Nedávno jsem přidal článek s odkazem na esenciální oleje. Přiznám se, že pokaždé, když navštívím Bewit a Jirku Černotu, objevím Ameriku…vrátil mi vzpomínky na mou návštěvu u indiánů v Peru…

Tentokrát se s vámi podělím o jeden tip, kterým si pokaždé zcela určitě navodíte skvělou atmosféru a náladu. Můžete si koupit v supermarketu kakao, které má ovšem s kakaem velmi málo společného. Navíc je zničeno rafinovaným cukrem, A nebo si objednejte následující kombinaci skvělé chuti se spoustou výživných látek.

https://bewit.love/produkt/bio-raw-kakaove-slupky/?i=8cr6rgx1tcehfw

Po staletí a tisíciletí patřily kakaové boby k tomu nejlepšímu co nám příroda nabízí. Jsou superpotravinou, některými odborníky jsou dokonce označovány jako nejlepší superpotravina. Jejich latinský název Theobroma cacao znamená pokrm bohů. Nepražené kakaové slupky obsahují široké spektrum minerálů, vitaminů, antioxidantů a dalších fytonutrientů. Obsahují velké množství biologického, lehce stravitelného hořčíku, který patří mezi jeden z nejdůležitějších a zároveň nejvíce nedostatkových minerálů. Jeho nedostatek v populaci je všeobecný.

Nepražené kakaové slupky jsou také nejbohatším zdrojem organické síry v přírodě.

Bývají někdy řazeny mezi afrodiziaka. Na druhou stranu jsou vhodné a oblíbené i u dětí. Kakaové slupky obsahují antokyany, což jsou přírodní rostlinná barviva fialové barvy. Jsou obsaženy například i v acai a borůvkách.

Kvalitní BEWIT BIO RAW kakaové slupky navozují příjemný pocit harmonie, dobré tělesné kondice a duševní svěžesti a bdělosti.

Kakaové slupky obsahují rovněž purinové sloučeniny – theobromin a v malém množství i kofein. Tyto látky mají díky své příbuznosti podobné účinky. Působení theobrominu je ale asi desetkrát jemnější než účinek kofeinu. Proto není třeba se obávat podobných efektů, ke kterým může docházet při pití kávy, jako jsou určitá „návykovost“ a “přestimulování organizmu”.

A jak zdravě osladit?

https://bewit.love/produkt/bio-susena-trtinova-stava-panela-rapadura/?i=8cr6rgx1tcehfw

Šťáva z cukrové třtiny je známá již tisíce let. Z dochovaných písemností je zřejmé, že byla, pro své sladící účinky, získávána již v období 8000 let před našim letopočtem. Tehdy byla cukrová třtina planou, volně rostoucí rostlinou. Pro svou oblíbenost byla však postupem času domestikována a pěstována. Na počátku prvního století našeho letopočtu došlo k zjištění, že sušením vylisované šťávy lze získat prášek, který se lépe uchovává a má delší trvanlivost. Tento objev byl příčinou rozšíření podvědomí sušené třtinové šťávy do středověkého islámského světa. A následně do dalších částí světa.

Původ a pěstování

Cukrová třtina je tropická rostlina původem z Indie, kde je pěstována doposud. V Indii je velmi oblíbeným, hojně používaným sladidlem. Jedná se o víceletou rostlinu s mohutnými stébly. Roste přirozeně bez zbytečného přihnojování či zavlažování.

Postup výroby

I když je tradiční výroba tohoto sladidla stará již tisíce let, stále jedná o způsob výroby, který je až na některé inovace využíván dodnes. Sušená třtinová šťáva je vyráběna z čerstvě sklizené cukrové třtiny. Samotný proces výroby zahrnuje drcení stébel cukrové třtiny, lisování, filtraci, zahušťování a sušení. Výsledkem procesu je přirozený produkt, vyrobený bez procesu rafinace.

Složení a vlastnosti

Jedná se o tradiční koncentrovaný produkt sušené šťávy z cukrové třtiny. Na základě šetrného zpracování a vynechaného procesu rafinace je v sušené třtinové šťávě zachován přirozený obsah minerálních látek, vitamínů a dalších fytonutrientů.

Návod k použití

Sušená třtinová šťáva vyznačující se typicky zlatavou barvou, je oblíbená pro svou jemnou sladkou chuť s lehce karamelovým nádechem. Může sloužit jako náhrada rafinovaného cukru a jiných sladidel. Lze jí přidávat do různých jogurtů, smoothie a kaší. Je také vhodná na vaření a pečení.

Na závěr:

Konečný chuťový efekt docílíte přidáním kokosového mléka nebo kokosové smetany. Lze zakoupit jak v sušeném stavu, tak i v plechovce.

Je to jen malý zlomek nabídky Bewitu. Fantastické jsou všechny produkty, které mají vysokou kvalitu a je zde doslova koncentrace toho nejlepšího pro naše tělo, co nám příroda poskytuje.

Pro slevové akce ještě přikládáme odkaz, kdy po vyplnění tabulky můžete nakupovat výhodněji. Zároveň obdržíte svůj jedinečný odkaz a z každého nákupu výhody. Všichni tedy mohou pouze získat!

https://mybewit.com/r/888JbRb888