BRATISLAVA – Inspekce slovenského ministerstva vnitra v pátek večer poprvé v historii Slovenska zadržela rektora vysoké školy. Jde o slovenskou Akademii policejního sboru, jejímž rektorem je Václav Krajínek.

jv402631_policePolicie zatkla nejpre tři funkcionáře akademie a poté si přišla i pro samotného rektora. Policie vyšetřuje všechny funkcionáře kvůli zneužití pravomoci úředního činitele. Informaci přinesl server sme.sk a potvrdil mu ji i slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák.

Podezřelé jsou i některé tituly – například Vítu Bártovi

 

„Shromažďujeme důkazy, víc zatím nemohu říct,“ uvedl šéf inspekce Boris Beňa. Už ve středu provedl v akademii razii policejní úřad boje proti korupci. Jeho šéf Peter Kovařík řekl, že zadržení akademiků s vyšetřováním, které vede protikorupční úřad, nesouvisí.

Server Sme.sk píše i o tom, že slovenská policejní akademie v minulosti udělila i několik podezřelých titulů, mimo jiné i českému politiku Vítu Bártovi..

http://www.lidovky.cz/razie-na-slovensku-inspekce-zatkla-rektora-policejni-akademie-pbq-/ln_zahranici.asp?c=A120630_134338_ln_zahranici_ani