1. Čínské mozaikové linie

Tyto podivné linie se nacházejí v Číně na souřadnicích: 40°27’28.56″N, 93°23’34.42″E. Asi proto, že se jedná o Čínu, není k dispozici moc informací. Víme, že se linie nacházejí v poušti v provincii Gansu Sheng (Kan-su šeng)

Některé neoficiální záznamy naznačují, že linie byly vytvořeny v roce 2004. Nacházejí se poblíž jeskyní Mogao (Jeskyně tisíci Buddhů), což je místo zařazená na seznam Světového dědictví. Linie mají obrovské rozměry a zachovávají si své proporce navzdory komplikovanému terénu.

2. Kamenná panenka

Malá lidská figurka z jílu byla nalezena v červenci 1889 v Nampě v Idahu v USA při vrtání hluboké studny. Byla nalezena v hloubce téměř 100 metrů, a tudíž musela vzniknout daleko dříve, než do Ameriky přišli první lidé. Realistická figurka ženy měří necelé 4 centimetry. Stáří sošky odhadované na dva miliony let potvrzoval železný povlak. Mezi vrstvou jílu, odkud byla soška vyjmuta, a povrchem země byla několikametrová vrstva čediče. Nepravděpodobnost tak vysokého stáří artefaktu vedla k pochybnostem o jeho autentičnosti.

3. První kamenný kalendář

Nabta Playa. Na Sahaře 800 kilometrů od Káhiry se nachází nejstarší známá astronomicky sestavená soustava kamenů na světě. Kamenný kruh a další sestavy byly postaveny ještě tisíc let před slavným Stonehenge na břehu jezera, které vyschlo před tisíci let. Před více než 6000 lety sem byly přitaženy ze vzdálenosti jednoho kilometru kamenné desky vysoké tři metry. Ačkoliv v současnosti je západní oblast Egypta zcela suchá, bylo tomu v minulosti jinak. Existují důkazy o několika vlhkých periodách v minulých obdobích, kdy zde ročně spadlo asi 500 mm srážek. Poslední byla poměrně dlouhá mezi 130.000 a 70.000 roky před naším letopočtem.

V té době zde byla savana, kde žilo mnoho zvířat včetně vyhynulého bizona a velkých žiraf. Na počátku 10. tisíciletí před naším letopočtem začaly v Nubijské poušti sílit srážky a vytvořilo se zde jezero. V té době sem přicházeli lidé kvůli tomuto zdroji vody. Žili zde pravděpodobně v době mezi 10. a 8. tisíciletím před naším letopočtem.

http://pravdu.cz/stonehenge/stonehenge-zna-se-jiz-puvod-kamenu >>>

4. 300 milionů let starý železný šroub

V létě roku 1998 ruští vědci hledali v oblasti asi 300 kilometrů jihozápadně od Moskvy meteorit a objevili kousek skály, která obsahovala železný šroub. Geologové odhadli, že stáří skály je 300 až 320 milionů let.

V té době samozřejmě by neměly žít na Zemi žádné inteligentní životní formy. Šroub je dlouhý asi jeden centimetr a má v průměru 3 milimetry.

5. Starodávné rakety

Tato jeskynní kresba pochází z Japonska z doby asi 5000 let př. n. l.

6. Klouzající kameny

Záhada, kterou neumí vysvětlit ani NASA. Po rovném vyschlém dně Údolí smrti se kutálejí kameny tlačeny záhadnou silou. Oblast Playa je téměř úplně plochá, měří 4 kilometry ze severu na jih a 2 kilometry z východu na západ, a je pokrytá uschlým rozpraskaným bahnem.

Některé kameny váží i desítky kilogramů, zanechávají za sebou hluboké brázdy. Zatím nejsou svědci, kteří by viděli, jak se balvany pohybují.

7. Energie pyramid

Teotihuacan, Mexiko. Do zdí starodávného mexického města jsou zapuštěné velké listy slídy. Nejbližší důl na těžbu slídy je ale až v Brazílii, tisíce kilometrů odtud. Slída je dnes používána v informační a energetické výrobě. Vzniká otázka, proč by indiáni z Teotihuacanu používali při budování pyramid tak těžko dostupný materiál.

Je možné, že stavitelé pyramid znali nějaký zapomenutý zdroj energie, ke kterému bylo nezbytné použití vzácné slídy?

http://pravdu.cz/pyramidy/sklenene-pyramidy-na-dne-bermudskeho-trojuhelniku>>>

http://pravdu.cz/tajemstvi/vzrusujici-tajemstvi-pyramid >>>

8. Psí smrt

Psí sebevraždy na Overtoun Bridge poblíž Miltonu ve Skotsku. Most, postavený v roce 1859, se proslavil množstvím nevysvětlených případů, během nichž psi údajně spáchali sebevraždu skokem z něj.

K těmto podivným případům docházelo v 50. a 60. letech 20. století. V té době si lidé všimli, že psi – obvykle šlo o kolie – náhle a nečekaně skočili z mostu a zabili se pádem do dvacetimetrové hlubiny.

9. Zkamenělý obr

Zkamenělý irský obr objevený v roce 1895 měřil na výšku přes 4 metry. Gigant byl objeven během dolování v Antrimu v Irsku. Fotografie je z British Strand magazine.

Měl na nohách šest prstů a tím lidem připomněl obry zmíněné v Bibli.

10. Pyramidy Atlantidy?

Vědci pokračují v průzkumu megalitických trosek, které byly objeveny na mořském dně poblíž Kuby mnoho kilometrů od pobřeží. Američtí archeologové, které místo objevili, hned oznámili, že našli Atlantidu.

http://pravdu.cz/atlantida/edgar-cayce-o-atlantide >>>

11. Obři z Nevady

Ve starých legendách z Nevady se objevují zrzaví obři vysocí tři a půl metru, kteří zde žili, když do oblasti dorazili první indiáni. Podle legendy indiáni pobili obry v jeskyni. Zvláštní je, že tuto legendu potvrdil nález z roku 1911. Při těžbě guana byla vykopána obrovská zachovalá lidská čelist.

V roce 1931 lidé našli dvě kostry na dně jezera. Jedna měřila 240 cm a druhá více než 3 metry.

12. Hliníkový klínek

Na břehu řeky Mures v Transylvánii poblíž města Aiud byla nalezena v roce 1974 podivná věc – hliníkový klín, který ležel mezi kostmi starými 20 tisíc let. Klínek byl pokryt milimetr silnou vrstvou oxidu, která znamená, že byl starý minimálně 300 až 400 let. Hliník bývá vždy smísen s jinými kovy, ale tentokrát šlo o čisté aluminium.

Jak je to možné, nikdo neví, protože lidstvo vynalezlo hliník až v roce 1808 a začalo ho vyrábět teprve koncem 19. století.

13. Lolladoffova deska

Lolladoffova deska je údajně 12.000 let starý kamenný disk nalezený v Nepálu. Pokud je to autentický nález, prokazoval by, že mimozemšťané navštěvovali v létajících talířích Zemi už v dávných dobách. Artefakt se jmenuje po svém nálezci polském badateli Sergeji Lolladoffovi. Bývá často označován za podvrh.

Zdroj: http://beforeitsnews.com/

Zdroj: http://pravdu.cz/nejvetsi-zahady-sveta/10-3-nejpodivnejsi-zahady