Elizabeth Bathory, známá jako „Krvavá hraběnka“, lákala mladé ženy na svůj hrad a vystavovala je hrůznému mučení smíšenému s okultními rituály. Dokumenty o jejím životě poskytují vzácný pohled do pravé podstaty okultní elity – která existuje dodnes. Zde je pohled na život Bathory.

Alžběta Báthory (1560 – 1614)

Upozornění: Tento článek obsahuje prvky, které by mohly být pro některé čtenáře stresující.

Alžběta Bathory byla uherská šlechtična narozená v 16. století. Byla krásná, velmi vzdělaná a mluvila několika jazyky. Žila na honosných hradech. Její rodokmen byl proslulý a vlastnil pozemky v Uherském království. Byla neteří Štěpána Báthoryho, polského krále, litevského velkovévody a transylvánského knížete. Dělala dobré skutky pro místní rolníky, kteří ji obdivovali. Zkrátka a dobře, všechno jí vycházelo.

Pak začaly kolovat zvěsti, že byla upíří čarodějnice, která unášela dívky a mučila je ve svém hradě. Později se tyto zvěsti ukázaly jako pravdivé … a pak ještě něco. Ve skutečnosti byla Bathoryho krutost a zkaženost tak šokující, že inspirovala legendy, o kterých slyšíme dodnes.

Bathory, známá jako „krvavá hraběnka“ nebo „hraběnka Dracula“, drží Guinnessův rekord za „nejplodnější ženskou vražedkyni v západním světě“. Údajně zabila přes 600 panen, aby se napila jejich krve a vykoupala se v ní, údajně proto, aby si zachovala mládí.

Hlubší pohled na život Elizabeth Bathoryové poskytuje vzácný pohled do skutečného myšlení okultní elity – do myšlení, které zůstalo dodnes stejné. Zatímco tyto ponuré, a přesto odhalující příběhy jsou obvykle vymazány z historie nebo vyvráceny jako „mystifikace“ mocnostmi, které jsou, podstatná dokumentace o životě, zločinech a procesu Bathoryové zůstala nedotčena. Navzdory této skutečnosti jsme byli svědky snah Bathoryové příběh zamést pod koberec, mnohé její činy odmítnout jako přehánění a dokonce ji vykreslit jako jakousi „silnou nezávislou ženu“.

I když byla s největší pravděpodobností silná a nezávislá, byla masovou vražedkyní mladých žen. Bathoryová byla také posedlá satanismem, čarodějnictvím a vysáváním krve z obyčejných lidí.

Sama s ničím takovým nepřišla, tyto praktiky bujely mezi šlechtici a aristokraty té doby. Nic se nezměnilo. Tady je pohled na život Bathory.

Elitní rodina

Bathory se narodila v Transylvánii v roce 1560. Byla produktem příbuzenského křížení mezi baronem Georgem Bathorym a baronkou Annou Bathoryovou. Do její rodiny patřili králové, kardinálové, rytíři a soudci. Patřili sem také krutí, násilní a vyšinutí psychopati.

V dětství byla Bathory svědkem četných krutých činů, kterých se dopouštěla její rodina.

„Na rodinném panství v Ecselu se o ní povídalo, že byla svědkem toho, jak její rodinní důstojníci ve jménu spravedlnosti rozdávali každou formu krutosti. V deseti letech se Alžběta dívala, jak zašívají cikána, obviněného z krádeže, do břicha umírajícího koně; jeho hlava byla odhalena a byl ponechán napospas smrti. Říkalo se o ní také, že je epileptička, a to ji, možná z příbuzenského křížení, činilo náchylnou k záchvatům vzteku.“

Ano, teď si můžeme promluvit o Alžbětě Báthoryové“

Od útlého věku byla Bathory obklopena lidmi s temnými zájmy.

„Bathoryho teta Klára, významná dvorní dáma, byla považována za lesbu a čarodějnici. Strýc byl alchymista a uctívač ďábla a její bratr byl zpustlík, kolem kterého nebyla žádná žena ani ženské dítě považováno za bezpečné. A aby toho nebylo málo, její ošetřovatelka od dětství Ilona Joooneová byla ponořena do praktikování černé magie, která údajně vyžadovala oběti dětí pro jejich kosti a krev.“

Ve věku 15 let se Bathoryová provdala za hraběte Ference Nadasdyho, který se stal mocným generálem. Domluvený sňatek se ukázal jako dobrá partie, protože oba měli těžké sadistické sklony.

„Během léta polili služebnictvo medem a dívali se, jak se rojí včely. Mučení se údajně stalo společným zájmem manželů a oni vyhledávali poučení od okultistů a satanistů.“

Alžběta, ne nepodobná dnešní elitě, věděla, jak skrýt temnou stránku své rodiny dobrými skutky.

„Alžběta byla nejen schopná spravovat a bránit svá rozlehlá území, ale byla také velmi štědrá k chudým a potřebným. Dávala spoustu peněz na charitu a často intervenovala ve prospěch zbídačených nebo znevýhodněných žen a dětí…aby si udržela pověst rodiny a zakryla jejich satanské tradice. Nicméně, i když se chovala hezky, její skutečné barvy se ukázaly, když byla sama.“

Aby potěšil Alžbětu, postavil její manžel údajně mučírnu přesně podle jejích požadavků. A zatímco byl pryč a vedl válku proti Turkům, zaměstnávala se Alžběta temnými činnostmi.

„Teta Klára začala zaskakovat do školy své neteře v jejích oblíbených metodách zábavy: bičování, lesbických orgiích a různých formách sadomasochismu. Kláře k tomu navedl věrný sluha jménem Thorko, který uvedl krásnou Erzsébet (Alžbětu) do okultismu, což vzbudilo její zájem o mixologii. Erzsébet se naučila vymýšlet rozličné drogy, piva a lektvary; a v nepřítomnosti jejího manžela byli jejími různými hosty samozvaní čarodějové a jasnovidci, zaklínači, čarodějnice a alchymisté.“
Leslie Carol, Royal Pains

Monstrum
Jak léta ubíhala, Alžbětina touha po krvi se stávala obludnou. Venkovské dívky z okolních měst se pravidelně ztrácely a už je nikdo neviděl. Některé jim předávali důvěřiví rodiče, kteří dychtili získat u hraběnky přízeň.

Jakmile byly dívky na zámku Bathory, byly zavřeny a podrobeny nejhoršímu představitelnému mučení.

„Všichni v Maďarsku, bez ohledu na hodnost nebo blízkost, žili v hrůze z mocných Bàthorys. Erzésbet, sama ještě jako dospívající, když začala mučit venkovské dívky, využila pouhého přešlapu služebné dívky a využila ho jako záminku, aby ji potrestala. Často vymýšlela úkoly, které bylo téměř nemožné splnit, jen aby mohla někoho mučit. Ale výtky a facky byly pro padavky. Pokud byla dívka podezřelá z krádeže, dostala příkaz svléknout se do naha a pak byla mučena aplikací rozžhavených mincí přitisknutých na holou kůži. Někdy se hraběnka rozhodla pro organickou stravu; dívky byly šlehány kopřivami poté, co byly zbity nějakým jiným přístrojem. A i kdyby se služebná nezachovala špatně, mohla by stejně skončit jako denní zábava. Mrzačení bylo často na jídelním lístku. Dívky byly umístěny do klecí opatřených vnitřními bodci, které je při utahování klece nabodávaly všude, což mělo za následek mučivou a krvavou smrt. Kleště a kleště, zahřívané, až žhnuly, se používaly k odtrhávání kousků masa. Svíjející se železa pálila jejich jemnou kůži. Erzsébet dokonce zdokonalila techniku trhání dívčí hlavy od sebe tím, že ji tahala za koutky úst, až se roztrhly a krk se jí zlomil vedví.

Hraběnka prý během tohoto mučení dosáhla sexuální extáze a kvičela dívčím potěšením při pohledu a zvucích agónie své oběti. Bavilo ji bičovat je zepředu, jen aby viděla bolest a hrůzu v jejich tvářích. Někdy Erzsébet pro kopance a hihňání počastovala dívku medem a přivázala ji ke stromu a nechala ji napospas hmyzu a jiné divoké zvěři se sladkým jazýčkem.“

Inspirována Železnou pannou (nahoře) postavila Bathory podobné zařízení s názvem Železná panna.

Když její manžel zemřel, Elisabeth posunula věci na jinou úroveň.

„Přestože se hrabě podílel na krutostech své ženy, možná také krotil její pudy; když počátkem 16. století zemřel, bylo jí mnohem hůř. S pomocí své bývalé ošetřovatelky Ilony Joo a místní čarodějky Dorotty Szentesové začala Bathory unášet venkovské dívky, aby je mučila a zabíjela. Často kousala kusy masa ze svých obětí a jedna nešťastná dívka byla dokonce nucena vařit a jíst své vlastní maso. Bathory údajně věřila, že díky lidské krvi bude vypadat mladě a zdravě.“

Historie, mučivé eskapády maďarských hraběnek jsou odhaleny

Bathory byla od útlého věku posedlá svým vzhledem. Údajně trávila hodiny zíráním do zrcadla a mumlala podivná zaklínadla. Po manželově smrti se Bathory stala osmiletou svobodnou matkou ve svých čtyřiceti letech. A byla ochotná udělat cokoliv, aby si zachovala mladistvý vzhled. Cokoliv.

„Erzsébet se nyní přesvědčila, že mučení a mrzačení má další a zdravý přínos. Jednoho dne nešťastná služebná hraběnku omylem zatahala za vlasy, když si kreslila část vlasů síťovinou na vlasy posetou perlami. Dívka dostala tak hlasitý pohlavek, že jí tekla krev z nosu a cákala Erzsébet na ruku (nebo na obličej, podle zdroje anekdoty). Poté, co se na sebe podívala do zrcadla, byla Erzsébet přesvědčená, že tam, kde ji postříkala krev panny, vypadala její pleť mnohem mladistvěji.

Samozvaná místní čarodějka, která si říkala Darvulia (pravým jménem Anna) a byla známá jako „čarodějnice z lesa“, se tou dobou stala jednou z Erzsébetových kohort. Darvulia hraběnce naznačila, že koupání se v krvi panen by bylo stejně prospěšné jako fontána mládí. Erzsébet tedy nalákala co nejvíce selských dívek na hrad Csejthe a také na své další pozemky, včetně městského domu ve Vídni, aby se ujistila, že její nový režim krásy, stejně jako preferovaná forma zábavy, zůstanou nepřerušené. Podle historičky Margaret Nicholasové se Darvulia a její společnice (stárnoucí vdovy, které byly za své služby dobře placeny) po setmění potulovaly krajem a hledaly nové oběti.

Na hradech byly dívky systematicky vražděny, jejich krev se shromažďovala ve varech a vědrech pro rituální koupel kurtizány, která se odebírala v mystickou hodinu ve čtyři ráno. Pokud byla oběť obzvláště krásná, Ezsébet měl údajně její krev vypít.“
– Citováno v Op., Carol

Na nedávném fotografování je Kylie Jennerová nahá a pokrytá krví. Dnešní okultní elita se neliší od Alžběty Báthoryové.

Zhroucení
I když pověsti o hrůzách, které se na zámku děly, byly na denním pořádku, venkované mlčeli. Když však Alžběta začala verbovat dívky z nižších šlechtických rodin, začal její pád.

„Alžběta se ke konci své vražedné kariéry stala drzou a neopatrnou. Když pobývala ve Vídni, objednala si renomovanou pěvkyni sboru z kostela Panny Marie Ilonu Harczy, aby jí soukromě vystupovala ve svých bytech ve městě na Augustiniánské ulici. Dívku už nikdo nikdy neviděl a svědci tvrdili, že ji Alžběta zabila, když pro ni nemohla ani ze strachu, ani ze stydlivosti zazpívat.“
– Peter Vronsky, Skutečný příběh Alžběty Báthoryové „Krvavá hraběnka“

Po spoustě politických jednání, do nichž se zapojila celá maďarská elita, nakonec uherský král nařídil Bathoryovou zatknout. Její zámek byl přepaden během vánočních svátků roku 1610. Zprávy o přepadení nejsou o nic méně než děsivé.

„Když za bouřlivé, zimní noci dorazili k hradu, zjistili, že vstupní dveře jsou pootevřené. Nevítal je sluha, ale mrtvola rozházená na studené, kamenné podlaze. Mladá žena ve vchodu, bledá po pouštění žilou a částečně oblečená po mučení, byla jen prvním tělem, které našli na hradě Čachtice; další byli polomrtví a čekali na svůj osud v žaláři. Alžběta byla spolu se svými komplici a sluhy údajně nalezena nahoře, v křečích svátečních orgií. Dívala se, jak jsou všichni kolem ní zatčeni, ale takové potupy byla ušetřena.
– Op. Cit. Toast

Batory od maďarského umělce Istvána Csóka – kolem roku 1893.

Během procesu s Bathory vyděsila soudce svědectví svědků, kompliců a přeživších.

„Svědectví odhalilo, že unesené dívky byly v žalářích připoutány ke stěnám a vykrmovány, protože hraběnka věřila, že to zvyšuje krev v jejich tělech, což je kritické pro její kouzla ozářená měsícem. Byly s ní také nuceny k úchylným sexuálním aktivitám. Pokud reagovaly s nelibostí, dostalo se jim mučení a možná i smrti. Přesto ji i ti, kteří si vedli dobře, nakonec nudili a i oni byli posláni. Někdy se v závislosti na rozmaru hraběnky dostalo nejhoršího zacházení jejím oblíbeným dívkám. Jedna byla nucena stáhnout si kus masa z vlastní paže. Pár jich bylo strčeno do malých klecí plných bodců.“
– Op. Cit., Vronský

Uvnitř jejího hradu úřady našly účetní knihu se jmény více než 600 obětí. Jak pátrání pokračovalo, těla byla objevena všude v areálu, od mělkých hrobů až po skryté komnaty uvnitř hradu.

Navzdory drtivému důkazu proti Bathoryové byla relativně ušetřena. Zatímco její komplicové byli úřady mučeni a okamžitě popraveni, Bathoryová se procesu nezúčastnila a nebyla popravena.

„Byl vyvíjen tlak, aby její jmění zůstalo v rodině, takže nakonec byla Erzsbet Bthoryová uvězněna na doživotí, bez formálního rozsudku, zamčena v malé řadě místností na svém vlastním hradě v Cahticích. Byla uzavřena ve svých pokojích, vchody a okna byly zazděny, až na malé štěrbiny pro jídlo a vzduch.“

Po čtyřech letech věznění na svém hradě zemřela ve věku 54 let.

Závěr
Příběh Alžběty Bathoryové byl z historie téměř vymazán. Snadno se mohl proměnit ve fiktivní legendu, jako mnoho jiných příběhů zahrnujících okultní elitu. Její soud se konal v tajnosti v odlehlém slovenském městě v roce 1611 a její mocná rodina okamžitě zapečetila jeho záznamy. Noviny o tom nepsaly. Žádná z vládnoucích rodin nechtěla, aby byly chmurné detaily proti jejich příbuzným zveřejněny. Alžběta se k soudu ani nedostavila. Místo veřejné popravy byla zaživa zazděna uvnitř jednoho ze svých odlehlých hradů.

Bathoryho život a pád v mnoha ohledech silně připomínají moderní obdobu: Jeffreyho Epsteina. Bathory měla podobně jako Epstein styky s některými z nejmocnějších lidí světa. A podobně jako Epstein lákala Bathory mladé dívky přísliby bohatství a prestiže. Nicméně stejně jako Epstein se Bathory stala příliš nestoudnou a její zkaženost živila pověsti po celé zemi. Její neustálé únosy se staly zdrojem obav pro elitu, protože hrozilo, že její temná tajemství budou odhalena. Stejně jako Epstein byla Bathory uvězněna až do smrti, aniž by měla možnost říct někomu dalšímu jediné slovo. Nakonec, stejně jako Epstein byli všichni jeho komplicové tak či onak umlčeni.

 




Asi 500 let po Bathoryho smrti zůstává dnešní okultní elita posedlá stejnými hrůznými praktikami. Četné články na The Vigilant Citizen zdokumentovaly vkus elity pro zkažené, odporné a vyložené zlo. Dnešní masová média jsou plná zneužívání, satanismu, kanibalismu, krvavých rituálů a všech znehodnocených praktik, na které si člověk vzpomene. To vše je záměr.




Šílenství elity bývalo skryté. Nyní se normalizuje!

Zdroj:  https://vigilantcitizen.com/vigilantreport/the-story-of-elizabeth-bathory-is-proof-that-the-occult-elite-has-been-sick-for-centuries/