Prof. Dr. Joshua Akey z Washingtonské univerzity oznámil, že se svým týmem našel zvláštní DNA u členů tří afrických kmenů. Informace byly zveřejněny v letošním roce. Vědci zkoumali DNA u 15 jedinců z různých kmenů, Pygmejů z Kamerunu a Hadza a Sandawe z Tanzanie. Všichni zkoumaní jedinci mluví unikátním mlaskavým jazykem, který je připisován nejstarším Afričanům.

pygmejovePo dlouhém ověřování výsledků vědci dospěli k závěru, že našli „neznámou DNA“ starou až 2 miliony let. Přestože zkoumaní lidé žijí na opačných stranách rovníkové Afriky, odděleni stovkami kilometrů džungle, měli tuto pradávnou složku společnou. Ještě pozoruhodnější je, že tento genom patřil člověku, který byl „anatomicky příbuzný s moderním člověkem“. Šlo o odlišnost na úrovni kromaňonců a neandrtálců, tvrdí dr. Akey. Neznámý druh měl žít po boku Homo australopithecus a Homo erectus. Kde se v Africe vzal a kam zmizel? Proč se křížil s předky dnešních afrických Pygmejů?

Unikátní objev

Máme na světě hned dva neuvěřitelné objevy. Vědcům se zatím nepodařilo najít v lidské DNA příměs nějakého jiného hominida. A za druhé, jak to, že druh moderního člověka žil přede dvěma miliony let? Dr. Akey neumí odpovědět na otázky, odkud tato stará DNA pochází nebo komu patří, ale tvrdí, že velmi připomíná naši DNA. Co když jsme tak poprvé narazili na důkaz, že moderní homo sapiens je produktem genetické manipulace, jak to již dlouho naznačují alternativní badatelé? Nějaká civilizace mohla kdysi dávno geneticky zasáhnout do DNA tehdejších hominidů a stvořit homo sapiens. Objev dr. Akeye může přinést dlouho očekávaný převrat v pohledu na lidskou historii a vznik lidské rasy.

DNA obsahuje obrovské množství informací včetně programovacího jazyka, jehož původ bez uznání vyšší inteligence, která vše vymyslela, těžko pochopit. Čtěte na Pravdu.cz | Co všechno prozrazuje DNA >>>

Vědci dosud nejsou zcela jednotní ani v tom, zda se moderní člověk mísil s neandrtálci, když se s nimi před 45 tisíci lety setkal v Evropě. A najednou se objevuje daleko větší genetická záhada. O moderním člověku, jehož potomky mají být všichni žijící lidé, se předpokládá, že se vyvinul asi před 200 až 280 tisíci let v Africe. Jak je ale možné, že mají afričtí domorodci ve své DNA přísadu desetkrát staršího genomu moderního člověka? Připomeňme si, že Pygmejové jsou pokládáni za nejstarší africké etnikum. Naši předkové, kteří před 70 tisíci lety opouštěli Afriku, aby zabydleli celou planetu, byli prý podobní právě jim – obratní, vytrvalí a nesmírně odolní lovci a sběrači. Dnes těmto lidem hrozí vyhynutí, zbývá jich jen několik stovek tisíc. Výzkum tedy přišel za pět minut dvanáct.

Chybějící článek

Archeologové stále hledají „chybějící článek“, který dělí opice a lidi. Někteří hominidi jsou až čtyři miliony let staří. Jak došlo k evolučnímu skoku k modernímu homo sapiens, zůstává záhadou. Oříšek možná rozlousknul dr. Akey. Jen s tím „chybějícím článkem“ to může být úplně jinak, než si vědci mysleli. Dr. Akey se domnívá, že chybějící článek najdeme, když budeme zkoumat lidský genom dál do minulosti. A mimozemskou genetickou manipulací se odmítá zabývat: “To není otázka, která mne napadá, když se snažím interpretovat vzorec variací. A nechce se mi k tomu vyjadřovat.“ Nicméně tvrdí, že záhadná DNA je nápadně podobná genomu moderního člověka. Homo sapiens se tedy náhle vyvinul před 1 800 000 až 2 000 000 lety? To je nemožné. Došlo k sexu mezi poloopicí a moderním člověkem (který tady vůbec neměl být) a pak náš pradávný příbuzný kamsi zmizel? Titulek Seattle Times „Sex with Early Mystery Species of Humans Seen in DNA” (Sex s dávným záhadným druhem lidí je vidět v DNA). Proč by se ale moderní člověk křížil s tehdejším opočlověkem? A kde se tady zničehožnic vzal po boku Homo erectus? Přijatelněji působí vysvětlení, že záhadný moderní člověk byl mimozemšťan. S hominidy se nekřížil, ale zasáhl do jejich genomu. Genetický experiment měl urychlit evoluci pralidí. Existují teorie, že Země je místem mimozemských návštěv už nepředstavitelně dlouhou dobu. Ostatně jsou k dispozici i podivné nálezy, staré sta tisíce i miliony let, které se vymykají konceptu současné vědy. Dva miliony let stará genetická úprava DNA do tohoto konceptu docela dobře zapadá. „Naši stvořitelé“ přitom nemusejí být daleko ve vesmíru, ale naopak mohou být velmi, velmi blízko.

Všechny případy v tomto žebříčku byly pozorovány více svědky, některé byly vyšetřovány policií a zpravodajskými službami. Čtěte na Pravdu.cz | Top ten – 10 nejlépe dokumentovaných pozorování UFO >>>

Zdroje:
http://www.ufodigest.com/article/foreign-dna-evidence-ancient-aliens

http://www.earthfiles.com/news.php?ID=2016&category=Science

Převzato: http://pravdu.cz/dna/epochalni-objev-zahadna-lidska-dna-nalezena