Jeden z Rusů pohotově natočil předmět, který se v pátek snesl nad ruské město Čeljabinsk a jeho okolí. Na snímku je jasně vidět, jak se od kulového předmětu, který má za sebou ocas jako kometa, odpadávají menší předměty.

met“Nejprve se oddělil jeden menší podlouhlý kus od zadní části, pak asi čtyři stejné kusy od části přední. Všechny se pak vydají jiným směrem než hlavní těleso,“ popisuje snímek autor nahrávky.
 

Toto video tak potvrzuje teorie, že v Rusku nevybouchl meteorit, ale něco jiného. “Kdyby to byl rozpadající se meteorit, kusy by se rozletěly na opačnou stranu. Tohle naprosto popírá všechny fyzikální zákony,“ dodává muž.

Ruské úřady se prý pokoušely toto video zlikvidovat, ale objevilo se na portálu LiveLeak.com. Pátrací akce, při které měli potápěči najít trosky meteoritu, selhala. Nic na dně jezera, kam trosky měly dopadnout, nenašli. Operaci teď museli údajně kvůli mrazům zastavit a pokračovat budou až na jaře.


Dopad meteoritu očima Rusů - 4ŠOKUJÍCÍ PODEZŘENÍ: Výbuchy v Rusku nezavinil meteorit, ale tajná superzbraň!

O tom, že výbuch silnější než třicet atomových bomb z Hirošimy nezpůsobil meteorit, ale nějaká zbraň, začaly hned několik minut od výbuchu spekulovat blogeři na ruských internetových stránkách. Později se k nim připojil i ruský opoziční poslanec Žirinovskij.
  

Dopad meteoritu očima Rusů - 7Meteorit zasáhl Čeljabinsk i v roce 1949. Jeho části vážily 200 kilogramů