Zeman opilec

Památný pochod prasat a Chvalovského miliardy – Kauza Coufal – Kauza Krobot – „Chceš beztrestněIstvan Ivo porušovat zákon? Staň se státním zástupcem!“ V Přerově a Olomouci by tento náborový slogan měli přímo vytesat z kamene. Možná někteří „státní zástupci“ jsou spíše „státní škůdci.“

Vážený pane,

před 15 lety se konal památný pochod prasat Brno – Praha. Ing. Miloš Zeman, tehdejší premiér, dostal při této příležitosti “dar” 10ks běhounů, které obětavě předal jakési charitativní organizaci. Vláda vyplatila zemědělcům 700 milionů a jakýsi soukromý zemědělec podal na ing. Zemana trestní oznámení pro podezření z přijetí úplatku. Ing. Zeman kontroval v TV prohlášením, že v každém národě se najde aspoň jeden idiot, a policie věc odložila. Pan Chvalovský spokojeně vyinkasoval z Komerční banky 1,5 miliardy na nákup vepřového a posléze byl amnestován Prof. Klausem.  Můžete mi, prosím, vysvětlit, koho mínil Ing. Zeman oním idiotem?

Ing. Vojtěch Halámek, soukromý zemědělec

12.11.2013

P.S.

Vážený pane,

na vysvětlenou, na podzim 1998 přestalo Rusko odebírat vepřové a Západ začal vozit vepřové k nám za nízké ceny. Došlo k zahlcení trhu a naši zemědělci neměli odbyt pro prasata, která chystali na vánoční trh. Protestní pochod organizoval  Dr. Zelníček a paní Alwanová, v té době hlavní majitelé ZD Kupařovice. 13.11.1998 do Brna- Komárova navezli kamiony prasat a hrozili, že je poženou po dálnici do Prahy. Pěkná podívaná za asistence policie se psy a vodním dělem. Mezitím jiná skupina dovezla do Prahy 10 běhounů (odrostlé sele) a předali je předsedovi vlády. Miloš Zeman je přijal a věnoval nějaké vyvařovně pro bezdomovce. 700 milionů byla mimořádná následovná dotace pro chovatele prasat. To, že pan Chvalovský čerpal v KB 1,5 miliardy na nákup vepřového, jsem při podání trestního oznámení netušil. Jako laik se ovšem domnívám, že policie to zjistit měla a měla dost času, aby předmětné finanční prostředky zajistila. Proč bylo trestní oznámení odloženo, ponechávám na Vaší úvaze. Vyšetřovatelé byli a jsou možná jenom neschopní, v horším případě zaplacení. 1,5 miliardy je dost na vypracování vhodné amnestie. Oznámení o podání TO vysílala ČT 14.11.1998 večer ve zprávách, vyjádření Miloše Zemana v jakési zpravodajské relaci. Miloše Zemana jsem se v rámci předvolební kampaně ptal, koho mínil tím idiotem. Neráčil mi odpovědět. Miroslav Kalousek stejně tak.

S pozdravem

Vojtěch Halámek, 13.11.2013

***

blogu Dušana Navrátila. Obsahuje zajímavé informace o minulosti vrchního státního zástupce JUDr. Ivo Ištvána a nejen o ní a o něm. Škoda, že autor nepojal téma více věcně a méně osobně. Závažné se tak v přemíře textu ztrácí. K zajímavým informacím a postřehům se tak musíte doslova dočíst. I tak stojí článek za přečtení a oživení naší krátké paměti.

http://www.sinagl.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=3590:z-minulosti-milose-zemana-a-ivo-istvana-abychom-snad-rychle-opet-nezapominali&catid=8&Itemid=142