpovídá konec světa na rok 2012? Může jít o všeobecně rozšířený omyl.Není přesně dáno, že by Nostradamus myslel jednu přesně danou apokalypsu, která zničí svět. Rokem 2012 může začít série událostí (a podle Fontbrunova výkladu to vypadá na neskutečně dlouhou třetí světovou válku), která se v určitém okamžiku může vymknout z rukou. I Hopiové mluví o několika cestách; pokud si zvolíme tu nesprávnou, dojde ke konci světa, máme však na výběr. Doufejme, že si lidstvo doopravdy vybere tu „lepší“ cestu a po dlouhých letech boje nastane příměří. Tedy – pokud v té době na světě ještě někdo zbude…

Zdroj: http://konecsveta2012.cz/vestci-a-proroctvi/jean-charles-de-fontbrune/