image3Organizace Competitive Outcomes, která cvičí mladé rekruty z Výcvikových jednotek pro mladší záložní důstojníky (JROTC), Výcvikových jednotek pro záložní důstojníky (ROTC), programů pro kadety, zahraničních armád, policejních a požárních sborů, pořádá letos speciální výcvikové programy a semináře a sestavuje prováděcí manuály v Mariettě v Georgii, v Los Angeles a San Diegu v Kalifornii.

Organizace spolupracuje s Armádou Spojených států, ozbrojenými i neozbrojenými divizemi ROTC a JROTC a rovněž s vojenským letectvem.

Nedávno létaly helikoptéry black hawk nad Miami na Floridě v rámci společného cvičení americké armády a místní policie. Doprava byla odkloněna mimo hlavní ulice. Zástupci armády tvrdili, že toto cvičení bylo přípravou na zámořské bojové akce. Místní obyvatelé však byli vyděšeni střelbou.

Policejní oddělení okresu Miami-Dade uvedlo ve svém prohlášení, že se jednalo o „rutinní cvičení“ a že jeho smyslem bylo „zajistit schopnost armády operovat v městském prostředí, připravit armádní jednotky na další nasazení v zámoří a splnit povinné certifikace“.

V texaském Houstonu týmy Speciálních zbraní a taktik (SWAT) a Armáda Spojených států zorganizovaly cvičení poblíž místního letiště. Podle zástupců armády šlo o cvičení součinnosti různých jednotek.

Helikoptéry kroužily nad Střední školou Carnegie poblíž Houstonu.

Sněmovna reprezentantů zvýšila v letošním roce platy členů armády, Národní gardy a záložních sil o 1,7 %.

Výcvikový plán státu Washington na roky 2013-2015 má být „strategickým plánem, který kombinuje zdokonalené plánování“ s „nákupem nového vybavení, netradičním výcvikem a reálným cvičením, jež mají posílit ochranu a schopnost reakce Washingtonu“.

Tento plán koordinuje místní policejní oddělení s jednotkami Armády Spojených států a jeho smyslem je „vyhodnotit klíčové dovednosti a stanovit cíle“ ve vztahu k jednotlivým cvičením. Tato cvičení jsou pořádána Divizí nouzového managementu (EMD) Ministerstva obrany státu Washington. Smyslem spolupráce s místními a státními orgány a také se soukromým sektorem je spojit všechny tyto instituce a získatfinanční prostředky z Ministerstva národní bezpečnosti (DHS), zatímco oficiálně má jít o ochranu široké veřejnosti, majetku a hospodářství Spojených států.

Zdroj:http://dolezite.sk/USA_ARMADNI_CVICENI_JSOU_VE_SKUTECNOSTI_PRIPRAVOU_NA_ST_124.html#ixzz2Pi5dHFIC