Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou k zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky.

  • Dohoda první: NEHŘEŠTE SLOVEM

Hovořte jako osobnost, říkejte jen to, co si myslíte, vyhýbejte se užívání slova proti sobě nebo k pomlouvání druhých, užívejte sílu slova ve jménu pravdy a lásky.

  • Dohoda druhá: NEBERTE SI NIC OSOBNĚ

Nikdo nedělá nic kvůli vám, co druzí říkají a dělají je projevem jejich vlastní situace a snů, když budete imunní proti názorům a činům druhých, nestanete se oběti zbytečného utrpení.

  • Dohoda třetí: NEVYTVÁŘEJTE SI ŽÁDNÉ DOMNĚNKY

Nalezněte odvahu klást otázky a vyjádřit, co skutečně chcete. Mluvte s ostatními tak jasně, jak jenom dovedete, abyste se vyhnuli nedorozuměním, smutku a dramatům. Pouze touto jedinou dohodou dokážete zcela změnit svůj život.

  • Dohoda čtvrtá: DĚLEJTE VŠE TAK, JAK NEJLÉPE DOVEDETE

Vaše činnost se mění od okamžiku k okamžiku, bude vypadat jinak, když jste nemocní, než když jste zdraví, dělejte však za všech okolností vše, jak nejlépe dovedete a vyhnete se zbytečným soudům a lítostí.

ctyri dohody

Zdroj: http://www.seberizeni.cz/ctyri-dohody-ve-zkratce/