Není gynekolog, kterého by nenavštívil usměvavý obchodní zástupce s lukrativní nabídkou. Prášky se předepisují jako na běžícím pásu. I ženám a dívkám, které mohou zabít!

Obří Airbusu A380 letecké společnosti Emirates nouzově přistál v Praze Ruzyni. Důvodem byly vážné zdravotní problémy mladé ženy ve věku 33 let. Dusila se. A krátce po přistání zemřela. Jako přímá příčina úmrtí byla uvedena plicní embolie. Jako jedna z možných příčin hormonální antikoncepce. Což mě docela zaskočilo.

hormonalni_antikoncepceO tom, že hormonální antikoncepce může zabíjet, jsem do toho dne neměl tušení.

Většina gynekologů, včetně těch mediálně známých, ubezpečuje veřejnost o bezpečnosti moderních pilulek. Navíc vyzdvihují jejich přínosy. A tak i patnáctiletým pannám pod záminkou léčby akné či úpravy nepravidelného menstruačního cyklu předepisují hormonální koncepci jako na běžícím pásu. V současnosti se jedná o armádu 1.400.000 dívek a žen. Jedná se tak o byznys v řádu 150 až 300 milionů měsíčně (pilulky na tři měsíce stojí 200-750 Kč podle loga). V ročních číslech se tak jedná o “by oko” dvě miliardy. Samozřejmě jen v maličké České republice. V Evropské unii se již bavíme o miliardách EUR. A v zemích G20? Jsou to pro farmaceutické firmy hodně vysoké zisky.

Negativně mluví jen pár lékařů. Velice mě zaujal článek o doktorce Heleně Máslové, která díky kritice nadužívání hormonální antikoncepce byla z gynekologie vyprovozena na internu. Kde shodou okolností viděla dívku s plicní embolií, které nikdo neřekl, že by neměla brát hormonální antikoncepci, když trpí na žilní trombózy. A kolečko se uzavírá.

Příběh doktorky Máslové, protože opět nemlčela, končí na LDN, kam se chodí jen umírat a odkud již nemůže škodit. Doporučuji. Celý článek zde: http://www.galerie-ne.cz/profily/detail/id/36 >>>

Plicní embolie (z Wikipedie) je ucpání krevního řečiště plic vmetkem (embolus) nejčastěji z dolní končetiny. Projeví se náhlou dušností, bolestí na hrudi, kašlem až vykašláváním krve. Postihne-li rozsáhlou oblast plic, dochází k poklesu krevního tlaku, šoku a následné smrti.

Příznaky: silná dušnost -promodrání -kašel(někdy i s příměsí krve) -bolest na hrudi -pocení -náhlá bolest při dýchání, kašli – zrychlená srdeční frekvence – bolest pod žebry

Rizikové faktory: delší pobyt na lůžku s nedostatečným pohybem dolních končetin – úraz – obezita – těhotenství – kombinace hormonální antikoncepce a kouření – aplikace diuretik – maligní tumory

Další vedlejší účinky

Víte, že hormonální antikoncepce může způsobovat vypadávání vlasů?

Syntetické hormony mění vnímání ženy

Doktor Craig Roberts ze Stirlingské Univerzity na základě svého výzkumu tvrdí, že hormonální antikoncepce mění chemii přitažlivosti – žena, která bere pilulky, si vybere jiného partnera, než s jakým si začala vztah bez antikoncepce. Což jednou musí být problém, zejména v těhotenství a po porodu. Pravděpodobnost, že vztah v tomto okamžiku ukončí značné rozčarování, je velmi vysoká.

Pánové, jsou pilulky pohodlné?

Z mužského pohledu jsou pilulky bezvadné. Nemusíme si dávat pozor. Ale stojí to za riziko, že nám žena nebo přítelkyně umře?

Dámy, užíváte hormonální antikoncepci?

Nechala jste si ji sama předepsat, nebo vám ji “doporučil” lékař? Napište prosím do komentářů!

Zdroje:
http://www.mirror.co.uk/news/technology-science/contraceptive-pill-makes-women-less-84812
http://www.galerie-ne.cz/profily/detail/id/36
Wikipedie

Převzato: http://pravdu.cz/zdravi/hormonalni-antikoncepce-zabiji-ale-je-to-byznys