image24Protože politika, jinak řečeno správa věcí veřejných, je u nás pouze výnosným kšeftem. Jsou zde „trafiky“, těžce placená místa ve státní správě, náměstek ministra má měsíční plat i 330 000 Kč. Státních podniků je na 1228, což činí několik desítek tisíc dalších trafik. Přitom generální ředitel má měsíční  plat i 600 000 Kč, stačilo by mu 60 000 Kč, ale to by už nebyla trafika, za kterou se vyplatí upsat duši ďáblu.

Takto měsíčně státu (obyvatelům, kteří dobrovolně utváří státní celek) unikají měsíčně miliardy korun. Vzhledem k přebujelosti státní správy, vysoké nezaměstnanosti (na podzim uváděno 600 000 lidí, nyní v létě ekonomika klesá, měla strmě stoupat, takže bude nezaměstnaných více, plus statisíce živnostníků, kteří nemají zakázky a jsou rozebíráni exekutory) nemůžou pracující obyvatelé takovou hydru uživit.

Samozřejmě trafiky nejsou jedinou cestou do pekel. Samotná gigantická korupce, profitující ze zahnívajícího, prvorepublikového systému parlamentní demokracie je problémem největším. Tato korupce začíná financováním volebních kampaní politických stran, které by bez peněz volby nevyhrály. Po vítěztví je  však potřeba peníze vrátit, plus bonusy, jako jsou trafiky, výhodné státní zakázky, které důkladně okradou stát, tj. občany.

Proč mají zákonodárci v parlamentu imunitu? Neznám z minulosti jiný případ využití imunity, jen zneužívání imunity při kupčení s kmotry a lobbisty, proto nemají zákonodárci trestní ani hmotnou odpovědnost z výkonu své práce.

Ani zavádění nových daní, zvedání stávajících daní, šetření na zdravotní péči a důchodech, zvedání poplatků ve státní správě neuživí přebujelý státní aparát a trafiky.

Od roku 1990 do roku 2006 probíhala pozvolná mafianizace státu. Organizovaný zločin prorostl až do nejvyšších pater politiky, proto je boj s korupcí neúčinný. Když už ÚOOZ odvede práci za zdecimovanou protikorupční policii, shodí vše ze stolu Nejvyšší soud, či případně Ústavní, kterým se prorůstání zločinci nevyhlo. Mafie to má „kované“ všude.

Není zde ani šance do budoucna na změnu, každá politická strana, která má preference, dostat se do parlamentu se na toto finanční Eldorádo těší, na místo aby ho v předvolební agitaci kritizovala a slibovala jeho likvidaci.

Korupce se nezbavíme a stát bude dál krachovat, dokud nezničíme tu mafii, pokud nezměníme politický systém, tak aby politici nedosáhli na penězovody, dokud nebudou za své jednání trestně a hmotně odpovědný, dokud jim za korupci nebudou hrozit vysoké tresty a dokud v kriminálech nebude zavedena pracovní povinnost, aby si zde odpracovali náklady na svůj pobyt a měli z čeho uhradit škody způsobené státu.

Ještě jeden důvod proč stát zkrachuje, politici zaprodali zemi cizímu kapitálu, který odsává zisky do zahraničí. Země je drancována cizáckými lichvářskými bankami, které díky soukromím komandům inkasních agentur a exekutorů likvidují zdravé firmy a živnostníky, kteří se díky vlivu 2. Světové hospodářské krize a nezájmu vlád pana Topolánka a Nečase krizi řešit, ocitají v dluhových pastích. Již pátým rokem proběhne v ČR na 1 000 000 exekucí. Každý kompletně vyexekuovaný obyvatel, již nikdy nebude daňovým poplatníkem!

K otupělosti národa přispívá cenzura a překrucování pravdy ve veřejnoprávních médiích. Pod vlivem událostí posledních dvou let by v jiné zemi proběhla pětadvacetkrát revoluce. Významem slova demokracie je vláda lidu, ale lid v této zemi nevládne, tak to napravme  reformy-zdola.webnode.cz. Blaničtí nepomohou, musíme sami.

http://www.exilovenoviny.cz/articles/2013/07/19/vite-proc-cr-krachuje#comments