Grigorij Jefimovič Rasputin (1869–1916) byl známý ruský mystik a mág. Vyrůstal v poněkud chudé rodině v malé sibiřské vesničce. Jeho dva sourozenci zemřeli. Jeho matka zemřela také velmi brzo. Rasputin se tedy musel spoléhat jen sám na sebe. Rasputin byl i v dospělém věku mírně negramotný. Jeho písmo nešlo téměř přečíst. Toto způsobily podmínky jeho mládí. Samozřejmě, že v tehdejší době nebyla v malých vesnicích možnost vzdělání. Rasputin byl ve svém mládí vyhlášený opilec a gauner.

200px-rasputin_ptStále dělal výtržnosti a byl to prvotřídní sukničkář. Avšak na druhou stranu se doma často modlil k Bohu a prosil, aby mu ukázal správnou cestu životem. Ve věku 28 let mu Bůh asi vyhověl. Z darebáka se stal poustevník po sibiřských klášterech. Rasputin měl se svou ženou dvě děti, ale své rodině se pořádně díky svým cestám nemohl věnovat. Při své cestě do Petrohradu návázal přátelství s carem Mikulášem 2. a s jeho manželkou. Car si Rasputina oblíbil zvláště po tom co Rasputin dokázal pomocí hypnózy a jeho telepatických schopností vyléčit následníka trůnu ze zákeřné poruchy srážlivosti krve. Když byl však na nějakou dobu vyhnán ze země, stav careviče se zhoršil. Proto musel být povolán zpět. Za 1. světové války, kdy car i přez Raputinova varování vstoupil do boje si Rasputin obmotal carevnu okolo prstu a vlastně celý stát řídil on. Car později opravdu přišel z války s nepořízenou a s velikýma strátama, přesně jak Rasputin předpověděl.

Jak zemřel Rasputin

Rasputinův vliv na vládu se však nelíbil vysoce postaveným lidem. 30. prosince 1916 byl na něj spáchán atentát. Avšak ten byl také velice zajímavý. Nejprve na Rasputina nezapůsobil jed, který měl v jídle (někteří zdůvodňují tím, že Rasputin byl velmi silný alkoholik, takže si vytvořil jakousi imunitu), potom jej třikrát střelili, z toho jedou do hlavy a vhodili do řeky Něvy. Podle některých zdrojů se ještě třikrát postřelený Rasputin hýbal a snažil se vyprostit z pout. Po jeho smrti se vyplnila jeho věštba, že pokud jej někdo zabije, do roka bude vyvražděna i královská rodina.

Rasputin - ruský mág a mystik

Poznámka: Jedna verze říká, že když nepůsobil jed, tak byl Rasputin postřelen pěti ranami. To ho však nezastavilo. Zvedl se a vyběhl ven. Když chtěl přelézt plot, tak na něj ještě několikrát střileli. Cca měl v sobě asi 10 kulek. Když konečně spadl, vhodili jeho tělo do řeky. Po pozdějším vylovení a pitvě se však zjistilo, že Rasputin zemřel na utopení a ne na následky střelby.

Převzato: http://pravdu.cz/rasputin/rasputin-celym-jmenem-grigorij-jefimovic-rasputin