V prohlášení získaný od CNET, (14.11.2011) ministerstvo spravedlnosti tvrdí, že musí existovat zákon, který bude stíhat porušení pravidel chování na internetu.  Ten má existovat na stejné úrovni, jako je například smluvní ujednání se zaměstnavatelem nebo poskytovatelem. Tvrdí to Richard Downing z ministerstva spravedlnosti, které podklady posouvá do amerického kongresu. (podzim 2011) Falešná identita na internetu prý znemožňuje pátrání po trestních činech, terorismu, hackování stránek. K posílení argumentace používají pochybné argumenty jako např. že uživatel s falešnou identitou napadl 13 letou dívku, která pak spáchala sebevraždu.

internet_cenzura2_idMinisterstvo spravedlnosti USA se snaží soustavně v kongresu protlačit uzákonění obecně platných podmínek za jakých může uživatel existovat na interentu a kdy už se stáváte zločincem.
Proti tomu pochybnému, ale vemi nebezpečnému tlaku se ozývají hlasy, které správně argumentují například tím, že na podnikovém večírku můžete být anonymně a není to zločin, ale pokud budete anonymně na interentu, budte kriminalizován?

Toto animované video nabízí divákům pohled na to, jak Národní strategie pro Trusted identity bude fungovat. Cílem je vytvořit řešení identity a soukromí při zvýšení bezpečnost a pohodlí na citlivé online transakce ověřením jednotlivce, organizace či základní infrastruktury. NSTIC tak předpokládá vytvoření World Cyber ​​Identity Ecosystem za účelem zákonem povoleného špehování každého člověka.
Více info: http://www.nist.gov/nstic/
Klikni: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ATbQnT0MSlM

O tom, že se soustavně chystají brutální zásahy do osobní svobody není třeba zdůrazňovat.

Zatím jsou argumenty na prosazení slabé, což se ale může v nejbližším čase změnit. Vzpomeňte jen událost 11.září, která byla zneužita k předběžné kriminializaci miliónů občanů, aniž by o tom vůbec věděli. Někteří si toho všimli až při koupi letenky, kde měli podivný kód. SSSS. Ten byl příčinou, že byli důkladně prohledání při každém letu neboť jejich jméno figuruje na seznamu podezřelých osob. A to se samozřejmě přenáší na všechny jejich příbuzné, děti, partnetra.

Jak již bylo v mediích několikrát zdokumentováno, pokus o vytvoření systému komunistické Číny v USA ve stylu internetového policie, obhajoval už senátor Joe Lieberman, který prosazoval, že anonymita na internetu je trestní čin a každý by měl mít na internetu svou ID stejně jako občané mají svou občanku nebo pas.
Ve svém důsledku by takové zákony fungovaly stejně jako v Číně. Poskytovatelé internetových služeb by byli nuceni blokovat jakékoliv stránky, na které by vláda USA ukázala. Existují dokonce už návrhy na vytvoření seznamu nežádoucích uživatelů a blokovat tak jejich možnost být na internetu formou současně platných zákonů.

http://www.seaplanet.eu/index.php/souvislosti/18-sociologie-chovani/416-chysta-se-rozsahla-kriminalizace-internetu-uvede-patne-udaje-a-pjde-sedt-nebo-t-odpoji-od-internetu