Papež prý rezignoval kvůli sexuálním skandálům a praní špinavých peněz

Papež prý rezignoval kvůli sexuálním skandálům a praní špinavých peněz

Italská média přináší dosti kritický pohled na pravé důvody rezignace Benedikta XVI. Za nečekaným rozhodnutím mají být skandály za zdmi Vatikánu.

V historii Vatikánu se nestává příliš často, aby papež rezignoval na svou „funkci“. Benedikt XVI. se svým nečekaným rozhodnutím nepochybně zapsal do dějin církevního státu. Jako oficiální důvod rezignace jsou uvedeny zdravotní problémy. Pokud se podíváte na novější videa s papežem, vypadá tento důvod jako poměrně logický, neboť hlava katolické církve v poslední době opravdu hodně zestárla, což potvrzují i lidé, kteří se s ním setkali.

Deník La Repubblica ovšem přináší na celou věc jiný pohled. Podle italských novinářů jsou pravé důvody papežova odchodu jinde.

Vatikán není jen centrum katolické církve, je to také stát se všemi běžnými institucemi od „státní banky“ po tajnou službu. A také se všemi neplechami a špinavostmi typickými pro mocenská centra.

Pár dní před loňskými Vánocemi, konkrétně 17. prosince, dostal papež do rukou tajnou asi třísetstránkovou zprávu. Jejími autory jsou kardinálové Julian Herranz, Salvatore De Giorgi a Jozef Tomko. Posledně jmenovaný pochází ze Slovenska (http://sk.wikipedia.org/wiki/Jozef_Tomko ).

Podle důvěrných zdrojů italských médií byla zpráva věnována loňskému skandálu „Vatileaks“, kdy se přišlo na únik informací z bezprostředního okolí papeže prostřednictvím jeho majordoma Paola Gabrielese. Část zprávy se však točí kolem hrubého porušení šestého a sedmého přikázání za zdmi Vatikánů. „Nepokradeš“ se má vztahovat na podivné činnosti ve vatikánské bance IOR (Istituto per le Opere di Religione – Institut pro skutky zbožnosti), která je šetřena z důvodů podezření na praní špinavých peněz. „Nesesmilníš“ pak ukazuje na sexuální setkání v saunách a vilách v Římě ale i v samotném Vatikánu. Někteří církevní představitelé měli údajně budovat celou homosexuální síť.

Za skandály vatikánské banky zůstávají mrtví

Problémy vatikánské banky IOR ovšem nejsou nové. V 80. letech se doslova otřásala v základech pod tíhou obrovských skandálů a to zejména díky podílu na bankrotu italské Banco Ambrosiano, mezi jejíž akcionáře patřila. Šéf této banky a zároveň zednář Roberto Calvi byl v roce 1982 nalezen v Londýně mrtev poté, co dosti akčním způsobem uprchl z Itálie. Jeho smrt je dodnes opředena tajemstvími. Podle rodiny šlo o vraždu, což nakonec potvrdila i britská policie, která v roce 2003 případ znovu otevřela. Podle některých teorií může s tímto skandálem souviset i smrt papeže Jana Pavla I. v roce 1978.

V roce 2009 přinesl italský časopis Panorama informace o vyšetřování IOR kvůli podezření z praní špinavých peněz. Do kauzy měla být zapojena pobočka banky UniCredit, sídlící na ulici Via della Conciliazione naproti Baziliky svatého Petra.

Papež později reagoval na kauzu zřízením nezávislé agentury, která má dohlížet na veškeré měnové a obchodní aktivity státu. Ettore Gotti Tedeschi, bývalý správce banky, je podle posledních informací z loňského roku stále vyšetřován italskými orgány kvůli podezřelým transakcím, kterých se měl ve své funkci dopustit.

Oznámení papeže Benedikta XVI., že rezignuje na svůj úřad, překvapilo celý svět. Po Benediktovi má nastoupit poslední papež, jak to prorokoval sv. Malachiáš. Skončí v roce 2017?

Zdroje:
http://news.discovery.com/history/religion/secret-report-of-sex-scandals-may-have-prompted-popes-resignation-130221.htm#mkcpgn=rssnws1
http://www.repubblica.it/esteri/2013/02/22/news/soldi_ior-53146070/?ref=HREC1-3
Foto: Wikipedia

Papež rezignoval. Konec se blíží?

Oznámení papeže Benedikta XVI., že rezignuje na svůj úřad, překvapilo celý svět. Po Benediktovi má nastoupit poslední papež, jak to prorokoval sv. Malachiáš. Skončí v roce 2017?

Sotva se obavy z jednoho „konce světa“ rozplynuly, máme tu nový. Týká se slavného proroctví irského biskupa Malachiáše. Co má proroctví z 12. století společného s dneškem? Biskup Malachiáš, posmrtně svatořečený, měl prorocké schopnosti. Viděl do budoucnosti. Proslavil se hlavně svým proroctvím o budoucích papežích až do „Soudného dne“ čili do konce světa, jak si jej tehdy křesťané představovali. Po poslední bitvě mezi Ježíšem a Antikristem přijde konec světa. Duše zesnulých bude soudit Ježíš, který rozhodne, kdo půjde do nebe a kdo bude zavržen.

Malachiáš měl cestou do Říma v roce 1139 zvláštní vizi – vyjmenoval všech 112 budoucích papežů před koncem světa. Během vlády toho posledního se má naplnit Apokalypsa (Zjevení sv. Jana v Novém zákonu). Malachiáš byl důvěryhodný prorok, proroctví mu vycházela, mimo jiné předpověděl svou smrt. Proroctví ohledně budoucích papežů má být přesné. Biskup však papeže popisoval v symbolech. Takže 111. papež – současný odstupující Benedikt XVI – nese poetické jméno Gloria Olivae (Sláva olivy), což je vysvětlováno tak, že atributem sv. Benedikta z Nursie (jehož jméno si Josef Ratzinger podle tradice zvolil jako papežské) byla olivová ratolest. Podobá se to proroctvím slavného Nostradama.

Nostradamus a jeho život >>>

Poslední papež

Můžeme tomu věřit a nemusíme. Nicméně je to zajímavé. V březnu by měl být zvolen poslední papež, v proroctví označený jako Petr Římský. Velké šance na zvolení má ghanský kardinál Peter Turkson. Petr to sice je, ale není z Říma. Potom mají přijít těžké časy. Malachiáš popsal konec takto: „Během velkého pronásledování svaté římské církve bude sedět na stolci Petrus Romanus, který bude pást svá stáda uprostřed mnoha soužení; po jejich skončení bude město na sedmi pahorcích zničeno a obávaný Soudce bude soudit svůj lid. Konec.“ Jako by blesk, který zasáhl 11. února – kdy papež oznámil svou rezignaci – hromosvod baziliky sv. Petra, tento pochmurný konec zdůraznil. Benedikt XVI. byl v historii teprve druhým papežem, který dobrovolně rezignoval. Poprvé tak učinil v roce 1294 papež Celestýn. Podle badatele Jaroslava Chvátala by úřad posledního papeže měl končit v roce 2017, „kdy se pod tlakem globální extrémně silné krize v oblasti křesťanského katolicizmu zhroutí potenciál Vatikánu jako celku.“

Důvody papežova odstoupení

Papežova rezignace byla zdůvodněna zdravotními potížemi. Je to srozumitelná zpráva, vždyť je tomuto německému knězi 85 let. O svém odstoupení prý uvažoval dlouho. Římané si vyprávějí, že papež propadl depresím. Objevují se také spekulace, že za odstoupením Benedikta XVI. je něco jiného: finanční problémy Vatikánu.

Prorokování

Prorokování budoucnosti je zvláštní paranormální schopnost provázející lidstvo od nepaměti. Křesťanské církve tento fenomén tolerují. Proroci totiž patří nedílně k judaismu, objevují se ve Starém zákoně, v bibli, kterou křesťané přijali jako Písmo svaté. K některým svým paranormálními schopnostmi obdařeným ovečkám ale svatá církev moc tolerantní nebyla. Například slavný italský kněz Josef Kopertinský (1603-1663) měl levitační schopnosti. Když se dostal během mše do „vytržení“, začal se vznášet ve vzduchu. Byl proto podezírán církví ze spojení s Ďáblem, a tak ho uklidila do zapadlého kláštera, aby neprovokoval. Současná věda si s prorokováním jako fenoménem neví moc rady. Neumí ho vysvětlit, a tak si vědci myslí, že jde o šarlatánství nebo o náhody. Někteří judaisté definují prorokování jako „emanaci zaslanou Božským Bytím skrze médium Aktivního Intelektu .“ Existují pokusy vysvětlit fenomén předpovídání budoucnosti alternativně: může se jednat o napojení na reálně existující informační pole, z kterého vyvolené osoby čerpají informace.

Slavní proroci

Mezi nejslavnější evropské proroky patří Nostradamus žijící v 16. století nebo Bulharka zvaná Baba Vanga (Vangelia Gustherová), která žila ve 20.století. Žijící chorvatský kněz Zlatko Sudac zatím moc známý není. Byl vysvěcen na kněze v roce 1998. Je známý jako mystik, obdařený stigmaty. Sudac projevuje nadpřirozené schopnosti jako prorokování, ale také bilokaci, uzdravování či telepatii.

Zdroje: wikipedia, Matrix-2001.cz
Foto: http://www.flickr.com/photos/michael-panse-mdl/

http://pravdu.cz/proroctvi/papez-rezignoval-konec-se-blizi