Sam Parker, píšící pro server Behind the News Network, právě publikoval druhou část dvoudílného článku nazvaného „Rusko/Putin & Západ“, který je zdaleka nejlepší analýzou současného ukrajinského konfliktu a světových událostí, jakou jsem dosud četl, jak ji zasazuje do historických souvislostí, a očividně čerpá ze zpravodajských zdrojů, které jsou zcela v rozporu s tím, co vychází ze západních korporátních médií.

Tento web dělá jen několik článků ročně, ale jsou důkladně prozkoumány a já jsem jeden publikoval loni o globálních potravinových kartelech a nenajdete nic tak obsáhlého, jako je tento seriál o tom, kdo ovládá světové dodávky potravin. Viz:

Odmaskování globálního potravinového kartelu: je dalším krokem masivní hladovění a snižování počtu obyvatel?

https://healthimpactnews.com/2021/unmasking-the-global-food-cartel-is-massive-starvation-and-population-reduction-their-next-move/

Sam Parker má očividně přístup k velmi vysokým zpravodajským informacím a „Sam Parker“ je pravděpodobně pseudonym, takže jakékoli pátrání, které provedete, abyste se dozvěděli jeho identitu, pravděpodobně selže.

Dominantní názory se dnes, dokonce i v alternativních médiích, řídí paradigmaty „pravice“ vs. „levice“ za předpokladu, že politici mají pod kontrolou národní a světové dění. Pokud to odráží vaše názory, že vaše konkrétní politická filozofie je nadřazená té druhé strany nebo že Spojené státy mají jakousi morální převahu nad ostatními národy, pak toto NENÍ článek pro vás.

Podobně jako já sám, i Behind the News Network vychází z předpokladu, že věci se ve světě „jen tak nedějí“, ale jsou plánované a ti, kdo plánují a rozhodují, nejsou politici, ale bohatí miliardáři, kteří ovládají světové finance.

Politici pro ně pracují.

Na Západě v poslední době finanční impéria ovládly dvě „židovské“ rodiny, Rothschildovi v Evropě a Rockefellerovi v USA. Zde je několik výňatků ze stránky „Úvod“ z Behind the News Network:

Americký prezident Roosevelt (1933-1945) kdysi řekl: „V politice se nic neděje náhodou. Pokud se to stane, můžete se vsadit, že to tak bylo naplánováno.“ Byl v dobré pozici, aby to věděl, protože byl 12 let americkým prezidentem.

Tento zpravodaj pojednává o plánování a ďábelské genialitě dvou mocenských center na světě a o tom, jak osnovala zotročování lidstva. Doufáme, že to vysvětlí věci, které se až dosud zdály nevysvětlitelné; že to přinese ostré zaostření obrazů, které byly zakryty krajináři masmédií.

Každý ví, že tyrani a diktátoři – jako Adolf Hitler a Stalin a další – existovali. To nikdo nezpochybňuje. Teror a zkáza, které tito šílenci způsobili světu, jsou všeobecně uznávány. Všichni tito tyrani chtěli dobýt svět. To víme.

Není tedy teoreticky možné, aby miliardář seděl v podkrovním bytě na Manhattanu, v Londýně nebo v Paříži a snil stejný sen jako Hitler nebo Lenin. Budete muset připustit, že je to teoreticky možné. Julius Caesar, bohatý aristokrat to udělal. A takový člověk by mohl uzavřít spojenectví s dalšími podobně smýšlejícími muži, že? Caesar to udělal. Tito muži by byli skvěle vzdělaní, měli by obrovskou společenskou prestiž a byli by schopni dát dohromady překvapivě velké částky peněz, aby mohli uskutečnit své plány. To jsou výhody, které Stalin, Lenin a Hitler neměli.

Pro průměrného jedince je těžké pochopit tak zvrácenou touhu po moci. Typický člověk si chce jen užívat úspěchu ve své práci, aby si mohl dovolit přiměřeně vysokou životní úroveň. Chce zajistit svou rodinu v nemoci i ve zdraví a dát svým dětem zdravé vzdělání. Tím jeho ambice končí. Netouží uplatňovat moc nad ostatními, dobývat jiné země nebo národy, nebo být králem nebo vládcem. Chce si hledět svého a užívat života. Jelikož netouží po moci, je pro něj těžké si představit, že existují jiní, kteří pochodují za jiným bubnem.

Musíme si ale uvědomit, že Hitlerové, Leninové a Caesarové existovali v celé historii. Proč bychom měli předpokládat, že dnes žádní takoví muži se zvrácenou touhou po moci neexistují? A jsou-li tito muži náhodou miliardáři, není možné, aby využívali muže jako Hitlera a Lenina jako pěšáky, aby se chopili moci pro sebe. Jakkoli je tomu těžké uvěřit, je tomu tak i dnes.

Politika je praktikou moci. A tato moc je založena na bohatství. V politice jsou motivem peníze a cílem je moc. Politik – bez ohledu na to, jak vysoko je postaven – je služebníkem této moci. Abychom to zjednodušili, vezměme si příklad. Nejbohatším mužem ve městě je ten, ke kterému se starosta a policejní šéf chovají velmi uctivě. To, co říká bohatý muž, se normálně děje. A tento příklad lze „vystřihnout“ z města do města, do národa a regionu, pak do světa.
Spisy Sama Parkera považuji za velmi dobré a za velmi solidní žurnalistiku, která je dnes neuvěřitelně vzácná. Po přečtení toho, co odhaluje, budete těžko hádat, kde leží jeho vlastní loajalita a víra, a tak by to mělo být s poctivou žurnalistikou.

Předpokládám, že většina čtenářů Health Impact News je proamerická a pronacionalistická. Být „vlastencem“ je považováno za „dobrou“ věc.

V předchozích spisech jsem vysvětlil, proč se domnívám, že je to modlářství a že opravdový věřící v Ježíše Krista nebude mít žádnou jinou věrnost kromě své věrnosti Kristu a Božímu království.

Všechno ostatní na tomto světě je součástí domény Satana a království temnoty, a to zahrnuje Spojené státy americké spolu s firemním křesťanstvím. Viz:

Nacionalismus a desatero přikázání – vlastenectví nebo modlářství? „Svoboda“ nebo otroctví?

https://created4health.org/nationalism-and-the-ten-commandments-patriotism-or-idolatry/

Jeden v Kristu: zrušení diskriminace a třídního boje v Mesiánském novém světovém řádu

https://created4health.org/one-in-christ-abolishing-discrimination-and-class-warfare-in-the-messianic-new-world-order/
Sam Parker se zabývá věcmi, které nenajdete v korporátních médiích, a mnohé z nich dokonce ani v alternativních médiích, a dává tak historický pohled, který může zpochybnit vaše vlastní chápání Ruska a toho, proč se chová tak, jak se chová dnes.

Pokud je většina z toho, co zde píše, pravda, zdá se, že Rusko má právě teď navrch, alespoň pokud jde o vojenskou sílu, a to se týká každého, kdo to čte.

Z pohledu Sama Parkera je Západ na ústupu, zatímco Rusko od konce studené války vytrvale obnovuje svou armádu. Dochází k závěru, že pro Západ je to v podstatě „konec hry“, protože nemůže konkurovat přepracovaným ruským zbraňovým systémům.

„V arzenálu USA teď a v dohledné budoucnosti není nic, co by dokázalo zachytit Mach 9-10+, natož pak M20-27, cíle. To je ten problém. Je to skutečně nastaveno, zápas a hra pro Říši skončila: proti Rusku už neexistuje žádná vojenská možnost.“
Tohle bude chvíli trvat, než to přečtu a strávím, ale stojí to za to, protože nevím o žádných jiných zdrojích, kde byste si to mohli přečíst.

Rusko/Putin & Západ 1. část
od Sama Parkera
Behind the News Network

Pozadí

(1991-současnost)

Pád Sovětského svazu znamenal začátek vysoce nebezpečné nové fáze americké agrese proti silně oslabenému Rusku. Pro Rockefellerovu říši to představovalo zlatou příležitost zničit svého bývalého protivníka, Rusko, jako fungujícího agenta. Pokud by se jim podařilo zničit Rusko, věřili, že by mohli odstranit jedinou zbývající vážnou překážku toho, co Pentagon nazýval Full Spectrum Domination – úplnou kontrolu nad pevninou, mořem, vzduchem, vesmírem a kyberprostorem. Jedna jediná supervelmoc mohla diktovat celému světu, jak se jí zachtělo. To byl šílený sen Davida, jeho rodiny a spojenců.

Devadesátá léta byla pro ruský lid obdobím nesmírného utrpení. Jak se blížil rozpad SSSR, zasvěcení vytvořili plánovací skupinu, která měla zajistit trvalý vliv představitelů sovětské éry tím, že převedla ruský státní majetek na offshorové krycí společnosti, a tím připravila zemi o bohatství. Jedna taková offshorová společnost, FIMACO, byla využita k uloupení odhadovaných 50 miliard dolarů od národa. Právě tímto drancováním vznikl likvidní kapitál, který využili budoucí oligarchové k budování svého bohatství. Prvním příjemcem tohoto uspořádání byl Michail Chodorkovskij, který svou kariéru zahájil jako nižší sovětský úředník a jehož ropný konglomerát Jukos byl navázán na FIMACO. A FIMACO byla navázána na Jacoba Rothschilda v Londýně.

V roce 1991 se Sovětský svaz definitivně zhroutil. Toho srpna zemřel pádem z okna státní pokladník Nikolaj Kručina, zodpovědný za ruské zlaté rezervy. Byl členem plánovací skupiny, která založila spiknutí s cílem ukrást státní majetek. Jeho nástupce Georgij Pavlov o dva měsíce později spadl z okna: oligarchové uklízeli dům. V září ruská centrální banka oznámila, že kremelské zlaté rezervy nevysvětlitelně klesly z odhadovaných 1000-1500 tun na pouhých 240 tun. O dva měsíce později Victor Geraščenko oznámil, že ruské zlaté rezervy ve skutečnosti zcela zmizely. Zatímco ruská veřejnost byla tímto odhalením zděšena, evropští bankéři byli méně překvapeni. Mezi těmito kruhy se často šeptalo, že sovětská dopravní letadla létala do a ze Švýcarska celé měsíce a rozprodávala velké množství zlata. Boris Jelcin oznámil své plány na privatizaci národního majetku a začalo skutečné rabování.

Během privatizačního období sítě obou rodin neztrácely čas a oportunisticky se vrhly na převzetí ruského průmyslu. Clintonova administrativa se snažila přepracovat hospodářskou politiku rodící se Ruské federace podle Washingtonského konsensu: privatizace, deregulace, úsporná opatření a otevření ruských firem ke koupi ultrabohatým Američanům. Zahraniční investoři se nahrnuli a míra chamtivosti mezi touto pátou kolonou nových Moskvanů byla skutečně ohromující.

Nastupuje Putin

Krátce po nástupu do úřadu v roce 1999 stál Vladimir Putin, nacionalista s dlouhou kariérou v ruské rozvědce, před nelehkým úkolem pokusit se odčinit nebo alespoň omezit škody, které zločinní Jelcinovi kumpáni a jejich zahraniční partneři napáchali na Rusku .

Putin vykopl Rothschildy

Kriminalita se neomezovala jen na zahraniční spekulanty. Během počátečního období privatizace v 90. letech Rothschildové zorganizovali tajnou společnost sedmi ruských oligarchů zcela ovládajících administrativu Borise Jelcina. Tato skupina si říkala Semibankirschina, pojmenovaná po sedmi bojarech, kteří ovládali Rusko během 17. století. Tajnou společnost tvořili tito oligarchové: Boris Berezovskij, Michail Chodorkovskij, Michail Fridman, Petr Aven, Vladimir Gusinskij, Vladimir Potanin a Alexandr Smolenskij. Všichni pracovali pro Rothschildy- nebo Londýn- a konkrétněji pro Jacoba Rothschilda.

Koncem roku 1999 se Vladimir Putin stal prezidentem Ruska a osudy těchto samozvaných vládců se rychle obrátily k horšímu. Vytvořila se nová skupina Putinových zasvěcenců – Slivoki (tvořená ruskými nacionalisty z bezpečnostního a obchodního světa) a začala nahrazovat dosavadní přístup, který měl Semibankirschina k prezidentovi. Ze silného postavení vyjednal Putin se zbývajícími oligarchy „velký obchod“: ponechali si většinu svého stávajícího majetku výměnou za to, že se sjednotili s Putinovou vertikální vládou nad Ruskem. Éra finančního gangsterismu z 90. let skončila. V roce 2001 se státní převzetí médií zmocnilo televizních sítí, které dříve vlastnily Rothschildovy loutky. Právě tyto Putinovy kroky od počátku března 2000 vedly k rozpadu Rothschildovy kontroly nad Ruskem. Všichni tito oligarchové patřili Jacobu Rothschildovi. A, kradli Rusko naslepo.

David Rockefeller se nemohl obtěžovat s tak malými výdělky. Tady bylo klíčové přivést Rusko do dolarového světa – to bylo pro jeho impérium výnosnější. Kromě toho jeho impériu velmi posloužila řada geopolitických konfrontací na ruských hranicích. První takovou byly čečenské války v letech 1994 a 1999/2000. To Putin ukončil, rychle a nemilosrdně.

Vojenská okupace Iráku byla prvním významným krokem v této americké strategii přesunout ropu do ropných společností obou rodin. Ruské investice v Iráku pak byly po americké invazi v březnu 2003 ztraceny. Po afghánské invazi v říjnu 2001 navíc Pentagon začal rozšiřovat svou přítomnost ve Střední Asii – k nelibosti Ruska i Číny. Ze zřejmých vojenských a politických důvodů nemohl Washington otevřeně přiznat, že od pádu Sovětského svazu v roce 1991 bylo jeho strategickým cílem odtrhnout nebo odtrhnout Rusko, a tím získat účinnou kontrolu nad jeho obrovskými zásobami ropy a plynu.

Tyto dvě války byly jen úvodními výstřely řady geopolitických „ropovodových válek“ – nevyhlášených válek, ale válek v každém slova smyslu. Byly to války, otevřené i skryté, zahrnující Eurasii, Blízký východ a Afriku. Energetické války byly vedeny bombami, taktikou teroru a bezpilotními letouny. Bojovaly také sofistikovanými novými metodami politické destabilizace nespolupracujících režimů prostřednictvím toho, čemu se říkalo Barevné revoluce. Cíl byl jednoduchý: Rockefellerova kontrola prostřednictvím Pentagonu a CIA nad všemi významnými ložisky ropy a plynu Plovody PLUS je přepravovaly, aby byly schopny ovládat vznikající euroasijský ekonomický kolos, zejména Čínu a Rusko (a později Indii). Cíle se mělo dosáhnout všemi nezbytnými prostředky. Obklíčení Ruska NATO, barevné revoluce napříč Eurasií a válka v Iráku, to vše byly aspekty jedné a téže americké geopolitické strategie: velkolepá strategie, jak jednou provždy dekonstruovat Rusko jako potenciálního soupeře jediné supermocenské hegemonie USA. Konec Jelcinovy éry udělal ve velkolepých plánech Washingtonu mírnou paseku. Po Wall Street-City v Londýně řízeném drancování Ruska sítěmi dvou rodin se vychytralejší a střízlivější Putin opatrně vynořil jako dynamická nacionalistická síla, odhodlaná obnovit Rusko.


Putin se rozešel s Rockefellery

Určující událost ruské energetické geopolitiky se odehrála v roce 2003. Stejně jako Washington ovládl Irák, Putin nařídil okázalé zatčení ruského miliardáře oligarchy Michaila Chordokovského neboli MK na základě obvinění z daňových úniků. Putin poté zmrazil akcie Chordokovského obří skupiny Jukos Oil a dostal ji pod státní kontrolu. Co vyvolalo Putinovu dramatickou akci?

MK pracoval pro Jacoba Rothschilda. Byl Rothschildovou frontou. V březnu 2000 byl MK přítomen se všemi ostatními oligarchy, které Putin svolal na schůzku. Oligarchové se Putinovi zavázali – že pokud se budou držet mimo ruskou politiku a repatriují část svých ukradených peněz (v podstatě ukradených státu na zmanipulovaných nabídkách za Jelcina), budou si moci ponechat svůj majetek. Všichni tito oligarchové byli Rothschildovými frontami. Většina jich přijala, s výjimkou Rothschildových židovských oligarchů. Putin šel za tím, když porušili svůj slib, který mu dali. A stejně tak MK. Byl zaměstnán skupováním Dumy – ruského parlamentu – jako prvním krokem v plánu kandidovat v roce 2004 proti Putinovi.

Mezitím Michail Chodorkovskij’ vyjednával se dvěma Rockefellerovými ropnými společnostmi, Exxonem a Chevronem, o prodeji 40% ropy Jukos (za sumu 25 miliard dolarů). Kdyby tento obchod prošel, hospodářská a finanční nezávislost Ruska by skončila. Tento 40% podíl by dal Washingtonu, americkým ropným gigantům a Rockefellerově rodině de facto právo veta nad budoucími ruskými obchody s ropou a plynem a plynovody. V době jeho zatčení Jukos právě zahájil kroky k získání Sibněfti, velmi velké ruské ropné společnosti. Spojený podnik Jukos-Sibněfť s 20 miliardami barelů ropy a plynu by pak vlastnil druhé největší zásoby ropy a plynu na světě – v soukromých rukou, a nikoli ve vlastnictví státu. Odkup Jukosu-Sibněfti Exxonem by byl doslova energetickým státním převratem. David Rockefeller a Jacob Rothschild to věděli. Stejně tak Bílý dům. MK to věděl. A především to věděl Vladimir Putin a rázně zakročil, aby to zablokoval. Putin proti němu v říjnu 2003 zakročil a zatkl ho.

Právě během čistky oligarchů a supích kapitalistů se objevila skutečná moc za Michailem Chodorkovským. Když už bylo pravděpodobné, že bude zatčen, zařídil, aby všechny jeho akcie z ropné společnosti Jukos přešly do vlastnictví Jacoba Rothschilda. K převodu došlo v listopadu 2003, čímž Jacob Rothschild získal 40-45% kontrolu nad Jukosem, jehož hodnota se odhaduje na 25 miliard dolarů. Putin následně Jukos zlikvidoval a znárodnil zabavením a odprodejem jeho akcií státním ropným společnostem. Putin vrátil Rusku to, co ukradl Jacob Rothschild, kdysi nejbohatší muž v zemi, a štěstěna Michaila Chodorkovského se obrátila k horšímu. V roce 2003 byl Chodorkovskij Putinem trestně stíhán za daňové úniky a podvody, za které si nakonec odseděl 10 let ve vězení, a následně byl vyhoštěn. Když se v letech 1995/96 uskutečnily zmanipulované dražby státního majetku, většina firem byla prodána za pouhých 5% jeho hodnoty. A Jukos byl „odkoupen“ za necelých 400 milionů dolarů, když jeho skutečná hodnota byla mnohem vyšší.

Putin tedy vyhlásil válku nejmocnějším rodinám na planetě. Od této chvíle by to byl boj mezi Putinem a oběma rodinami. Putin přežil mnoho pokusů těchto dvou mocenských sítí o život. Od chvíle, kdy Putin v roce 2003 zatkl Chordolovského, Kreml opět vkládal motory ekonomické kontroly do státních rukou.

Jedním z prvních Putinových bodů na pořadu jednání bylo splacení veškerého dluhu vůči MMF a zadržovaných půjček ze sovětské éry, čímž se osvobodil od Rothschildova vměšování. To Putinovi umožnilo snížit jejich vliv na osud Ruska.

Události v Rusku záhy následovaly CIA – financované skryté destabilizace v Eurasii – barevné revoluce proti vládám na ruském okraji.

Putin začal podnikat řadu obranných kroků, aby tváří v tvář stále zřejmější politice Washingtonu obkličovat a oslabovat Rusko obnovil nějakou obhajitelnou formu rovnováhy. Následné strategické omyly USA Rusku práci o něco usnadnily. Nyní, když na obou stranách – v NATO i v Rusku – stoupaly sázky, přešlo Putinovo Rusko od prosté obrany k nové dynamické ofenzivě zaměřené na zajištění životaschopnější geopolitické pozice využitím jeho energie jako páky.

Do roku 2003, poté, co byl Irák obsazen americkými a britskými silami, byla pro USA nejnaléhavější prioritou kontrola ruské ropy, plynu a přidružených ropovodů. Aby k tomu došlo, považoval se za nezbytný převrat v maličké Gruzínské republice, stejně jako podobný převrat na Ukrajině. Kdyby se v obou zemích podařilo dosadit proamerické režimy, byla by nejen smrtelně ohrožena vojenská bezpečnost samotného Ruska, ale také by byla vážně omezena schopnost Ruska kontrolovat vývoz své ropy a plynu do EU.

V lednu 2004 uvedla růžová revoluce k moci washingtonského kandidáta na prezidenta Gruzie Michaila Saakašviliho. Se svým mužem pevně usazeným v Tblisi- BP a angloamerickým ropným konsorciem se podařilo rychle dokončit 1800 km dlouhý plynovod z Baku přes TYblisi do Ceyhanu v tureckém Středomoří za cenu zhruba 3,6 miliardy dolarů. S výstavbou tohoto (BTC) plynovodu se na místě objevila významná část oslabení ruské ropné a energetické nezávislosti.

V listopadu 2004 CIA dosadila svého muže k moci na Ukrajině. Tomuto převratu se přezdívalo oranžová revoluce. Ukrajina měla pro Rusko větší strategický význam než Gruzie. Bylo to způsobeno několika ropovody a plynovody procházejícími Ukrajinou do EU. Přerušení těchto ropovodů na hranicích s Ukrajinou by zasadilo Rusku těžkou ekonomickou ránu, když si takovou ztrátu nemohlo dovolit. Vzhledem k tomu, že Polsko již bylo v NATO, členství Ukrajiny a Gruzie v NATO by téměř úplně obklopilo Rusko nepřátelskými sousedy, což by vytvořilo existenční hrozbu pro samotné přežití Ruska samotného. Putin to věděl, ale jeho možnosti byly omezené. Washington věděl, co je v sázce, a dělal vše kromě otevřené války proti jadernému protivníkovi, aby prosadil agendu.

Do roku 2005 klíčové ropné společnosti obou rodin (London) BP, Shell, Total); New York (Exxon, Chevron) získaly kontrolu nad většinou ropy v Kaspickém moři. Ovládnutí energetiky – globálně – velkými čtyřmi ropnými společnostmi dvou rodin Chevron a Exxon (Rockefeller), a BP a Shell (Rothschild) – bylo základním kamenem jejich globální strategie.

V diskusích rodiny Rockefellerů a ve washingtonských politických kruzích bylo jasné, že aby USA mohly kontrolovat tyto globální toky ropy a plynu, musí svou vojenskou sílu promítat daleko agresivněji , aby dosáhly totální vojenské nadvlády, což bylo to, o čem Full Spectrum Dominance byla. Stratégové Full Spectrum dominance si představovali kontrolu v podstatě celého vesmíru, včetně vnějšího a vnitřního prostoru, od galaxie, přes tělo, až po mysl. Teď, znáte nemocné. Vychytralé a prohnané mozky, které přinesly Covid , aby uzamkly globální ekonomiku- Proč? – aby zachránily finanční a bankovní systémy Rockefeller Empires

Ruská energetická geopolitika

V roce 2004 nebylo Rusko světovou velmocí. Z energetického hlediska šlo o kolos. Z hlediska pevniny šlo stále o největší stát na světě s 11 časovými pásmy. Mělo rozsáhlé území a přírodní zdroje a největší zásoby zemního plynu na světě, zatímco jeho zásoby ropy činily 150 miliard barelů, což by mohlo toto číslo výrazně zvýšit, neboť velké části Ruska stále nejsou prozkoumány.

Ruská státní síť plynovodů, „jednotný dopravní systém“, zahrnuje rozsáhlou síť plynovodů a kompresorových stanic, která se rozprostírá po celém Rusku o více než 400 000 km. Jen moderní náklady na jejich výměnu by dnes činily zhruba 1-2 biliony dolarů! Podle zákona směl plynovod používat pouze státní Gazprom. Tato síť byla snad nejcennějším ruským státním majetkem kromě samotné ropy a plynu. Zde bylo srdce Putinovy nové energetické geopolitiky. Putin využíval ruský energetický trumf k budování hospodářských vazeb napříč Eurasií od západu na východ, od severu na jih. Washington z toho neměl vůbec radost.

Rusko nikdy nepřestalo být mocným subjektem, který vyráběl nejmodernější vojenské technologie. Zatímco jeho armáda, námořnictvo a ait force byly v roce 1990 ve špatném stavu, prvky pro obrodu Ruska jako vojenského tahouna byly stále na svém místě. Rusko na různých mezinárodních obchodních přehlídkách soustavně nasazovalo špičkové vojenské technologie a využívalo světového trhu s vývozem zbraní, aby udrželo svou nejzásadnější vojenskou technologickou základnu nedotčenou. Vývoz zbraní byl v devadesátých letech až dodnes jedním z nejlepších způsobů, jak si Rusko mohlo vydělat tolik potřebnou tvrdou měnu. Důležitou roli hrál i ruský jaderný arzenál , který poskytoval ruskému státu základní bezpečnost.

Ruská centrální banka se stala třetím největším držitelem dolarových rezerv na světě za Čínou a Japonskem. Kromě toho byla jedinou mocností na povrchu zemském s potenciálními vojenskými schopnostmi, které se vyrovnaly americkým. V roce 2005 ruský prezident Vladimir Putin v projevu předneseném před ruským Federálním shromážděním prohlásil, že pád Sovětského svazu byl největší geopolitickou katastrofou v dějinách Ruska. Měl na mysli, že roztříštěnost Sovětského svazu připraví Rusko o prvek, který mu od 18. století umožnil přežít zahraniční invaze: strategickou hloubku.

Aby evropská země porazila Rusko rozhodně, musela by dobýt Moskvu. Vzdálenost k Moskvě je velká a vyčerpala by každou postupující armádu, což by vyžadovalo přesun posil a zásob na frontu. Jak by postupovali do Ruska, síly útočníků by byly nevyhnutelně oslabeny. Hitler a Napoleon dorazili do Moskvy vyčerpaní. Oba byli poraženi vzdáleností a zimou a skutečností, že obránci nebyli na konci své zásobovací linie.

Na vrcholu studené války byl Petrohrad asi 1 600km od sil NATO a Moskva asi 2 100 km. Dnes je Petrohrad asi 150km daleko a Moskva asi 800km. Pro Putina je primární hrozbou pro Rusko západ. Vždy bylo cílem Rockefellerů zajistit si nad Ruskem totální ekonomickou a politickou kontrolu. Britský otec geopolitiky Halford Mackinder v roce 1904 prohlásil, že kontrola nad Ruskem určuje, kdo bude kontrolovat obrovské rozlohy Eurasie, potažmo celého světa. Britská zahraniční politika se od roku 1904 věnovala tomu, aby za každou cenu zabránila vzniku soudržné euroasijské pivotní mocnosti soustředěné na Rusko a schopné zpochybnit britskou hegemonii.

Mackinder shrnul své myšlenky následujícím výrokem:

Kdo vládne východní Evropě, vládne zemi srdce
Kdo vládne zemi srdce, vládne světovému ostrovu
Kdo vládne světu- Ostrov vládne světu.
Mackinderovo srdce bylo jádrem Eurasie – Ukrajiny a Ruska. Světový ostrov tvořila celá Eurasie, včetně Evropy, Středního východu a Asie. Británie nikdy nebyla součástí kontinentální Evropy; byla samostatnou námořní a námořní mocností a měla by jí zůstat za každou cenu.

Mackinderova geopolitická perspektiva formovala vstup Británie do 1. i 2. světové války. Formovala americké angažmá v Evropě od roku 1941.

Postupné znovuzrození dynamického Ruska v zemi srdce Eurasie , které se ekonomicky přibližovalo Číně a klíčovým státům západní Evropy, byl právě ten vývoj, před nímž Nezezinski varoval, že by mohl smrtelně ohrozit americkou dominanci. Byla to nejhorší noční můra Halforda Mackindera. Ironií osudu byla skutečnost, že Washington svými zbrklými vpády do Afghánistánu a Iráku a hrubým zpracováním své „války proti teroru“ přímo napomohl k uskutečnění této eurasijské spolupráce. Jedno z Putinových oblíbených rčení zní: „Musíme obchodovat jako jednotný trh, od Vladivostoku po Rotterdam“ Obě rodiny dostanou infarkt, když tohle uslyší od Putina. Vytvořilo to také kulisu pro gruzínský konflikt v srpnu 2008.

Nejprve se ale podívejme na Putinův projev v Mnichově – ten od tohoto okamžiku změnil obrysy a dynamiku mezinárodních vztahů.

Putinův mnichovský projev z roku 2007

Na výroční mnichovské bezpečnostní konferenci v roce 2007, kdy Bushova administrativa oznámila plány na instalaci amerických systémů protiraketové obrany v Polsku, Rumunsku a České republice, přednesl ruský Putin sžíravou kritiku lží USA a porušování jejich ujištění o NATO z roku 1990. Do té doby bylo navzdory slibům USA z roku 1990 přijato do NATO 10 bývalých komunistických východních států. Ukrajina i Gruzie byly navíc kandidáty na vstup do NATO po barevných revolucích pod vedením USA v obou zemích v letech 2003-4. Putin správně argumentoval, že americké rakety byly namířeny proti Rusku, nikoli proti Severní Koreji nebo Íránu.

Ve svých mnichovských poznámkách z roku 2007 Putin řekl svému západnímu publiku: „Ukazuje se, že NATO umístilo své frontové síly na naše hranice, a my máme právo se ptát: proti komu je toto rozšíření zamýšleno? A co se stalo s ujištěními, která naši západní partneři učinili po rozpuštění Varšavské smlouvy? Kde jsou dnes tato prohlášení? Nikdo si je ani nepamatuje.“

Putin dodal: „Ale dovolím si připomenout tomuto publiku, co bylo řečeno. Rád bych citoval projev generálního tajemníka NATO pana Woernera v Bruselu dne 17. května 1990. Řekl tehdy, že: „skutečnost, že jsme připraveni neumístit armádu NATO mimo německé území, dává Sovětskému svazu pevnou bezpečnostní záruku“. Kde jsou tyto záruky?“ To bylo před 15 lety.

Putin v Mnichově obecně hovořil o washingtonské vizi „unipolárního“ světa s jedním centrem autority, jedním centrem síly, jedním centrem rozhodování, a nazval ho „světem, v němž je jeden pán, jeden panovník. A to je nakonec zhoubné nejen pro všechny, kdo jsou v systému, ale i pro samotného panovníka, protože se ničí zevnitř.“

Putin mluvil o USA. Pak se Putin dostal k jádru věci:

„Dnes jsme svědky téměř nekontrolovaného hyperpoužití síly – vojenské síly – v mezinárodních vztazích, síly, která uvrhává svět do propasti permanentních konfliktů. Najít politické řešení se stává nemožným. Spojené státy ve všech ohledech překročily své státní hranice. Je to vidět na hospodářské, politické, kulturní a vzdělávací politice, kterou vnucují jiným státům. No a komu se to líbí? Komu se to líbí?


Putin varoval před destabilizačními účinky vesmírných zbraní

„Není možné posvětit vznik nových, destabilizujících high-tech zbraní – – – nová éra konfrontace, zejména ve vesmíru Hvězdné války už nejsou jen fantazií. Podle názoru Ruska by militarizace vesmíru mohla mít pro svět nepředvídatelné důsledky a nevyvolat nic menšího než začátek jaderné éry – – – plány na rozšíření některých prvků systému protiraketové obrany do Evropy nás nemohou nerušit. Kdo potřebuje další krok, který by byl v tomto případě nevyhnutelným závodem ve zbrojení.“

Málokdo věděl, že USA o měsíc dříve oznámily, že budují masivní protiraketová obranná zařízení v Polsku a České republice. Jak na to Putin odpovídá na téže mnichovské konferenci, „Raketové zbraně s doletem 5 až 8 000 km, které skutečně představují hrozbu pro Evropu, neexistují v žádné z takzvaných problémových zemí. A jakékoliv hypotetické odpálení severokorejské rakety na americké území přes západní Evropu je očividně v rozporu se zákony balistiky. Jak říkáme v Rusku, bylo by to jako použít pravou ruku k dosažení levého roku.

Reakce Moskvy

Moskva neztrácela mnoho času v reakci na oznámení amerických plánů na její systémy protiraketové obrany (BMD) ve východní Evropě. Velitel ruských strategických bombardovacích sil 5. března 2007 prohlásil, že jeho síly mohou snadno narušit nebo zničit jakoukoliv infrastrukturu protiraketové obrany v Polsku a České republice – přesně tam, kde se je USA chystají instalovat. Jasně řečeno, Putin reagoval na stupňující se washingtonské provokace tím, že otevřeně prohlásil, že nastává nová studená válka. Nebyla to nová studená válka iniciovaná Ruskem, ale taková, kde bylo Rusko z důvodů národního přežití nuceno reagovat. Nové závody ve zbrojení na bázi jaderných zbraní byly v plném rozkvětu.

Toto Putinovo prohlášení vyvolalo šokové vlny po celém světě, zejména na nejvyšších politických úrovních Západu. Putin prohlašoval, že – „co je moc, to je moc!“ Od tohoto okamžiku Putin věděl, že vojenská konfrontace mezi Ruskem a Západem je jen otázkou času. Neplýtval časem a použil své energetické trumfy, aby posílil svou armádu a po krachu v roce 2008 posílil finanční sílu Ruska.

Jaderná nadřazenost

Co Washington neřekl, ale Putin ve svém projevu narážel, bylo to, že americká protiraketová obrana není vůbec obranná. Byla ofenzivní. Kdyby se USA dokázaly účinně zaštítit před potenciální ruskou odvetou za americký první jaderný úder, pak by USA mohly diktovat své podmínky celému světu, nejen Rusku. To by byla jaderná nadřazenost. Pro Rockefellerovu říši a jejího hlavního vazala, Washington, studená válka nikdy neskončila. Jen to zapomněli říct zbytku světa.

Pokus USA převzít kontrolu nad ropovody a energetickými plynovody po celém světě, nad instalací vojenských základen po celé Eurasii, nad modernizací a modernizací flotil jaderných ponorek a bombardérů dával smysl jen tehdy, když se na to pohlíželo z perspektivy neúnavného úsilí o jaderné prvenství USA. V prosinci 2001 Washington odstoupil od americko-ruské smlouvy o balistických raketách. To byl rozhodující krok v závodě Washingtonu o dokončení jeho globální sítě schopnosti „protiraketové obrany“ jako klíče k jadernému prvenství. Rozhovory USA o raketách s Polskem a Českou republikou začaly na konci roku 2003. Pentagon našel v horách jižního Polska dvě stanoviště pro radarové stanice. Toto stanoviště by bylo prvním takovým zařízením mimo Ameriku a jediným v Evropě. Raketa vypálená z těchto sil v Polsku nebo České republice by byla jen pár minut od potenciálních cílů Ruska. Nikdo by nebyl schopen říct, zda obsahují jaderné hlavice, nebo ne. To by svět vystavilo na vlásek možné jaderné válce, ať už záměrně, či omylem. V březnu 2006 pak v časopise Foreign Affairs, časopise CFR, došel článek dvou amerických vojenských analytiků k následujícímu závěru: –

„Dnes, poprvé po téměř 50 letech, stojí USA na prahu dosažení jaderného prvenství. Pravděpodobně brzy bude možné, aby USA prvním úderem zničily jaderné arzenály Ruska nebo Číny dlouhého doletu. Pokud se nezmění politika Washingtonu nebo Moskva a Peking nepodniknou kroky ke zvýšení velikosti a připravenosti svých sil, Ruska a Číny – a dospěli k závěru: „Druh protiraketové obrany, kterou by USA mohly rozmístit, by byl cenný v ofenzivním kontextu, nikoli obranném – jako doplněk americké schopnosti prvního úderu, NENÍ jako samostatný štít. Pokud by USA zahájily jaderný útok proti Rusku nebo Číně, cílové zemi by zůstal jen nepatrný přežívající arzenál – pokud vůbec nějaký. V tu chvíli by i relativně skromný systém protiraketové obrany mohl být dost dobrý na to, aby se ochránil před případnými odvetnými údery “.

To byl skutečný program washingtonské euroasijské velké hry.

V srpnu 2008 pak Gruzie pošetile napadla Rusko a ruská armáda ji okamžitě porazila. Nedlouho poté Putin zahájil modernizaci ruské armády. Věděl, že se chystá konfrontace. V roce 2016 Putin odhalil některé z nových zbraní, které se chystají. Západ byl šokován – ne, dostal infarkt. V tu chvíli Pentagon pochopil, že vojenskou konfrontaci s Ruskem nemohou vyhrát. V září 2015 pak bylo Rusko povoláno syrskou vládou, aby pomohlo porazit ISIS (výtvor CIA/Mossad/Britské zpravodajské služby). Tato ruská vojenská akce signalizovala novou éru v globální politice, kdy se Rusko jevilo jako hrozivá síla, se kterou je třeba počítat poprvé od konce studené války. Amerika už nebyla jedinou vojenskou supervelmocí. Svět viditelně směřoval k nové světové válce, přičemž jeden tvrdil, že má v jádru náboženství, ale ve skutečnosti to byla válka, jako všechny války, o peníze a moc. Islám byl instrumentalizován jako zbraň této globální války – oběma rodinami.

Proč bylo pro Londýn a New York tak důležité získat kontrolu nad Ruskem? Odpověď na tuto otázku leží v oblastech geopolitiky, zejména ropy a plynu.

Euroasijská geopolitika

Geopolitický poradce Davida Rockefellera, Zbigniew Brzezinski napsal v roce 1997 knihu nazvanou „Velká šachovnice“. Ukazuje myšlení Rockefellerovy říše ve vztahu k Euroasii. Ukažme si několik výňatků z knihy, abychom získali představu, jak Euroasii ovládat.

„Pro Ameriku je hlavní geopolitickou cenou Euroasie-“

„Od doby, kdy se kontinenty začaly politicky ovlivňovat, zhruba před pěti sty lety, je Euroasie centrem světové moci.“

„… Ale mezitím je nutné, aby se neobjevil žádný eurasijský vyzyvatel, který by byl schopen Eurasii ovládnout, a tím také Ameriku vyzvat. Formulace ucelené a integrované eurasijské geostrategie je proto účelem této knihy.“

Řečeno terminologií, která se vrací k brutálnějšímu věku starověkých říší, třemi velkými imperativy imperiální geostrategie je zabránit koluzi, udržet bezpečnostní závislost mezi vazaly, udržet poddajné a chráněné přítoky a zabránit tomu, aby se barbaři (Rusové, Číňané a Arabové) spojovali.“ „Z toho vyplývá, že prvořadým zájmem Ameriky je pomoci zajistit, aby žádná jednotlivá mocnost nepřišla ovládat tento geopolitický prostor a aby globální společenství k němu mělo neomezený finanční a ekonomický přístup.“

„Amerika je nyní jedinou globální supervelmocí a Eurasie je centrálním kolbištěm zeměkoule. Tudíž to, co se stane s rozložením sil na euroasijském kontinentu, bude mít rozhodující význam pro globální prvenství Ameriky a pro její historický odkaz.“ „Bez trvalého a řízeného amerického angažmá by zanedlouho mohly světové scéně dominovat síly globálního chaosu“ S varovnými signály na obzoru napříč Evropou a Asií se musí každá úspěšná americká politika soustředit na Eurasii jako celek a řídit se geostrategickým uspořádáním.“

„To klade důraz na manévrování a manipulaci, aby se předešlo vzniku nepřátelské koalice, která by se nakonec mohla snažit americké prvenství zpochybnit…“

„Nejbezprostřednějším úkolem je zajistit, aby žádný stát nebo kombinace států nezískala schopnost vyhnat Spojené státy z Eurasie nebo dokonce výrazně zmenšit svou rozhodující arbitrážní roli.“

„Potenciálně nejnebezpečnějším scénářem by byla velká koalice Číny, Ruska a možná i Íránu, koalice „proti hegemonii“, kterou by nesjednotila ideologie, ale vzájemně se doplňující křivdy. Svým rozsahem a rozsahem by to připomínalo výzvu, kterou kdysi představoval čínsko-sovětský blok, ačkoliv tentokrát by vůdcem byla pravděpodobně Čína a následovníkem Rusko. Odvrácení této eventuality, jakkoli může být vzdálená, bude vyžadovat ukázku geostrategických dovedností USA na západním, východním a jižním okraji Euroasie současně“.

Vidíme, že zahraniční politika USA se přesně řídila doporučením. USA však selhaly. Írán, Čína a Rusko jsou blízcí spojenci a všichni tři pracují na tom, aby USA, Západ, NATO a Izrael vyhnaly z nadvlády nad Euroasií. Putina zavrhli, když v Mnichově v roce 2007 formuloval nové paradigma – nebo když se v roce 2012 vrátil do Kremlu. Putin dal velmi jasně najevo, že legitimní strategické zájmy Ruska budou muset být znovu respektovány a že Rusko se chystá získat zpět svá de facto „práva veta“ při řízení světových záležitostí. Putinova doktrína se už zaváděla od gruzínské aféry v roce 2008.

Kavkaz

Existuje další potenciální vstup do Ruska z jihu. Ruské impérium využívalo tuto trasu jako nárazníkovou zónu s Tureckem, zejména během četných rusko-tureckých válek. Rusko chránil Kavkaz, drsný, hornatý region, který odrazoval od jakýchkoli útoků do té míry, že NATO o této možnosti nikdy neuvažovalo. Kdyby se však někomu podařilo prorazit si cestu přes hory násilím, byl by asi 1 500 km od Moskvy na rovném, otevřeném terénu za mnohem lepšího počasí, než jakému by čelili útočníci ze západu.

Pokud by státy jižního Kavkazu vytvořily protiruskou koalici a Spojené státy by například podpořily vzestup na severním Kavkazu, bariéra by se mohla rozbít a cesta na sever by se otevřela. Proto Rusko sledovalo strategii zavádění silných kontrol na severním Kavkazu a zároveň se v roce 2008 zapojilo do války s Gruzií, její nejvýznamnější jižní hrozbou, založenou na geografii a spojenectví Gruzie s USA. Válka demonstrovala limity americké moci v době, kdy se účastnilo válek v muslimském světě. Byly to úspěšné strategie, až na to, že dlouhodobá hrozba z jihu nebyla eliminována. Rusko potřebovalo strategii na západě a strategii na jihu. Na západě se část této strategie vyvinula na Ukrajině, aby nebyla hrozbou bez použití velkých ruských sil. S Washingtonem bylo dosaženo tiché dohody: Spojené státy nevyzbrojí Ukrajinu významnými útočnými zbraněmi a Rusko nepřesune na Ukrajinu významnější síly kromě již existujících povstání. V té době Rusko ani USA nechtěly válku. Každý chtěl nárazníkovou zónu. To se objevilo.

Bělorusko

Další kus ztracené nárazníkové zóny se stal takříkajíc dostupným. Bělorusko je asi 600km od Moskvy. Polsko, na západ od něj, je nepřátelské vůči Rusku a obsahuje některé americké síly. To představuje významnou hrozbu pro Rusko, pokud se Bělorusko nepodaří dostat do ruského područí. Volby v Bělorusku, které se konaly loni, vytvořily příležitost. Prezident Alexandr Lukašenko, dlouholetý vládce, který čelil vážné opozici. Byl to další pokus CIA zahájit v Bělorusku barevnou revoluci. Kdyby CIA v Bělorusku uspěla, tlak na Rusko by byl v případě války fatální.

Rusové podpořili Lukašenka a v podstatě si udrželi jeho pozici. Alexandr Lukašenko je hlavou státu Běloruska od roku 1994 a v předchozích pěti volbách neměl vážného soupeře. Dne 23. září 2021 běloruská státní média oznámila, že Lukašenko byl inaugurován na další pětileté období v krátkém ceremoniálu, který se konal soukromě. Následující den EU zveřejnila prohlášení, které odmítlo legitimitu voleb, vyzvala k novým volbám a odsoudila represe a násilí – standardní taktiku Západu. Strategická hloubka je životně důležitá ve velmi dlouhodobém horizontu a její význam se vypaluje do ruské paměti.

Destabilizace Kazachstánu

Rok 2022 začal vznícením Kazachstánu, vážným útokem proti jednomu z klíčových center euroasijské integrace. Lídři Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti (CSTO) uspořádali mimořádné zasedání k diskusi o Kazachstánu.

Šéf ruské Národní bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev je Putinovým pravým mužem. Je šéfem všech bezpečnostních a zpravodajských služeb Ruska, vskutku velmi mocným mužem, mistrem v tom, jak překazit CIA a MI6. Jen pro příklad: V letech 2018 až 2021 – tedy v období tří let, Rusko chytilo více než 2000 špionů a překazilo mnoho spiknutí. Je si tedy nesmírně dobře vědom spiknutí a plánů nepřátel Ruska.

Putin si byl vědom toho, že Západ má v úmyslu vytvořit vlnu hybridní války napříč Střední Asií.

Ještě v listopadu byl Patruševův laser zaměřen na degradující bezpečnostní situaci v Afghánistánu. Tádžický politolog Parviz Mullojanov patřil k velmi málu těch, kdo zdůrazňovali, že existuje až osm tisíc imperiálních strojů Salafiho a džihádistů, dopravených krysí linkou ze Sýrie a Iráku, potloukajících se v divočině severního Afghánistánu. To je převážná část ISIS-Chorásánu – neboli ISIS rekonstruovaného poblíž hranic Turkmenistánu. Některé z nich byly náležitě převezeny do Kyrgyzstánu. Odtud bylo velmi snadné překročit hranici z Bišeku a objevit se v Almaty.

Patruševovi a jeho týmu netrvalo dlouho, než po imperiálním ústupu z Kábulu přišli na to, jak bude tato džihádistická záložní armáda využita: podél 7 500 km dlouhé hranice mezi Ruskem a středoasijskými „stany“. To mimo jiné vysvětluje rekordní počet přípravných cvičení, která se uskutečnila koncem roku 2021 na 210. ruské vojenské základně v Tádžikistánu.

Prakticky nikdo o tom neví. Loni v prosinci však byl diskrétně zmařen další převrat v kyrgyzském hlavním městě Biškeku. Zdroje Kyrgyzské rozvědky připisují inženýrství návalu nevládních organizací napojených na Británii a Turecko. To zavádí naprosto klíčový aspekt Velkého obrázku: Intel napojený na NATO a jejich prostředky možná připravovaly souběžnou ofenzívu barevné revoluce napříč Střední Asií. Během své 29leté vlády hrál Nazarbajev multivektorovou hru, která byla příliš západně orientovaná a která nutně neprospěla Kazachstánu. Přijal britské zákony, hrál s Erdoganem na turkickou kartu a dopustil, aby tsunami nevládních organizací prosazovala západní agendu. Rozpad nepřehledné kazašské operace nutně začíná u obvyklých podezřelých: amerického Deep State, který svou strategii téměř „zazpíval“ ve zprávě korporace RAND z roku 2019 s názvem Rozšíření Ruska. Kapitola 4 o „geopolitických opatřeních“ podrobně popisuje vše od „poskytování smrtící pomoci Ukrajině“, „prosazování změny režimu v Bělorusku“ a „zvyšování podpory syrským rebelům“ – to vše jsou velké neúspěchy – až po „snižování ruského vlivu ve střední Asii“. To byl hlavní koncept. Implementace připadla na spojení MI6 s Turky.

CIA a MI6 investovaly do pochybných uskupení ve střední Asii přinejmenším od roku 2005, kdy povzbudily Islámské hnutí Uzbekistánu (IMU), tehdy blízké Tálibánu, aby v jižním Kyrgyzstánu způsobilo spoušť. Nic se nestalo. Úplně jiný příběh nastal v květnu 2021, kdy se Jonathan Powell z MI6 setkal s vedením Džabhat an-Nusrá – která ukrývá spoustu středoasijských džihádistů – někde na turecko-syrské hranici poblíž Idlibu. Dohoda zněla, že tito „umírnění rebelové“ – v americké terminologii – přestanou být označováni za „teroristy“, pokud budou dodržovat protiruskou agendu NATO. To byl jeden z klíčových přípravných kroků před džihádistickou ratlínou do Afghánistánu – doplněný o větvení Střední Asie.

MI6 je hluboce zakořeněna ve všech „stanech“ kromě autarchického Turkmenistánu – chytře se veze na panturecké ofenzívě jako ideálním prostředku proti Rusku a Číně.Přesto si Rusko i Čína velmi dobře uvědomují, že Turecko v podstatě představuje vstup NATO do Střední Asie.

Každá barevná revoluce potřebuje „maximálního“ trojského koně. V našem případě se zdá, že to je role bývalého šéfa KNB (Výboru pro národní bezpečnost) Karima Massimova, nyní drženého ve vězení a obviněného z velezrady. Obrovsky ambiciózní Massimov je napůl Ujgur, a to mu teoreticky bránilo v tom, co považoval za svůj předurčený nástup k moci. Jeho styky s tureckou rozvědkou nejsou na rozdíl od jeho útulného vztahu s Joem Bidenem a synem ještě úplně detailní. Bývalý ministr vnitra a státní bezpečnosti, generálporučík Felix Kulov, utkal fascinující zamotanou pavučinu vysvětlující možnou vnitřní dynamiku „převratu“ vestavěného do barevné revoluce.

Podle Kulova Massimov a Samir Abish, synovec nedávno svrženého předsedy kazašské bezpečnostní rady Nursultana Nazarbajeva, po krk dohlíželi během nepokojů na „tajné“ jednotky „vousatých mužů“. KNB byla přímo podřízena Nazarbajevovi, který byl až do minulého týdne předsedou bezpečnostní rady.

Když Tokajev pochopil mechaniku převratu, degradoval jak Massimova, tak Samata Abishe. Poté Nazarbajev „dobrovolně“ odstoupil ze svého doživotního předsednictví v bezpečnostní radě. Abish pak dostal tento post a slíbil, že zastaví „vousaté muže“ a pak rezignuje. To by tedy ukazovalo přímo na střet mezi Nazarbajevem a Tokajevem. Dává to smysl, neboť Tokajev je velmi chytrý operátor. Vycvičený zahraniční službou bývalého SSSR, plynně hovořící rusky a čínsky, je zcela spjat s Ruskem a Čínou – což znamená plně v souladu s mistrovským plánem BRI, Euroasijské hospodářské unie a SCO. Tokajev, podobně jako Putin a Si, chápe, jak tato triáda BRI/EAEU/SCO představuje vrcholnou imperiální noční můru a jak destabilizující Kazachstán – klíčový faktor v triádě – by byl smrtelným převratem proti euroasijské integraci. Kazachstán koneckonců představuje 60 procent středoasijského HDP, masivní zdroje ropy/plynu a nerostných surovin, špičkové odvětví špičkových technologií: sekulární, jednotnou, ústavní republiku nesoucí bohaté kulturní dědictví. Netrvalo dlouho a Tokajev pochopil výhody okamžitého přivolání CSTO na pomoc: Kazachstán podepsal smlouvu už v roce 1994. Koneckonců, Tokajev bojoval proti své vládě převrat vedený ze zahraničí.

Kazašský prezident Kassym-Jomart Tokajev to zarámoval stručně. Nepokoje byly „skryty za neplánovanými protesty“. Cílem bylo „uchvátit moc“ – pokus o převrat. Akce byly „koordinovány z jediného centra“. A „do nepokojů se zapojili zahraniční militanti“.

Putin šel ještě dál: během nepokojů „byly použity technologie z Majdanu“, což byla narážka na ukrajinské náměstí, kde protesty v roce 2013 sesadily nepřátelskou vládu NATO. Na obranu neprodleného zásahu mírových sil CSTO v Kazachstánu Putin řekl, že „bylo nutné reagovat bezodkladně“. CSTO bude na místě „tak dlouho, jak bude nutné“, ale po splnění mise bude „samozřejmě celý kontingent stažen ze země“. Jednotky CSTO po týdnu odjely, čímž rozdrtily puč CIA. Tady je ale důkaz: „Země CSTO ukázaly, že nedovolí, aby se chaos a „barevné revoluce“ zaváděly uvnitř jejich hranic.“ Putin byl v synchronizaci s kazašským státním tajemníkem Erlanem Karinem, který jako první oficiálně použil na události ve své zemi správnou terminologii: To, co se stalo, byl „hybridní teroristický útok“, provedený vnitřními i vnějšími silami, jehož cílem bylo svržení vlády.

Přesto jsou jen jednou spojnicí v západních mlhovinách hybridní války rozmístěných napříč Střední Asií a ostatně i Západní Asií. Tady vidíme, jak CIA a americký Deep State křižují MI6 a různé proudy turecké Intel. Když prezident Tokajev kódovaně hovořil o „jediném centru“, měl na mysli dosud „tajné“ americko-turecko-izraelské vojensko-zpravodajské operační středisko se sídlem v jižním obchodním středisku Almaty, podle vysoce postaveného zdroje Central Asia Intel. V tomto „centru“ bylo 22 Američanů, 16 Turků a 6 Izraelců, kteří koordinovali sabotážní gangy – vycvičené Turky v západní Asii – a pak je práskačsky převezli do Almaty.

Operace se začala nadobro rozplétat, když kazašské síly – s pomocí ruské/CSTO Intel – znovu převzaly kontrolu nad poničeným letištěm v Almaty, které se mělo proměnit v centrum pro příjem zahraničních vojenských dodávek.

Západ hybridní války musel být ohromen a rozzuřen, jak CSTO kazašskou operaci zachytilo takovou rychlostí blesku. Klíčovým prvkem je, že tajemník ruské Národní bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev viděl před eony Velký obrázek. Není tedy žádným tajemstvím, proč byly ruské letectvo a letectvo přepravované síly plus mohutná nezbytná podpůrná infrastruktura prakticky připraveny vyrazit.

Putin mimo jiné zdůraznil, že oficiální kazašské vyšetřování je jediné, které má nárok dostat se k jádru věci. Spěchalo se jen na pár dní před začátkem rusko-amerických „bezpečnostních záruk“ v Ženevě, tato barevná revoluce představovala jakési protiultimátum – v zoufalství – ze strany establishmentu NATO.

Střední Asie, západní Asie a drtivá většina globálního jihu byly svědky bleskové euroasijské reakce jednotek CSTO – které poté, co nyní splnily svůj úkol, a za pár dní opustily Kazachstán – a jak tato barevná revoluce nešťastně selhala. Klidně by mohla být poslední. Pozor na zuřivost pokořeného impéria.

Tato okázalá série porážek naznačuje, že doba, kdy USA dominují světu jako jediná zbývající supervelmoc, je nyní na rozcestí. Naznačuje, že hrůzostrašný přízrak násilné vojenské moci ztrácí své tesáky. Zdá se, že éra amerického impéria se chýlí ke konci. Pak je tu pádný důkaz, který odhalil vysoce postavený zdroj z amerických tajných služeb.

V roce 2013 byla zesnulému Zbigniewu „Velké šachovnici“ Brzezinskému předložena tajná zpráva o ruských pokročilých raketách. Vyděsil se a reagoval koncepčně pojetím Majdanu 2014 – vtáhnout Rusko do partyzánské války tehdy, jak to udělal s Afghánistánem v 80. letech.

Chronologie

1999: Putin se stal prezidentem. Čelí své první výzvě od obou rodin v Čečensku. Rozdrtí džihádistické povstání na Kavkaze.
2001 Červen: Vzniká SCO, která vede panickou Rockefellerovu říši k aktivaci vojenského přesunu do Střední Asie , který se pak uskutečnil v září 2001 – 11. září.
2003 Březen: USA napadly Irák – Putin pomáhá iráckému odboji vojenskou technikou, včetně protitankových střel Kornet.
2005 Květen: CIA se pokouší o barevnou revoluci a převrat v Uzbekistánu. Vůdce Karimov pak přeruší americké vazby a uzavře americkou základnu vedle afghánského řádu. Uzbekistán se přibližuje k Rusku, zatímco USA jsou mimo.
2007 Únor: Putinův projev v Mnichově šokoval 2 rodiny- teď jsou rukavice dole
2008 Srpen: Gruzie napadla Rusko – a je poražena do 3 dnů
2008 Září: Finanční krach
2010 Prosinec: Arabské jaro
2011 Březen: Destabilizace Sýrie začíná
2012: Si Ťin-pching se stal prezidentem Číny- a USA „otočily“ na východ
2014: puč na Majdanu na Ukrajině
Červenec 2014: Když se Putin vracel do Ruska po summitu BRICS v Brazílii, jeho letadlo přeletělo nad Ukrajinou. CIA se zaměřila na jeho letadlo, ale sestřelili špatné letadlo – Malaysian Airlines MH17.
2015 Září: Rusko jde na pomoc Sýrii
2018: Putin odhalil ruskou předsunutou vojenskou techniku – Pentagon má srdeční příhodu
2021 Září: Běloruská barevná revoluce selhala proti Putinovu spojenci Lukašenkovi
2021 Prosinec: Ruská rozvědka zmařila pokus o státní převrat v Biškeku, hlavním městě Kyrgyztánu. Raketové systémy NATO v Rumunsku a Polsku budou brzy zprovozněny. Tento poslední bod byl vysvětlen výše.
2022 Leden: Rusko potlačilo pokus o puč CIA/MI6 v Kazachstánu
A teď jsme tady: je to všechno otázka nedokončené práce. A teď se dostáváme k Ukrajině.

Rusko/Putin & západní část 2
od Sama Parkera
Za zpravodajskou sítí

Ukrajina

Ukrajina a Rusko byly ekonomicky, sociálně a kulturně, zejména na východě země, natolik propojeny, že byly od sebe téměř k nerozeznání. Většina ruských plynovodů se zemním plynem ze západní Sibiře vedla přes Ukrajinu na cestě do Německa, Francie a dalších evropských států. Z vojenského strategického hlediska by neutrální Ukrajina v NATO znamenala pro Rusko fatální bezpečnostní ránu. Ve věku vyspělých amerických zbraní a protiraketové obrany to bylo přesně to, co Washington chtěl.

Pohled na mapu euroasijské geografie odhalil zřetelný vzorec barevných revolucí sponzorovaných CIA po roce 2000. Jejich jasným cílem bylo izolovat Rusko a v konečném důsledku přerušit jeho ekonomické záchranné lano – jeho potrubní sítě, které přepravovaly obrovské ruské zásoby ropy a plynu z Uralu a Sibiře do západní Evropy a z Eurasie přímo přes Ukrajinu.

Nevyřčený program agresivní středoasijské politiky Washingtonu po rozpadu Sovětského svazu by se dal shrnout do jediné fáze: do kontroly nad energií. Dokud bylo Rusko schopno využít svůj strategický trumf – své obrovské zásoby ropy a plynu – k získání hospodářských spojenců v západní Evropě, Číně a jinde, nemohlo být politicky izolováno. Umístění různých barevných revolucí bylo zaměřeno přímo na obklíčení Ruska a odříznutí jeho exportních plynovodů, a to kdykoli. Vzhledem k tomu, že více než polovina ruských dolarových exportních příjmů pochází z jeho vývozu ropy a plynu, takové obklíčení by se rovnalo hospodářskému škrcení Ruska ze strany NATO pod vedením USA.

Rusko bylo jedinou mocností s dostatečným strategickým potenciálem jaderného odstrašování a také dostatečnými zásobami energie, aby se stalo věrohodnou protiváhou globálního vojenského a politického jaderného prvenství USA. Navíc euroasijská kombinace Číny a Ruska plus spojenecké euroasijské státy (hlavně středoasijské ) představovaly ještě větší protiváhu k jednostranné nadvládě USA. Po asijské finanční krizi v roce 1998 Peking a Moskva uzavřely vzájemnou bezpečnostní dohodu s okolními státy, Kazachstánem a Tádžikistánem. V červnu 2001 se připojil Uzbekistán a skupina se přejmenovala na Šanghajskou organizaci pro spolupráci, neboli SCO. To byl katalyzátor, který donutil Rockefellerovu říši provést teroristický čin z 11. září, aby ospravedlnil invazi do Střední Asie- s cílem narušit tuto alianci.

Jeden z předních zastánců americké globální nadvlády – Rockefellerův stratég a blízký přítel – Zbigniew Brzezinski, popsal stěžejní význam Ukrajiny ve své knize Velká šachovnice z roku 1997. Napsal:

„Ukrajina, nový a důležitý prostor na euroasijské šachovnici, je geopolitickým pivotem, protože její samotná existence jako nezávislé země pomáhá transformovat Rusko. Bez Ukrajiny Rusko přestává být euroasijskou říší…Pokud Moskva znovu získá kontrolu nad Ukrajinou se svými 52 miliony obyvatel a významnými zdroji, jakož i přístupem k Černému moři, Rusko automaticky znovu získá prostředky, aby se stalo mocným imperiálním státem, zahrnujícím Evropu a Asii…“

Brzezinski, student geopolitiky Halforda Mackindera, popsal roli „pivotních“ států:

„Geopolitické pivoty jsou státy, jejichž význam není odvozen od jejich moci a motivace, ale spíše od jejich citlivé polohy… což jim v některých případech dává zvláštní roli buď při definování přístupu k důležitým oblastem, nebo při odpírání zdrojů významnému hráči…“

„Nelze dostatečně zdůraznit, že bez Ukrajiny Rusko přestává být impériem, ale s podřízenou a posléze podřízenou Ukrajinou se Rusko automaticky stává impériem.“

Ukrajina, stejně jako několik dalších euroasijských zemí, je produktem své zvláštní geografie, protože se jedinečně rozkládá na východ a na západ. Právě to Halford Mackinder, britský otec geopolitiky – studium vztahů politické moci a geografie – nazýval „čepovým“ státem. Ukrajina jedinečně proměňuje geopolitickou pozici Ruska, v dobrém i ve zlém.

S rozpadem Sovětského svazu v roce 1991 Washington všemožně podporoval přestávku mezi Ruskem a Ukrajinou. Cílem bylo využít Ukrajinu jako nárazník k zablokování užší integrace mezi Ruskem a Evropou, zejména Německem.

Země Ukrajina sama je historickou anomálií. Téměř před 1000 lety byla Kyjevská Rus pod vedením Vladimíra Velikého říší východoslovanských národů dnešní Ukrajiny, Ruska a Běloruska. Více než 350 let byla Kyjevská Rus východně od řeky Dněpr součástí Ruské carské říše. Po roce 1795 byla Ukrajina rozdělena v důsledku válek o rozdělení Polska mezi pravoslavné carství Ruska a římskokatolické habsburské Rakousko.

Dějiny Ukrajiny jako takového středového státu jsou tragické. V roce 1922 byla po krvavé válce s Rudou armádou nucena stát se jednou ze zakládajících republik Sovětského svazu. Ve 30. letech zahájil Stalin hrůznou kapitolu v ruských, ale zejména ukrajinských dějinách, která dodnes hoří ve vzpomínkách potomků na katolickém venkovském zemědělském západě Ukrajiny. V letech 1932 a 1933 umíraly miliony lidí, většinou rolníků, na Ukrajině hlady v politicky vyvolaném hladomoru, holodomoru, v důsledku Stalinovy „likvidace třídy Kulak“, víceméně nezávislých rolníků, kteří zavedli nucenou kolektivizaci zemědělství. V Sovětském svazu zemřelo v tomto období hlady asi 6 až 8 milionů lidí, z toho nejméně 4 až 5 milionů byli Ukrajinci. Je paradoxní, že Nikita Chruščov, muž, který v 50. letech inicioval de-stalinistizaci, byl v roce 1935 šéfem Ukrajinské komunistické strany dohlížející na Stalinův holodomor.

Po Stalinově smrti, nyní jako šéf Komunistické strany Sovětského svazu, se Chruščov v roce 1954 rozhodl administrativně převést Krym na Ukrajinu v rámci SSSR, ačkoliv krymské obyvatelstvo tvořili převážně etničtí Rusové.

Na převážně zemědělském západě Ukrajiny, proslulém „chlebodárci Evropy“, je obyvatelstvo historicky římskokatolické, sahající staletí zpět. Východní části Ukrajiny – Donbas, Doněck, Krym – jsou historicky pravoslavné co do náboženství a jsou rusky mluvící. Východ je také centrem většiny ukrajinského průmyslu od vojenské výroby přes ocel, uhlí až po ropu a plyn.

Majdanský převrat 2014

V roce 2013 se uvnitř kabinetu strhla intenzivní debata. Tématem byla ekonomická budoucnost zmítající se Ukrajiny – ať už na východ s Ruskem do nového euroasijského společného trhu spolu s Běloruskem a Kazachstánem, nebo na západ se „zvláštním“ spojením (ani ne skutečným plným členstvím) s Evropskou unií.

Po období váhání a konečné ekonomické nabídce ze strany Ruska Janukovič v listopadu 2013 řekl ministrům EU, že Ukrajina odloží rozhovory o přidružení k EU a v dané situaci se připojí k ruské Euroasijské hospodářské unii, což je pro Ukrajinu mnohem atraktivnější nabídka.

V tu chvíli, několik minut po Janukovičově oznámení, byla zahájena ukrajinská „druhá barevná revoluce“. Protesty začaly v noci na 21. listopadu 2013. Jaceňuk prostřednictvím Twitteru vyzval k protestům, které překřtil na Euromajdan, na náměstí Maidan, před hlavními vládními budovami.

Co pak následovalo na Ukrajině, je dodnes na Západě téměř neznámé. Důvodem je totální mediální výpadek v čele s CNN, BBC, New York Times a Washington Post. Šlo de facto o válečnou cenzuru tisku NATO, která měla původ ve Washingtonu na nejvyšších místech

Že kyjevský režim puče postupoval po 22. únoru 2014 k vedení vyhlazovací války a etnických čistek ruskojazyčných na východní Ukrajině, vedené do značné míry soukromou armádou doslova neonacistů z Pravého Sektoru (Pravý sektor), stejných, kteří řídili bezpečnost na náměstí Majdan a zahájili vládu teroru proti ruskojazyčným Ukrajincům. Prapory byly tvořeny neonacistickými žoldáky. Dostali oficiální státní status vojáků „ukrajinské národní gardy“, praporu Azov, financovaný šéfem ukrajinské mafie a miliardářem oligarchou Ihorem Kolomojským, finančním podporovatelem Zelenského ve funkci prezidenta.

Dnes

Koncem roku 2021 došlo na východní Ukrajině k obrovskému nahromadění vojska. Cílem bylo rozdrtit, zabít a zničit Donbas a jeho občany. CIA počítala s tím, že Putin bude nucen vstoupit na Ukrajinu, aby tento konflikt nevstoupil do samotného Ruska.

Ruská armáda procházela cvičením na hranicích s Ukrajinou během posledního čtvrtletí roku 2021. Přesunula vybavení a vojáky na svou západní frontu. Putin dostával od svých zpravodajských služeb zprávy o bezprostředním útoku Ukrajinců na Donbas.

Koncem listopadu Putin poslal do Washingtonu požadavek, že mír vyžaduje od Washingtonu záruky. Byly to tři: Ukrajina má být neutrálním státem. Žádné jaderné rakety, které budou umístěny na Ukrajině. Ukrajina nebude členem NATO. Uplynuly týdny, ale Washington nereagoval. Jejich záměrem bylo donutit Putina vstoupit na Donbas na podporu rusky mluvícího lidu.

Počínaje 17. únorem začala ukrajinská armáda ostřelovat Donbas prakticky bez přestávky. O několik dní později Putin obdržel zprávu, že Ukrajina připravila „špinavou jadernou „bombu, a že je připravena ji použít. Bod zlomu nastal, když přišlo potvrzení, že Washington se připravuje instalovat rakety s jadernými hlavicemi (což by trvalo 5 minut od odpálení k cíli – což znamená ne dost času, aby ruská armáda odhalila, potvrdila a zahájila protiopatření) připravené udeřit na Moskvu buď z Polska, nebo ze západní Ukrajiny. 19. února na mnichovské Radě bezpečnosti (přesně na stejném místě, kde Putin v roce 2007 šokoval svět) ukrajinský prezident Zelenskyj pohrozil rozmístěním jaderných zbraní na ukrajinském území. Vyjádřil to jako své jednostranné odvolání Budapešťského memoranda z roku 1994, ačkoliv Ukrajina nebyla signatářem dohody. O dva dny později večer 21. února Putin pronesl svůj projev, ve kterém uznal svrchovanou nezávislost Doněcké a Luganské lidové republiky a začátek vojenského tažení na Ukrajině. Výslovně odkázal na Zelenského mnichovský slib jaderných zbraní: „To není prázdné chvástání,“ zdůraznil Putin ve svém projevu. Druhý den ráno Rusko zahájilo své zvláštní operace, přesunulo se na východní Ukrajinu a odstranilo hrozbu pro Rusko.

Pravdou je, že Říše připravovala válku proti Rusku nejméně od poloviny 90. let a že tyto přípravy se v posledních osmi letech dramaticky zrychlily. Znamená to, že zatímco západní politici strávili posledních zhruba 30 let obkličováním Ruska, ruští siloví plánovači úspěšně reformovali sovětsko-ruské ozbrojené síly (které byly v devadesátých letech v hrozném stavu a po většinu osmdesátých let ve velmi nerovnoměrném stavu) v armádu schopnou převzít najednou celé NATO a rychle a velmi bolestivě ho porazit.

PS: Ruský ministr obrany Šojgu právě ohlásil, že v listopadu USAF použilo 10 strategických bombardérů přilétajících z východu i ze západu k nácviku jaderných úderů na Rusko a že změnily kurz jen 20 km od ruských hranic. Je to hra zvaná „jaderné kuře“. Začněme pohledem na anglo-sionistickou politiku vůči Rusku.

Akce Západu

Druhá je nyní úplná kolonizace západní Evropy do Říše. Zatímco NATO se přesunulo na východ, USA také převzaly mnohem hlubší kontrolu nad západní Evropou, která je nyní spravována pro Říši. Rusové jsou nejvíce zděšeni opětovnou kolonizací západní Evropy. „Ztráta“ západní Evropy je pro Rusy mnohem více znepokojující než skutečnost, že bývalé sovětské kolonie ve východní Evropě jsou nyní pod koloniální správou USA. Proč? Podívejte se na to z ruského hlediska.

Rusové všichni vidí, že moc USA je na ústupu a že dolar dříve či později, postupně nebo náhle ztratí svou roli hlavní rezervní a směnné měny na planetě (tento proces již začal). Jednoduše řečeno – pokud USA nenajdou způsob, jak dramaticky změnit současnou mezinárodní dynamiku, anglo-sionistická Říše se zhroutí. Rusové věří, že Američané dělají v nejlepším případě to, že využívají napětí s Ruskem k oživení spící studené války v2 a v nejhorším skutečně rozpoutají skutečnou válku v Evropě. Tedy upadající říše s životně důležitou potřebou velké krize, bezpáteřní západní Evropa neschopná postavit se za svůj vlastní zájem, podřízená východní Evropa, která si jen koleduje o proměnu v mohutné bojiště mezi Východem a Západem, a mesiášská, zuřivě rusofobní rétorika jako pozadí pro zvýšení vojenských nasazení na ruských hranicích. Je někdo skutečně překvapen, že to Rusové berou všechno velmi vážně?

Ruská reakce

Pojďme se tedy nyní podívat na ruskou reakci na postoj říše.

Za prvé, Rusové se chtějí ujistit, že Američané nepodlehnou iluzi, že totální válka v Evropě by byla jako druhá světová válka, při níž kontinentální USA utrpěly jen několik drobných, téměř symbolických útoků nepřítele. Protože totální válka v Evropě by ohrozila samotnou existenci ruského státu a národa, Rusové nyní přijímají opatření, aby zajistili, že pokud by k tomu došlo, USA by za takový útok zaplatily nesmírnou cenu. Rusové nyní evidentně předpokládají, že by se v dohledné době mohla zhmotnit konvenční hrozba ze Západu. Přijímají proto opatření potřebná k tomu, aby této konvenční hrozbě čelili.

Jelikož se zdá, že USA jsou pevně rozhodnuty rozmístit protibalistický raketový systém nejen v Evropě, ale i na Dálném východě, Rusové přijímají opatření, jak tento systém porazit, tak obejít.

Ruské úsilí je rozsáhlé a složité a pokrývá téměř všechny aspekty ruského silového plánování, ale existují čtyři příklady, které by nejlépe ilustrovaly ruské odhodlání nedopustit, aby se 22. červen 1941 opakoval:

Znovuvytvoření První gardové tankové armády
Rozmístění operačně-taktického raketového systému Iskander-M
Rozmístění mezikontinentální balistické střely Sarmat
Rozmístění strategického torpéda Status-6
Znovuvytvoření První gardové tankové armády

Jednoduše řečeno – Rusko zjevně nevěřilo, že existuje konvenční vojenská hrozba ze Západu, a proto se ani neobtěžovalo rozmístit jakoukoli smysluplnou vojenskou sílu na obranu před takovou neexistující hrozbou. To se nyní dramaticky změnilo.

Rusko oficiálně oznámilo, že První gardová tanková armáda – 1TGA. Nenechte se mýlit, bude to velmi početná síla, přesně ten typ síly, který je potřeba tak prorazit útočící nepřátelské síly.

Rozmístění operačního a taktického raketového systému Iskander-M

Nový operační taktický raketový systém Iskander-M je podle všech měřítek impozantní zbraní. Je mimořádně přesný, má pokročilé schopnosti proti ABM, létá hypersonickou rychlostí a na zemi je prakticky nezjistitelná. Bude to raketa, která bude mít za úkol zničit všechny jednotky a vybavení, které USA a NATO rozmístily ve východní Evropě, a v případě potřeby uvolnit cestu pro 1TGA.

Rozmístění mezikontinentální balistické střely Sarmat

Ani 1TGA, ani raketa Iskander-M nijak neohrozí vlast USA. Rusko tak potřebovalo nějaký druh zbraně, která by skutečně nahnala strach do Pentagonu a Bílého domu tak, jak to během studené války dělala slavná RS-36 Voevoda (v klasifikaci USA známá jako SS-18 „Satan“). SS-18, nejsilnější mezikontinentální balistická střela, jaká kdy byla vyvinuta, byla dostatečně děsivá. RS-28 „Sarmat“ (podle klasifikace NATO SS-X-30) posouvá teror na zcela novou úroveň.

Sarmat je naprosto úžasný. Bude schopen nést 10-15 hlavic MIRV, které budou dopraveny po tzv. „depresivní“ (suborbitální) dráze a které zůstanou manévrovatelné při hypersonických rychlostech. Raketa nebude muset použít typickou dráhu nad severním pólem, ale bude schopna zasáhnout jakýkoli cíl kdekoliv na planetě z jakékoli dráhy. Všechny tyto prvky dohromady zcela znemožní Sarmat samotný a jeho hlavice zachytit.

Sarmat bude také schopen dopravit konvenční hypersonické hlavice schopné „kinetického úderu“, který by mohl být použit k zasažení opevněného nepřátelského cíle v nejaderném konfliktu. Umožní to úžasná přesnost hlavic Sarmatu.

Sila Sarmatu budou chráněna unikátními „aktivními ochrannými opatřeními“, která budou zahrnovat 100 děl schopných vypálit „kovový mrak“ čtyřiceti tisíc 30mm „kulek“ do výšky až 6 km. Rusové také plánují chránit Sarmat svými novými systémy protivzdušné obrany S-500. A konečně příprava Sarmatu na start bude pod 60 sekund díky vysoce automatizovanému odpalovacímu systému. To vše znamená, že střela Sarmat bude nezranitelná ve svém silu, během letu a při návratu do spodních částí atmosféry.

Je zajímavé poznamenat, že zatímco USA udělaly kolem svého plánovaného systému Prompt Global Strike velký hluk, Rusové již začali nasazovat svou vlastní verzi tohoto konceptu.

Nasazení strategického torpéda Status-6

Zde je ukázána „autonomní ponorka“, která má pokročilé navigační schopnosti, ale které lze také dálkově ovládat a řídit ze specializovaného velitelského modulu. Toto vozidlo se může ponořit až do hloubky 1000 m, rychlostí až 185km/h a má dosah až 10 000 km. Dodávají ho speciálně konfigurované ponorky.

Systém Status-6 lze použít k zaměření na bojové skupiny letadlových lodí, základny amerického námořnictva (zejména základny SSBN) a ve své nejděsivější konfiguraci jej lze použít k dodávce vysoce radioaktivních kobaltových bomb schopných rozmetat odpady na obrovské rozlohy země. Dodávací systém Status-6 je schopen dopravit 100 megatunovou hlavici, která by byla dvakrát silnější než nejsilnější jaderné zařízení, které kdy vybuchlo, sovětská carská bomba (57 megatun). Hirošima měla pouhých 15 kilotun.

Uvědomme si, že většina amerických měst a průmyslových center leží podél pobřeží, což je činí mimořádně zranitelnými vůči útokům založeným na torpédech (ať už jde o Sacharovovou navrhovanou „Tsunami bombu“ nebo systém Status-6). A stejně jako v případě mezikontinentální balistické střely Iskander-M nebo Sarmat by hloubka a rychlost torpéda Status-6 činily torpédo v podstatě nezranitelným vůči zachycení.

Vezměte si střelu s plochou dráhou letu Kalibr, kterou jsme nedávno viděli ve válce v Sýrii. Věděli jste, že ji lze vystřelit z typického komerčního kontejneru, jako jsou ty, které najdete na nákladních autech, vlacích nebo lodích? Jen si uvědomte, že Kalibr má dolet od 50 km do 4000 km a že může nést jadernou hlavici. Jak těžké by pro Rusko bylo rozmístit tyto střely s plochou dráhou letu přímo u amerického pobřeží v běžných kontejnerových lodích? Nebo jen držet pár kontejnerů na Kubě nebo ve Venezuele? To je systém, který je tak nezjistitelný, že by ho Rusové mohli rozmístit u pobřeží Austrálie, aby zasáhli stanici NSA v Alice Springs, kdyby chtěli, a nikdo by to ani nečekal.

Skutečnost je taková, že představa, že by USA mohly vyvolat válku proti Rusku (nebo Číně, když na to přijde) a netrpět následky na americké pevnině, je naprosto směšná. Takže někdy je třeba říkat věci přímo a jednoznačně – západní politici by raději neměli věřit ve svou vlastní imperiální aroganci. Zatím jejich hrozby dosáhly jen toho, že Rusové odpověděli mnoha, ale marnými verbálními protesty a plným programem přípravy Ruska na druhou světovou válku.

Nejprve potvrdil, že mezikontinentální balistická střela Sarmat nahradí starý, ale už tak hrozivý SS-18 „Satan“. Pak se obrátil k novým zbraňovým systémům:

Střela s plochou dráhou letu na jaderný pohon s v podstatě neomezeným doletem
Bezpilotní ponorka na jaderný pohon s mezikontinentálním doletem, velmi vysokou rychlostí, tichým pohonem a schopnou pohybovat se ve velkých hloubkách
Hypersonická střela Mach 10 s doletem 2000 kilometrů (pojmenovaná: Kinžal)
Nová strategická střela schopná rychlosti Mach 20 (pojmenovaná: Avangard)
Všechny tyto systémy mohou být vyzbrojeny konvenčními nebo jadernými hlavicemi. Jen si představte důsledky! Nejen, že to znamená, že celá snaha USA o ABM je nyní neplatná a k ničemu, ale také to, že od nynějška mohou být bojové skupiny amerických letadlových lodí používány pouze proti malým, bezbranným státům!

Je to oficiální a je to za námi

Zatímco se celá západní média třesou (neschopnost to jednomu udělá) v botách z projevu Vladimira Putina, kde mimo jiné předvedl novou balistickou střelu RS-28 Sarmat, za tímto revolučním zbraňovým systémem byla jedna téměř zcela ignorována médii. Opět „vzdělání“ založené na chytlavých frázích (taková „jaderná zbraň“) to člověku udělá. Zdaleka nejšokujícím (i když nevyhnutelným) odhalením bylo nasazení nové hypersonické rakety Kinzhal. Ta raketa je… no, pro nedostatek lepšího slova, je ohromující – je to M10+ vysoce manévrovatelná raketa s doletem 2000 kilometrů. Námořní válka, jak ji známe, je u konce. Bez přehnaně dramatického důrazu – jsme oficiálně v nové éře. Ne, opakuji, NE, moderní nebo perspektivní systém protivzdušné obrany, který dnes nasazuje kterákoli flotila NATO, dokáže zachytit i jedinou raketu s takovými vlastnostmi. Salva 5-6 takových raket je zaručeným zničením jakékoliv bojové skupiny nosičů (CBG).

Způsob použití takové zbraně, zvláště když teď víme, že je nasazena (prozatím) v Jižním vojenském okruhu, je velmi jednoduchý – nejpravděpodobnějším místem pro shoz raket MiG-31 budou mezinárodní vody Černého moře, čímž se uzavře celé východní Středomoří pro jakoukoli hladinovou loď nebo skupinu lodí. Vytvoří také masivní no-go zónu v Pacifiku, kde budou MiGy-31 z Jelizava schopny hlídkovat na obrovské vzdálenosti nad oceánem. Je však pozoruhodné, že současnou platformou pro Kinžal je MiG-31 – pravděpodobně nejlepší záchytný stíhač v historii. Je zřejmé, že schopnost MiGu-31 dosahovat velmi vysokých nadzvukových rychlostí (přesahujících M3) je klíčovým faktorem při vypuštění. Ale bez ohledu na to, jaké jsou postupy pro vypuštění této děsivé zbraně, závěry jsou jednoduché:

Přesouvá letadlové lodě do výklenku čisté silové projekce proti slabým a bezbranným protivníkům;
Klasické CBG jako hlavní úderná síla proti vrstevníkům jsou tak zcela zastaralé a nepoužitelné; také činí jakoukoli hladinovou bojovou loď bezbrannou bez ohledu na její schopnosti protivzdušné obrany.
Námořní kontrola a Sea Denial mění svou podstatu a spojují se. Ti, kdo takovou zbraň nebo zbraně mají, prostě vlastní rozsáhlé prostory moře omezené dosahem Kinžalu a jeho letadlových lodí.
Nechci, aby to vyznělo dramaticky, a věděl jsem, že v sovětských/ruských zbraních jsou a jsou vždycky překvapení, ale dnešní odhalení z nejvyššího pódia v Rusku o Kinžalu byla šokující. Rovnováha sil se právě dramaticky posunula, s ní i námořní válka, jak jsme ji znali, už neexistuje.

Je to KONEC!

„V americkém arzenálu teď a v dohledné budoucnosti není nic, co by dokázalo zachytit cíle rychlostí 9-10 Mach+, natož pak M20-27. To je ten problém. Pro impérium je to skutečně nastaveno, zápas a hra skončily: proti Rusku už neexistuje žádná vojenská možnost. Co tedy ti lidé chtějí? Chtějí vyprovokovat Moskvu všemi dostupnými prostředky k provedení „ruské agrese“, která vyústí v útok na Ukrajinu, ale s nulovými ztrátami pro NATO a Pentagon. Pak bude Impérium chaosu dávat vinu Rusku; rozpoutá tsunami čerstvých sankcí, zejména finančních; a pokusí se přerušit veškeré ekonomické vazby mezi Ruskem a NATO.

Všichni exponenti ruského vedení, počínaje prezidentem Putinem, už dali znovu a znovu jasně najevo, co se stane, pokud Ukro-dementi rozpoutají bleskovou válku nad Donbasem: Ukrajina bude nemilosrdně rozdrcena – a to platí nejen pro etnofašistický gang v Kyjevě. Ukrajina přestane existovat jako stát.

Jde jen o Minsk

Teprve se uvidí, jak k tomuto „odbourání konfliktu“ dojde v praxi, až ministr obrany Šojgu odhalí, že americké bombardéry schopné nést jaderné zbraně cvičí při svých výpadech po celé východní Evropě, aby posílily „svou schopnost použít jaderné zbraně proti Rusku“. Šojgu o tom podrobně hovořil s čínským ministrem obrany Wej Feng-chem: koneckonců Američané jistě vytáhnou stejný kousek proti Číně. Základní příčina celého tohoto dramatu je neúprosná: Kyjev prostě odmítá respektovat Minskou dohodu z února 2015. V kostce dohoda stanovila, že Kyjev by měl udělit Donbasu autonomii prostřednictvím ústavní novely, označované jako „zvláštní status“, vyhlásit všeobecnou amnestii a zahájit dialog s lidovými republikami Doněckem a Luganskem.

Během let Kyjev plnil přesně nulové závazky – zatímco příslovečná mediální mašinérie NATO neustále bušila do globálního mínění falešnými zprávami a překrucovala, že Rusko porušuje Minsk. O Rusku se dohoda ani nezmiňuje. Moskva ve skutečnosti vždy respektovala Minskou dohodu – což v překladu znamená, že považuje Donbas za nedílnou, autonomní součást Ukrajiny. Moskva má nulový zájem na podpoře změny režimu v Kyjevě. Co se týče Minských dohod, Putinovo poselství Zelinskému bylo strohé: „Prezident Ukrajiny řekl, že se mu nelíbí žádná z klauzulí Minských dohod. Ať se ti to líbí nebo ne – buď trpělivá, má krásko. Musí být naplněny.“

Při pohledu na všechny tyto kroky proti Rusku od nástupu do úřadu, navíc s plným vědomím, že cílem Rockefellerovy říše je „dekonstruovat Rusko a rozdělit ho na tři části“, Putin řekl „co je moc, to je moc“ Nastal čas k boji. Od roku 2000 Putin vyčkával, aby Rusko posílilo, zbavilo se vnitřních i vnějších nepřátel, posílilo svou vojenskou a finanční sílu a vyrobilo tak vyspělé zbraně, proti nimž Západ nemá obranu. Poprvé za sto let teď vojenská supervelmoc Rusko, které už má dost šikany ze strany USA a NATO, diktuje podmínky nového uspořádání.

Přímo z úst prezidenta Putina to skutečně znělo jako blesk z nebe:

„Potřebujeme dlouhodobé právně závazné záruky, i když víme, že se jim nedá věřit, protože USA často odstupují od smluv, které se pro ně stanou nezajímavými. Ale je to něco, ne jen slovní ujištění.“ A tak se vztahy mezi Ruskem a USA dostávají do definitivní tísně – po nekonečné sérii zdvořilých červených poplachů přicházejících z Moskvy.

Putin musel znovu upřesnit, že Rusko hledá „nedělitelnou, spravedlivou bezpečnost“ – princip zavedený od Helsinek v roce 1975 – i když už nepovažuje USA za spolehlivého „partnera“, tu diplomatickou nicotnost, kterou impérium od konce SSSR tak ponížilo. Takže nakonec dojde na Evropany stojící před „vyhlídkou proměny kontinentu v pole vojenské konfrontace“. To bude nevyhnutelný důsledek „rozhodnutí“ NATO, o němž se skutečně rozhodne ve Washingtonu.

Mimochodem: všechny možné, budoucí „protihrozby“ budou koordinovány mezi Ruskem a Čínou.

Většina lidí už dnes zná obsah ruských návrhů dohod o bezpečnostních zárukách předložených Američanům. Klíčová ustanovení zahrnují žádné další rozšiřování NATO, žádné přijetí Ukrajiny, žádné vylomeniny NATO na Ukrajině, ve východní Evropě, v Zakavkazsku a ve střední Asii, dohodu Ruska a NATO o tom, že nebudou rozmisťovat rakety středního a krátkého doletu v oblastech, odkud mohou zasáhnout území toho druhého, zřízení horkých linek a Radu NATO-Rusko aktivně zapojenou do řešení sporů.

Ruské ministerstvo zahraničních věcí rozsáhle zopakovalo, že Američané obdrželi „podrobné vysvětlení logiky ruského přístupu“, takže míč je na straně Washingtonu.

Ať už se to funkcionářům USA a NATO líbí, nebo ne, ve skutečnosti se ve sféře realpolitku děje to, že Rusko diktuje nové podmínky z mocenské pozice. Stručně řečeno: novou hru se můžete naučit ve městě mírumilovným způsobem, včetně civilizovaného dialogu, nebo se to naučíte tvrdým způsobem prostřednictvím dialogu s ruskými raketovými hvězdami – Iskandr, Kalibr, Khinzal , Zircon a mnoha dalšími, které jsou v jednání. Pentagon nemá nic, co by se něčemu z toho blížilo. Tyto zbraně mění hru.

Všimněte si, že americká armáda je v posledních dvou desetiletích na technologickém úpadku. Kromě toho, nákladové struktury nových systémů jsou takové, že její rovnocenní konkurenti – Rusko a Čína – staví lepší vybavení na ZÁKLADNÍCH NÁKLADECH. A, fungují, na rozdíl od mnoha nových systémů v Pentagonu a západních armádách. A konečně, dobrodružství v Iráku a Afghánistánu zlomilo vaz americké armádě. Už to není, co to bývalo.

Prezident Putin prohlásil, že ruské ultimátum není ultimátum, stejně jako několik dalších ruských představitelů. Putin řekl:

„Už vidíme, že někteří naši nepřátelé, upřímně řečeno, si je vykládají jako ultimátum od Ruska. Samozřejmě, že ne. Znovu vám připomínám, chci vám připomenout: všechno, co naši partneři udělali, tak jim budeme říkat, Jugoslávie byla bombardována pod jakou záminkou? Co, s posvěcením Rady bezpečnosti, nebo co? Kde je Jugoslávie a kde USA? Zničili zemi. Ano, je tam vnitřní konflikt, jsou tam jejich vlastní problémy, ale kdo dal právo udeřit na evropské hlavní město? Nikdo. Prostě se tak rozhodli, a satelity běžely za nimi a přikyvovaly. To je všechno mezinárodní právo.

A pod jakou záminkou jste vstoupili do Iráku? Vývoj zbraní hromadného ničení v Iráku. Vstoupili jsme, zničili zemi, vytvořili ohnisko mezinárodního terorismu, a pak se ukázalo, že jsme se spletli, a pak řekli: „Zpravodajci nás zklamali.“ Páni! Země byla zničena! Zpravodajci selhali – a celé vysvětlení. Ukázalo se, že tam nebyly žádné zbraně hromadného ničení, nikdo se nepřipravoval. Naopak, jakmile to bylo, [ale] všechno bylo zničeno, jak má být.

Jak jste se dostali do Sýrie? Se souhlasem Rady bezpečnosti? Ne. Dělají si, co chtějí. Ale to, co teď dělají na území Ukrajiny, nebo se o to snaží a plánují udělat, není tisíce kilometrů od naší státní hranice – to je na prahu našeho domu. Musí pochopit, že už prostě nemáme kam ustoupit.

Specialisté sedí tady; jsem s nimi v neustálém kontaktu. Ve Spojených státech zatím žádné hypersonické zbraně nejsou, ale víme, kdy se objeví, totéž nelze utajit. Všechno je zaznamenáno: testy jsou úspěšné – neúspěšné. Je zřejmé, že zhruba chápeme, kdy to bude. Dodají Ukrajině hypersonické zbraně a pak je pod jejím krytím – to neznamená, že je zítra použijí, protože my už máme Zirkon, ale oni ho ještě nemají – vyzbrojí a zatlačí extremisty ze sousedního státu do některých oblastí Ruské federace, řekněme na Krym, a to za příznivých, jak se domnívají, okolností pro ně samotné.

Myslí si, že tyto hrozby nevidíme? Nebo si myslí, že se bezmocně podíváme na hrozby, které pro Rusko představujeme? To je celý problém, prostě nemáme kam jít dál – to je otázka.“

To je pak Putinova červená čára.

Zjednodušeně řečeno to znamená toto: ach ne, to vůbec není ultimátum. Ale připomínáme vám, že jste zaútočili na jiné země a my říkáme jen to, že pokud budete pokračovat nebo nebudete dbát našich varování, pak budeme moci udělat vše, co budeme považovat za nezbytné. Ale ne, samozřejmě ne, to vůbec není ultimátum.

Za prvé, Putin je velmi předvídatelný a zároveň velmi nepředvídatelný. Předvídatelné na Putinovi je to, že používá sílu jen tehdy, když už nezbývá žádná jiná možnost. Velmi nepředvídatelné na Putinovi je, jak a kde je ochoten použít sílu. Rusko má obrovskou výhodu oproti US+NATO v elektronickém boji (od taktické po strategickou úroveň) a může ji snadno použít k ničivému účinku, zatímco NATO nemá nic, čím by oplatilo stejnou mincí. To mimochodem platí i pro Blízký východ, kde má Rusko zjevně prostředky k narušení/přetlumočení signálů GPS nad celým regionem.

Síla ruského ultimáta je právě v tom, že Rusové slíbili, že udělají „něco“ vojenského a/nebo vojensko-technického, ale nevysvětlili, co by to „něco“ mohlo být. Ve skutečnosti nemáme co do činění s jedním jediným „něčím“, ale s řadou postupných kroků, které budou přinášet stále větší tlak na USA a NATO/EU . Mějte na paměti, že USA sice mohou předkládat protinávrhy, ale nejsou v postavení, aby mohly činit nějaké věrohodné hrozby, proto ta zásadní asymetrie mezi oběma stranami: Rusko může vydávat věrohodné hrozby, zatímco USA mohou produkovat jen další slova, čemuž Rusové v podstatě přestali věnovat pozornost.

Od nynějška je hra jednoduchá: Rusko bude postupně zvyšovat „ukazatel bolesti“ a sledovat, jak se s tím Říše vypořádá. Čína bude dělat přesně totéž, co jsou ruské a čínské akce očividně pečlivě koordinovány. V té chvíli by Rusko a Čína vyhrály.

Jak brzy Rusko nastaví ukazatel bolesti? Putin dnes právě zopakoval, že žádná zdržovací taktika USA nebude pro Rusko přijatelná. Západ vyslal nepříliš diplomatický vzkaz. „Pokud nechcete mluvit s Lavrovem, budete se muset vypořádat se Šojguem“ – nejlepším jednohlasým případem za poslední léta.

Putin dnes prohlásil, že má „dost“ Západu: „A když se do nich vměšuje mezinárodní právo a Charta OSN, prohlašují to všechno za zastaralé a zbytečné. A když něco odpovídá jejich zájmům, okamžitě se odvolávají na normy mezinárodního práva, Chartu OSN a mezinárodní humanitární pravidla. Mám už takových manipulací po krk.“

Velmi vysoce postavený zdroj informací Deep State, který je v důchodu, se nyní dostává až k niterné struně a poukazuje na to, jak „tajná jednání mezi Ruskem a americkým centrem o raketách směřujících do východní Evropy, jak USA horečně usilují o dokončení vývoje hypersonických raket“.

Hlavní pointou je, že pokud USA umístí takové hypersonické rakety v Rumunsku a Polsku, jak bylo plánováno, doba, za kterou by doletěly do Moskvy, by byla 5 minut. Pro Rusko je ještě horší, pokud by byly umístěny v Pobaltí. Zdroj poznamenává: „Plán USA je neutralizovat vyspělejší obranné raketové systémy, které uzavírají ruský vzdušný prostor. Proto USA nabídly Rusku, že v budoucnu umožní provést inspekci těchto raketových areálů, aby dokázalo, že tam žádné hypersonické jaderné rakety nejsou. Přesto to není řešení, protože odpalovací zařízení raket Raytheon zvládnou útočné i obranné rakety, takže je možné vplížit se k útočným raketám v noci. Všechno tedy vyžaduje nepřetržité pozorování.“

Podstata je neúprosná: „To je skutečný problém současné krize. Jediným řešením je, že ve východní Evropě nejsou povolena žádná raketová stanoviště.“ To je shodou okolností podstatná část ruských požadavků na bezpečnostní záruky. Západ pomalu zjišťuje, že nemá žádný tlakový bod proti Rusku (jeho ekonomika je relativně odolná vůči sankcím) a jeho armáda se nemůže rovnat té ruské.“ Souběžně s tím, jak „ohrožení americké dominance spočívá v tom, že Čína, Rusko a Mackinderovo srdce Eurasijského světového ostrova nabízejí lepší obchodní a investiční příležitosti, než jaké jsou k dispozici od Spojených států s jejich stále zoufalejším požadavkem na oběti od jejich NATO a dalších spojenců.“

Rockefellerova říše a Washington jsou na konci americké geopolitické kontroly nad Eurasií. Okupované Německo a Japonsko prosazující strategickou podřízenost Eurasie od západu dolů na východ; stále se rozšiřující NATO; stále se rozmnožující Říše základen, všechny linie 75 let plus oběd zdarma se hroutí.

Už v srpnu 2020 „je cílem ruské a čínské politiky naverbovat Německo do trojího spojenectví, které spojí eurasijskou pevninskou masu a la Mackinder v největší geopolitickou alianci v dějinách, a promění světovou moc ve prospěch těchto tří velmocí proti anglosaské námořní moci“.

Nová drážka je zasazena do tónu Nových hedvábných stezek neboli BRI; nepřekonatelné ruské nadzvukové moci – a nyní neoddiskutovatelných požadavků na bezpečnostní záruky; nástupu RCEP – největší dohody o volném obchodu na planetě sjednocující východní Asii; Impéria téměř vyhnaného ze střední Asie po afghánském ponížení; a spíše dříve než později jeho vyhnání z prvního ostrovního řetězce v západním Pacifiku, doplněného o hlavní roli čínských střel „carrier killer“ DF-21D. Pravidla se tedy drasticky změnila. Hegemon je nahý. Nová dohoda začíná tím, že se uspořádání po studené válce ve východní Evropě úplně převrátí vzhůru nohama. Na řadě bude Východní Středomoří. Medvěd je zpátky, bejby. Slyšte ho řvát.

Aby Washington dosáhl své Full Spectrum Dominance, potřeboval nejen zdroje svých Color Revolutions napříč Eurasií, aby obklíčil Rusko. Pentagon také potřeboval napnout lano kolem rodícího se kolosu Asie, Číny. Tam byl nutný jiný přístup vzhledem k extrémní finanční závislosti USA na Číně a jejím tamním ekonomickým vazbám a investicím. Za tímto účelem je náš další článek o Číně.

https://medicalkidnap.com/2022/05/20/has-russia-already-won-is-it-game-over-for-the-rockefeller-empire/

https://healthimpactnews.com/2022/has-russia-already-won-is-it-game-over-for-the-rockefeller-empire/