Šéf dallaského Fedu Richard Fisher varuje před rychlým splasknutím bubliny na akciovém trhu. Po opatrných výrocích Janet Yellenové na adresu napjatých valuací a jejím direktu sektoru sociálních sítí jde o další přiznání toho, o čem pochybuje málokdo – na trhu je bublina.

Podle Richarda Fishera trh na současných úrovních přestřeluje, ceny jsou tedy neopodstatněně vysoké. Uvedl to ve středu v Los Angeles v projevu o měnové politice.

“Obávám se toho, abychom nedrželi politiku příliš uvolněnou příliš dlouho,” řekl dále. Není jediný, před zbytečně dlouhým udržováním extrémně nízkých sazeb varuje řada ekonomů, kteří připomínají podobné pochybení centrální banky v předchozím desetiletí, které předcházelo vzniku bubliny na realitním trhu.

Fed dlouhodobě oficiálně vyvrací názor, že by na americkém akciovém trhu byla spekulacemi živená bublina. Fisher ale ve středu doslova uvedl, že “nedoporučuje bublinu přímo nechat prasknout, ale bylo by potřeba upustit spekulativní páru z celého trhu”. Hezky řečeno – bublina tedy na trhu je, alespoň podle předsedy dallaské pobočky americké centrální banky.

Jeho recept na odchod Fedu od mimořádně uvolněné měnové politiky? “Začít snižovat bilanci Fedu v říjnu 2014 (očekávaný konec kvantitativního uvolňování) a zahájení zvyšování sazeb brzy během roku 2015,” řekl Fisher.

Martin Urban (brokerjet ČS): Co čekat od americké výsledkové sezóny

Ofenzivní a defenzivní akciové tipy od zkušeného makléře

Výsledková sezóna firem obchodovaných na amerických trzích právě začala. Teprve nyní se ukáže, do jaké míry je optimismus akciových indexů podpořen i zlepšujícími se finančními výsledky. Jak výsledková sezóna dopadne na trhy a od jakých společností se očekávají největší zisky? Nejen to rozebírá hlavní makléř brokerjetu ČS Martin Urban.

Deset firem, které kontrolují skoro celý svět

Deset firem, které kontrolují skoro celý svět

Téměř všechny významné značky na světě kontroluje hrstka korporací. Podívejte se, jak je vše propojené se vším.

http://www.kurzy.cz/zpravy/368909-fed-priznal-bublinu-na-trzich-pripravte-se-na-nejhorsi/