Iniciátor protivládních protestů Slávek Popelka prý očekával, že jim premiér Petr Nečas nebo ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek na jejich výzvy neodpoví. V protestech hodlá pokračovat, dokud neodejdou ze svých funkcí.

popelka„Jediné, co tito pánové dělají, totiž je, že kradou ve velkém, to je jediný jejich zájem. Proto musejí být reformy, protože podle našich informací měsíčně odtéká z této země dvacet miliard na jejich zahraniční účty a do stranických pokladen,“ uvedl v rozhovoru pro Týden.cz. Informace má prý z důvěryhodných zdrojů, žádné důkazy ale nemá. Bývalý politický vězeň Popelka také tvrdí, že se dají snadno rozpoznat vnitřní kvality každého člověka. Tak by chtěl totiž vybírat třeba ministry. Přesto ale nepoznal „kvality“ kontroverzního pražského taxikáře Zdeňka Ponerta, který je členem iniciativy Skutečná demokracie. „Ano, nepoznali jsme to. Chybami se člověk učí, příště budeme chytřejší. Ale to nic, to přežijeme,“ říká protentokrát Popelka.

Jeho iniciativa možná půjde i do voleb. „Bude se o tom jednat. Nemůžu předjímat vývoj, ale pokud nechceme vyvolat anarchii a chaos a postupovat ústavní cestou, což by asi bylo vhodné, tak bychom po ustavení vlády odborníků měli. Volby však musejí proběhnout už za jiných podmínek, musejí být spravedlivé, ne aby si je politické strany nastavily tak, že kromě nich nikdo neuspěje,“ připustil. „Pokud se podaří změnit volební zákon a současné podmínky, tak o tom budeme uvažovat,“ připustil,“ dodal a uvedl i příklad: „Určitě se musí odstranit pětiprocentní hranice pro vstup do parlamentu, která je v podstatě likvidační pro nová uskupení bez peněz.“

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Ti-smejdi-kradou-20-miliard-mesicne-Rec-je-o-Necasovi-a-Drabkovi-226367