z12700252Q,David-Cameron-i-Donald-Tusk

Británie a Polsko slíbily spolupráci proti jakékoliv regulaci EU, která by ohrozila průmysl břidlicového plynu.

Britský premiér David Cameron to slíbil v  telefonním rozhovoru s polským premiérem Donaldem Tuskem a navzájem si slíbili pestrou budoucnost pro fracking po celé Evropě.

Zatímco je fracking zakázán v Německu a ve Francii (v ČR to alespoň slíbila nová vládnoucí koalice) a EU pracuje na nových regulací emisí skleníkových plynů, Cameron a Tusk se rozhodli, že pro průmysl udělají vše. Mluvčí Downing Street uvedl: “Ohledně břidlicového plynu uvítali legislativní návrhy EU a souhlasili, že by měla proběhnout další spolupráce na propagaci zisků břidlicového plynu po celé Evropě.” Dodal také, že “se chtějí ujistit, že Evropská komise nebude stavět průmyslu překážky, které zemím zabrání využít plný potenciál sektoru.”

V prosincovém dopise předsedovi Evropské komise Cameron loboval, že průmysl v Británii se domnívá, že legislativa EU zpozdí nevyhnutelné investice. Podle mapy britské vlády může být pro fracking dostupné až 60% britské půdy a vláda také přemýšlí, že zavede povolení frackovat plyn pod soukromými pozemky a rodinnými domky. (zdroj)