Tato rostlinka má silné močopudné vlastnosti a je velmi prospěšná pro zdravé cévy. Pomáhá při problémech s ledvinami a zánětech močového ústrojí. Odvádí z těla bakterie a škodlivé látky způsobující bolestivé záněty.  Při pravidelném užívání dokáže rozpustit ve vylučovací soustavě písek a kámen. Lze užívat preventivně u lidí náchylných k opakovanému zánětu ledvin a močových cest. Nic se však nesmí přehánět, při nadměrném užívání se může dostavil nevolnost.

image4

U cév zlepšuje elastičnost stěn, zlepšuje krevní průtok a zabraňuje kornatění. Odvodem škodlivých látek pomáhá celkově organizmu a oběhovému systému, zejména pak ledvinám, játrům a dalším orgánům.

Další využití přesličky polní je u bolestivého zánětu hrdla, revma, křečových žil, dny…

Užívání:

Jako čaj – 2 lžíce povařit v 1/2 litru vody cca 30 minut a nechat chvíli odstát. Popíjíme 2 – 3 x denně

Obklad: silnější odvar můžeme použít na těžce se hojící rány, kožní onemocnění. Zároveň lze použít jako kloktadlo při bolestivém zánětu v krku.

Koupel: asi 150 g sušené přesličky přelijeme litrem studené vody a necháme přes noc vyluhovat. Přidáme do koupele. Pomáhá na klouby, prostatu, bolesti v kříži.

UPOZORNĚNÍ: nezaměňte přesličku polní za jedovatou přesličku bahenní!!!

Jak lépe rozeznat najdete zde:

http://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/jedovate-byliny/1194-preslicka-rolni-a-jedovata-preslicka-bahenni-rozdil-fotografie-preslicky-rolni-a-bahenni

Více informací:

http://www.lecivapriroda.cz/herbar/preslicka-rolni/