image26Ve zlatých dobách růstu by to byla věru dobrá zpráva. V časech, kdy se ekonomicky houpeme jako na rozvrzané kolíbce, množí se zprávy o návratu recese, Evropa své dluhy spíše zapírá, než řeší, je to zlá zpráva. Naštve hodně lidí, zejména ty, kteří přišli o práci, o živnost, o firmu nebo „jen“ žijí v každodenním strachu, kdy o to přijdou. A nejvíc rozpálí nešťastníky, jejichž ekonomickou likvidaci mají na svědomí „novodobí inkvizitoři, čekisté, gestapáci, zloději se státním povolením“, říká se jim různě mezi lidmi, oficiálně však exekutoři.

Přesně takové zprávy vedou lidi k zamyšlení, co je shnilého ve velkoděržaví evropském, že v časech krize, po desítkách let bohapustých sociálně ochranářských keců politiků, najednou bohatí bohatnou a chudí chudnou zrovna v době, kdy je většině lidí dost ouvej. V časech, kdy drtivá většina všech záchranných peněz, v objemech stovek miliard euro, zmizela právě v bankách. V časech, kdy se rozbujelo rozkrádání majetku především chudým lidem, ovšem chráněné státem, takže se postižení proti němu nemohou nijak bránit.

Kombinace těchto neblahých jevů, společně se zvyšováním životních nákladů, salámovým omezováním svobody a naprosto nepřehlednou, dusící džunglí zákonů, ve kterých se v Evropě nevyzná už prakticky nikdo, je třaskavou směsí, s níž není radno si zahrávat.

Jen na připomenutí: Výbuch v islámském světě inicioval jeden tuniský stánkař, který se upálil na protest proti zvyšování poplatků. Do té doby odborníci celého světa považovali tento region za stabilizovaný na desítky, desítky let…

Jak dlouho bude stabilní náš kontinent? Schválně si tipněme. Ještě desítky let…?

zdroj: http://www.divnejsvet.cz/Ekonomika/V-Evrope-pribyva-milionaru-zejmena-mezi-bankeri/