Stanovisko oficiální vědy se nemění: není žádný důkaz, Nibiru (Nimiru) neexistuje. Kdyby nějaká planeta o velikosti Nibiru, resp. hnědý trpaslík, někdy prolétla středem naší sluneční soustavy, způsobilo by to změny oběžných drah vnitřních planet. Ty se ale dlouhodobě nemění. A co víc: Země by přišla o Měsíc. Ten by taková planeta zkázy prostě odvlekla, dodává dr. Morrison.

nibiru1Astrofyzik zopakoval známé stanovisko, že kdyby se těleso takové velikosti blížilo a hrozilo v roce 2012 kataklyzmatem Zemi, vědci by o něm dávno věděli. Nibiru by se totiž nacházela uvnitř oběžné dráhy Marsu a byla by viditelná pouhým okem. Za druhé by již „nyní“ (video je z října 2011) narušovala oběžné dráhy planet včetně Země. Ty jsou ale pravidelně měřeny a jsou stabilní. A za třetí během posledního milionu let žádné takové těleso kolem Země neproletělo. V případě, že by se k Slunci blížil objekt jako hnědý trpaslík, astronomové by to zaznamenávali již desetiletí a dopady by byly daleko větší a horší než obyčejná, byť obrovská planeta.

Kolize s Nibiru

Přílet Nibiru byl – na základě problematického zdroje – předpovídán již na rok 2003. Od té doby se čas od času vynořuje další odhad, často i videa s mapami oblohy, kde různí lidé šipkami ukazují nějaký objekt, který má být Nibiru. Jde současně o konspirační teorii: mnoho lidí věří, že vědci a vlády se spikli a utajují přílet planety, protože nechtějí, aby vypukla panika, ale sami se včas odklidí do podzemních krytů.

V lednu jsme zveřejnili informaci, že Rusové posunuli přílet „nebeského koštěte“ na rok 2013. Přesně 14. února by se měl tento vesmírný poutník maximálně přiblížit k Zemi a proletět kolem ní. Existence Nibiru byla matematicky propočítána již v 80. letech, tvrdila televizní stanice.

Publikovali jsme také článek o Atlantidě od českého atlantologa Iva Wiesnera, který s teorií periodických příletů Nibiru (kterou nazývá Nimiru), počítá do té míry, že ji činil odpovědnou za postupnou zkázu Atlantidy i klimatické změny na planetě včetně vzestupu moří o stovky metrů. Pokud přistoupíme na stanovisko NASA, tak Wiesnerova teorie padá a s Atlantidou, kataklyzmaty, potopou světa i vzestupem oceánů to muselo být jinak: možná sluneční erupce, oteplování, tání ledovců, zemětřesení aj.

Nibiru (Neberu, Nebiru) je akkádské slovo s významem „přechod“ nebo „převoz“ zvláště u řek. V babylónské astronomii tak bylo označováno nejvyšší místo ekliptiky, ale také planetu Jupiter, říkalo se jí „hvězda Mardukova“.

Kdo první předpověděl přílet Nibiru?

Byla to Američanka Nancy Liederová, zakladatelka webové stránky s názvem ZetaTalk. Liederová již v roce 1995 prohlásila, že je v kontaktu s mimozemšťany z hvězdy v Zeta Reticuli a má lidstvo varovat před kosmickým tělesem, které proletí v květnu 2003 sluneční soustavou, těsně mine Zemi, posune magnetické póly a zničí většinu lidstva. Její proroctví akceptovalo mnoho skupin očekávajících konec světa. Ačkoliv jméno této planety bylo převzato ze spisů spisovatele Zecharia Sitchina (1920-2010), ten odmítl, že by byl otcem myšlenky.

Zecharia Sitchin

Ikona záhadologů Zecharia Sitchin (rusky Захария Ситчин) propagoval svým dílem myšlenku mimozemského původu lidstva. Vystudoval ekonomii (a byl tedy samouk). Tvrdil, že za vznikem starověké sumerské civilizace stáli „Anunnaki“, (nebo „Nefilim“)- mimozemská rasa z dosud neobjevené planety našeho solárního systému – Nibiru. Ta podle něj putuje po dlouhé, eliptické oběžné dráze a planeta projde vnitřní sluneční soustavou zhruba každých 3600 let. Planeta se v dávných dobách srazila s Tiamatem, jenž je další hypotetickou planetou, umísťovanou Sitchinem mezi Mars a Jupiter. Tato kolize dala vzniknout planetě Zemi.

Konspirační teorie

Vyznavači Nibiru jako zdroje blížícího se konce světa obviňují NASA, že skrývá vizuální důkazy existence Nibiru. Vycházejí například z dat, která přinesl satelit IRAS v roce 1983, která oznámila velký neznámý objekt ve sluneční soustavě. Později analytici zjistili, že šlo o vzdálené galaxie a intergalaktický oblak. Jiná obvinění konspirátorů vycházejí z chybějících dat na Google Sky, podle nich zcenzurované kvůli Nibiru. Google oznámil, že chybějící místo bylo způsobeno softwarovou chybou. Za Nibiru bývá také někdy označována uhlíková hvězda CW Leonis.

Zdroje:

Foto: Flicker.com
http://en.wikipedia.org/wiki/Nibiru_collision
http://cs.wikipedia.org/wiki/Zecharia_Sitchin
http://www.seti.org/seti-institute/news/truth-about-nibiru-david-morrison-director-carl-sagan-center
http://pravdu.cz/vesmir/planeta-nibiru-ohrozi-zemi-v-roce-2013

Převzato: http://pravdu.cz/nibiru/veda-popira-existenci-nibiru