PRŮSER ČÍSLO JEDNA – DUCHOVNÍ LENOST

Je možné, aby člověk byl líný i v této sféře? Je… a pravda je taková, že si svou lenost často neuvědomuje a nepřipouští.

Jak se pozná takový duchovní lenoch?

Naprosto jednoduše….a je vícero ukazatelů, které tyto lenochy prozrazují. Takový lenoch……

1.Sbírá veškeré informace, ať už v knížkách, článcích na internetu, na různých seminářích atd… a tyto informace  jen hltá, ale dál s těmito informacemi nepracuje a nesnaží se je probrat a vytřídit…. On věří snad úplně všemu a díky tomu má pak často v sobě zmatek a neví čemu věřit… přitom stačí tak málo…… vnímat své srdce, své pocity a z množství informací vybírat ty, které zapadnou jako kamínky do jeho obrazu – mozaiky.

2.Další druh duchovního lenocha je také lehce rozpoznatelný…. Většinou to jsou lidinějakým bebíčkem, ať už bolestí na duši nebo na těle. Nedělají nic jiné, než to, že hledají pomoc a zázrak u léčitelů, lékařů, šamanů, různých zázračných prostředků…a nebo alespoň hledají na internetu a v moudrých knihách informace, jak se své bolesti zbavit… a neuvědomují si, že pomocnou ruku, kterou hledají….mají na konci své paže…. Léčitel, doktor, šaman…různé prostředky pomohou, ale je třeba i tady pracovat na sobě tak, že ty zakoupené prostředky, informace bude takový člověk užívat….a hlavně spoléhat sám na sebe…na svou vnitřní sílu…. Někdo zkrátka může nasměrovat a ze začátku mu pomoci takovému lenochovi, ale dál…..dál už musí sám.

3.Třetí druh duchovní lenocha se dá taky lehce rozpoznat…je to takový človíček, kterýduchovnu hledá a nachází informace, přesvědčuje vás o tom, jak na sobě maká….všechno zkouší, ale výsledky nejdou vidět. Proč? No protože jen mluví o tom, jak maká, ale skutek utek. Svou práci na sobě vidí v tom, že medituje, prosí a žádá ty nahoře, aby mu pomohli, modlí se….ale ono je třeba udělat i něco pozemského….např. když už žádám ty nahoře o zlaťáky, o práci, o muže svých snů….tak je potřeba vyjít ven mezi lidi…. vylézt ze své ulity, protože toho chlapa v kuchyni nenajde, práce mu rovněž nepřistane před prahem domu a zlaťáky? Pokud nemá po někom dědit….tak je třeba alespoň podat sportku nebo si koupit los :o).

4.Další lenoch,  je člověk, který vám po určitém čase leze na nervy :o). Tahávás rady a informace a když mu je nabídnete, tak vás nenechá skoro ani domluvit a má hned několik důvodů proč, ta vaše rada je nerealizovatelná….má spoustu důvodů a přesvědčujících faktů, proč to nejde. Tak v dobré víře, mu pomáháte nalézt další řešení, ale celá situace se opakuje. Vám už pomalu stříkají nervičky…… ale přitom je vám dotyčného líto….tak se znovu pokusíte…ale opět narážíte hlavou do neviditelné zdi a cítíte se vyšťaveni…bodejď by ne…tento druh lenocha je současně i energetický upír, který vás okrádá o vaši energii a doopravdy si své bebíčka hýčká….aby s jejich pomocí mohl na sebe upozornit další a další lidi, kteří se mu budou věnovat.

PRO VŠECHNY DUCHOVNÍ LENOCHY jsou společné znaky…a nejčastějším z nich je ten, že od nich slyšíte ….“ Hezky se to čte,  poslouchá, ale NEJDE TO, JE TO TĚŽKÉ .“ Proč to nejde? Zkusili to? Zkusili zdolat nějakou překážku? Pokusili se alespoň? Většinou ne….. většina z nich své pokusy o NĚCO hned v začátku zavrhla anebo zavrhla hned při prvním neúspěchu.

Nutno podotknout, že vyjmenovaní a popsaní duchovní lenoši….většinou poznávací znaky mají nakřížené…. Někteří vykazují všechny čtyři typy lenochů :o).

JAK SE ZBAVIT DUCHOVNÍ LENOSTI?

Najít chuť a sílu realizovat své načtené a získané informace do běžného pozemského života…..

Jen si vzpomeňte na dítě, když se učí chodit, jak je vytrvalé…padá, pláče, ale vždy se zvedne a zkouší to znovu a znovu….až nakonec začne chodit …sice ze začátku nemotorně, ale nakonec jejich chůze je přirozená a někteří i utíkají. A tak je to i s chůzí v duchovnu…..jen je třeba udělat první krok, pak druhý a když následuje pád, tak se zvednout a zkoušet to znovu a znovu. Není to až tak těžké…. Stačí se  na „to“ podívat jiným úhlem pohledu….. začít „to“ brát jako hru a hrát si…zabrat se do té hry s dávkou lásky a vytrvalosti. On vlastně život, je celý jedna VELKÁ HRA ….a jen na nás záleží, jak ta hra bude probíhat….a od ní se odvíjet náš život.

PRŮSER ČÍSLO DVA – PŘEHNANÁ DUCHOVNÍ PÍLE

Opakem duchovních lenochů, jsou ti, kteří v mém úhlu pohledu působí jako duchovní dříči…. a přitom i oni se doupouštějí nevědmky tzv. duchovních průserů a pak se často diví, že přešlapují na jednom místě, nemohou se pohnout z místa dál…zkrátka, čím víc se snaží, tím se cítí zastaveni.

Takové lidi poznáte velice snadno….stačí vám k tomu pár rozhovorů :o). Tito duchovní dříči se totiž nebaví o ničem jiném než o duchovnu….dokonce si dovoluji tvrdit, že oni dokáží najít duchovní příčinu i v obyčejných prdech :o). No fakt nekecám…. zkuste si s takovým člověkem pokecat o obyčejných, všedních starostech a radostech…. nebudete se stačit divit, jak všechno takový duchovní magor převede vše do duchovna.

Vážení přátelé… dovoluji si tvrdit, že nadměrná duchovní píle, je větší průser než duchovní lenost. DUCHOVNÍ LENOCH….nic nedělá a nic nepokazí, protože je to duchovní teoretik….

kdežto DUCHOVNÍ DŘÍČ….je duchovní praktik…ale bohuže praktikující pouze v duchovní svéře…a to je vážení vážně průser.


Chrakteristika DUCHOVNÍCH DŘÍČŮ… je lehce rozpoznatelná:

1.Takový člověk vám za nějakou dobu leze na nervy a snažíte se mu obloukem vyhnout, ….tedy pokud nejste stejně postižení duchovní pílí jako on :o). Ať už s ním začnete jakékoliv téma…skončíte v duchovnu, v duchovních příčinách, následcích a důsledcích, v minulých životech atd:o). No zkrátka se s ním moc nezasmějte, protože všechno bere moc vážně a všechno překrucuje do duchovní sféry.

2.Duchovní dříč….je ochotný se strhat jen aby dosáhl svého cíle….kterým často bývá jak jinak než dosažení osvícení, pokecíkem s andělíčky či bohem, nebo probuzením nějakých darů, které hned tak někdo nemá :o). Svůj růst chápe v tom, že chce být někým víc než ti nevěřící Tomášové….mají potřebu dokazovat, poučovat, přesvědčovat o svých pravdách….

3.Přehnaná duchovní píle, takové lidi začne časem ovládat a oni přestávají žít na zemi svůj pozemský život….hledají svoje poslání … přitom se ho nevědomky dobrovolně zbavují, když hltatají duchovno takovým stylem, že se z nich pomalu ale jistě stávají fanatici, které nezajímá to, proč na svět vlastně  přišli…. na svůj úkol ….který spočívá v pochopení  propojení mezi nebem a zemí….z toho pramení to moje oblíbené….MĚJ NOHY NA ZEMI A HLAVU V OBLACÍCH

4.Často tito lidé časem začnou být zoufalí z toho, že si začnou uvědomovaat, že je něco špatně….nechápou jak je možné, že při jejich dřině, kterou vyvíjejí, ….při jejich oddanosti své víře se jim nedaří dosáhnout svých cílů, které chtějí dosáhnout. Často je slýcháte jak říkají…. JÁ NA SOBĚ MAKÁM …A NIC…VŮBEC NIC….STOJÍM NA MÍSTĚ A PŘEŠLAPUJU. Jsou navztekaní, nepřejícní, uražení…. a nechápou, když člověk, který se cpe masem, hulí, pije pivo, medituje jen podle toho kdy cítí potřebu meditovat….že on dosáhl toho po čem on tolik toužií. Pak se ptá, kde je teda chyba, spravedlnost…proč tamten to má bez práce a on ne? :Kde? No přece v tom, že ten druhý dává volný průchod a netlačí na pilu…. má hlavu v oblacích a stojí na zemi….to jsou právě tyVĚCI MEZI NEBEM A ZEMÍ, které jsou tak úžasné, když je začneme přijímat… začnou se dít i zázraky.

Myslím si, že přehnanou duchovní píli, není víc třeba rozepisovat a představovat….vím, že sami nejlíp víte, jak takový člověk vypadá a zrovna teď vás někdo napadl, kdo sem patří z lidí, které jste měli možnost poznat….možná se někdo poznává (ikdyž o tom pochybuji….to už si spíš duchovní lenich přizná svůj průser než dříč….a já se nedivím :o) tolik dřiny vás to stojí a teď si máte přiznat, že jste to dělali zbytečně :o) ).

Ona ta píle, by nebyla až zas tak špatná a nebyla by průserem….. pokud by byla procítěna srdcem, pokud by to věnování se duchovnu člověk dělat z důvodu, že to chce jen tak…. že to tak cítí… pak by o sobě neříkal….já dřu, makám ….ale říkal by… já tohle dělám, protože mě to baví a naplňuje. Zkrátka a dobře…. když něco musím, tak si to hnusím, aniž bych si to přiznal. To co děláme srdcem…vypadá jinak než dřina.

Bohužel největší průser na této nezdavé píli je to, že rovnováha, která je zapotřebí ve všem, aby něco mohlo fungovat je narušená… PRO ZDRAVÝ DUCHOVNÍ VÝVOJ A ŽIVOT je především potřeba udržovat se v rovnováze… MÍT HLAVU V OBLACÍCH, ALE STÁT PEVNĚ NA ZEMI (já vím, že to opakuji v tomto článku už poněkolikáté….ale je to třeba opakovat dokud to nepochopíte… to jediné mi prosím věřte).

Všechno se vším souvisí…. jak duchovno, tak pozemský život…. je třeba žít tady a teď….a hledat nejen v duchovnu, ale i na zemi…řešení svých problémů. Je potřeba té vyrovnanosti, kterou jsem již zmínila….je potřeba přijímat co nám život přináší…..netlačit na pilu….dát všemu volný průchod…pak je topřirozené, překvapující, naplňující…nejen nás samotných, ale i těch, kteří jsou kolem nás.

V dalším díle si nastíníme  PRŮSERY, kterých se nevědomky dopouštíme PŘI POMÁHÁNÍ A LÉČENÍ DRUHÝCH.

srdce.jpg

http://www.moje-pravdy.cz/moje-pravdy/pravdy/o-duchovnu/1187-prsery-na-duchovni-cest-naim-ivotem-2-ast