nibiru-a-a_-16-300x192Zdravím všechny, 

sleduji ty informace o Nibiru už taky nějakou dobu a asi jako spoustu lidí taky napjatě čekám, jestli se teda ukáže nebo ne a osobně v tom vidím spíš pozitivní záležitost (jako ve většině změn, které přicházejí). A je fakt, že vzrůstá počet videjí, které mají existenci Nibiru dokázat a počet lidí, kteří proti tomu brojí. Je pravda, že když sledujeme teď oblohu, tak tam můžeme vidět úžasné věci a dle mého osobního názoru, ať je to Nibiru, Jupiter nebo Venuše, tak je zkrátka fascinující vidět na noční obloze tak jasně zářivé objekty (nemluvě už o “blikajících hvězdách”, oficiální vysvětlení má být něco s lomem světla nad horizontem přes atmosféru atd., ale kdo ví jak se to má ve skutečnosti, žeo).

Nicméně abych se dostal k tomu, co chci napsat. Nedávno jsem viděl zajímavé shrnutí o Nibiru (nebo taky Planeta X nebo taky Ničitel nebo spousta jiných jmen, ty jsou prý taky za účelem dezinformovat lid) z televizní stanice RT (Russia Today, jestli se nepletu, bylo zde na Orgonetu: 
http://orgo-net.blogspot.no/2012/10/o-planete-nubiru.html ), kde o tom zajímavě mluvili (což je vlastně síla, že je televizní stanice, kde to normálně zveřejní). Nicméně tam uvedli informaci, na kterou jsem narazil už při prvním “kontaktu” s Nibiru a kterou jste určitě mnozí z Vás taky zachytili, ale tak nějak jsem to vypustil z hlavy nebo si plně neuvědomil co to znamená v praxi. 

Došlo mi to, až když jsem četl komentáře nějakého jedince, co si tam stěžoval, proč ji teda už dávno na obloze nevidíme (jak si spousta z nás myslí)! Pak ale přichází do hry právě ta podstatná informace. A sice, že Nibiru není běžnými teleskopy zachytitelná… že první “potvrzené” (pokud připustíme ten únik tajných informací, popř. tuhle teorii jako potvrzení) sledování Nibiru bylo pomocí infračerveného teleskopu (IRAS, jestli se nepletu) někde před snad dvaceti lety, že jej NASA takřka zoufale obětovala, jen aby se jim ten záhadný neviditelný objekt podařilo zachytit (nemám teď link, kde jsem tohle četl, ale snad bych dohledal).
(Pozn. Orgonet: třeba tohle? http://libertyforlife.com/nibiru/nasa_discovers_nibiru_in_1983.htm)

Na základě toho (opět záleží na tom, čemu jste ochotni věřit) měla USA vystavět na Jižním Pólu infračervený teleskop a observatoř, který měl za úkol sledovat pohyb Nibiru a její přiblížení k nám. Proč na Jižním Polu? Protože Nibiru se má přibližovat zrovna z takové pozice, že je vidět nejlépe právě z Jižního Polu (popř. některé zdroje uvádí, že zpoza slunce, takže taky nemá jít pořádně vidět). 


Abych shrnul své úvahy a přidal svou troškou k debatě o existenci/neexistenci Nibiru. 

  • jestli jsou dané informace správné, tak Nibiru není konvenčními teleskopy a prostředky (tedy by to mělo znamenat i běžný okem na velkou vzdálenost?) nezachytitelná, pouze infračervenými prostředky. To dává šanci, že vlastně dost videí na youtube opravdu ukazuje něco jiného než se udává – nicméně to ani nevyvrací existenci Nibiru, pouze by to posunulo do jiného spektra vnímání
  • jestli se přibližuje z tak “nevýhodné” pozice, že je možné to sledovat nejlépe či pouze z Jižního Polu, to taky dost omezuje sledovací možnosti laiky (chatu na Jižním Polu zatím nemám:D), ale opět to nevyvrací existenci Nibiru

Takže kol a kolem, vlastně nám nezbývá než se držet svých přesvědčení, kdo čemu věří a hold čekat s vírou (nejlépe v lepší zítřky, pro které ale můžeme už aktivně něco dělat dnes) a nechat se překvapit jak to nakonec dopadne, ale zase zbytečně nevyšilovat. Příjde Nibiru? Tak příjde a bude to zajímavý. Nepříjde? Tak nepříjde, příjde něco jiného, bude veselo i tak. 

Děkuji za pozornost, přeji pevné nervy, optimismus v duši, mysli i na jazyku a hezký den všem! 

Richard

P.S. Když se teď díváte na noční oblohu, máte taky pocit, že na nás hvězdy upírají svou pozornost nebo už blázním?:)

Zdroj: http://orgo-net.blogspot.cz/2012/10/velmi-rozumny-nazor-na-nibiru.html