magic20vojna_zm1Zpěvačka, skladatelka, malířka a jedna z nejvýraznějších zpěvaček u nás, Vladivojna La Chia po dlouhé době opět odehraje svůj samostatný koncert. Stane se tak v pátek 19. listopadu, kdy v prostorách U Kaštanu v Praze představí své nejnovější album Tajemství Lotopu.

Sólový debut, který je zároveň čtvrtou deskou v její kariéře, prezentuje Vladivojnu v něžnější a osobnější rovině. Tradičně obsahuje i skladby ve speciálním jazyce – „vladivojštině“. Deska byla pozitivně přijata kritikou, stala se Top albem v největším kultovním berlínském obchodě hudby Dussman a získala také dvě ceny Tais Awards (album roku a píseň roku).

Vladivojna své hudební zkušenosti získávala už od útlého dětství, ovšem nejvýrazněji se na české scéně zapsala jako svérázná členka kapely Banana, se kterou vydala tři kritikou velmi respektované desky (Banana – 2003, Trip – 2004 a Jungle – 2006) a byla nominována na Objev roku hudební televize Óčko. V roce 2007 absolvovala Katedru výtvarné tvorby na Ostravské Univerzitě a zároveň se vydala na svou sólovou dráhu. Jako malířka se věnuje malbě, kresbě, grafice a konceptuálnímu umění a již třetím rokem ji můžeme slyšet v kultovním pořadu Čajovna na stanici ČRo 3 – Vltava.

V současné době tato svérázná zpěvačka s rozmanitým hlasovým a výrazovým rejstříkem dokončuje hudbu k novému dramatickému filmu Jana Hřebejka „Nevinnost“, který bude mít v kinech premiéru v lednu 2011.

Živá vystoupení Vladivojny strhují svou energií, hudební přitažlivostí a výraznými hudebními prostředky. Vzhledem k tomu, že Vladivojna La Chia si svá místa koncertů pečlivě vybírá, naskýtá se tak ojedinělá příležitost na vlastní kůži zažít neopakovatelný projev. 

 Skladba Tony:
http://www.youtube.com/watch?v=_Im6D252BvE&feature=player_embedded

Zdroj: http://www.rockandpop.cz/jedna-z-nejvystrednejsich-zpevacek-vladivojna-la-chia-zive-v-prazskem-kastanu