image8,,Protože dnes je trend pomlouvat Putina co se do něj vejde, napadlo mě se podívat, co ten člověk, potažmo Rusko za něj, zrušili či zakázali. Je to moc zajímavé.

– zakázali agenturám práce zaměstnávat. Mohou jen práci zprostředkovávat.
– zakázali vrcholným představitelům státu a funkcionářům (včetně soudců, úředníků…) vlastnit účty v cizině a cenné papíry v cizině
– vypakovali ze země všechny “neziskovky”, napojené na cizí zdroje (třeba Sorose). Zakázali mise OBSE. Posvítili si na cizí “lidskoprávní” organizace.
– zakázali geneticky upravené potraviny
– zakázali všechny herny v celém Rusku a hazard (tím v Rusku zavřeli kohouty gruzínské mafii)
– zakázali oligarchům vměšovat se do politiky
– zakázali adopci ruských dětí americkým párům (po zkušenostech)
– zakázali vyvražďování tuleních mláďat a nato i obchod s tuleními kožešinami
– mají snahu zestátnit základní státní zdroje. Tlačí soukromé ropné producenty k prodeji svých podílů státu. (S tím souvisí i onen zákaz oligarchů vměšovat se do politiky. Omezují jejich moc.)

Na rozdíl od ostatních zemí Rusko vždy uhned reaguje na ohrožení Rusů. Zakázali například dovoz radioaktivních aut z Japonska. Dočasně zakázali dovoz mléčných produktů z Litvy, tvrdého alkoholu z Česka, drůbeže z Česka (byl tu mor), masa z EU a USA, zeleninu a brambory z EU… Vždy šlo o nějakou nemoc nebo hrozící otravu. V roce 2010 naopak dočasně zastavili ruský vývoz pšenice kvůli suchu, aby zajistili soběstačnost Ruska.

Momentálně vyvíjejí spolu s Čínou internet, nezávislý na USA, Putin chce udělat z rublu nezávislou měnu na západních spekulantech a bankéřích a podloženou zlatem.
Jestli se někomu zdá, že něco z toho je špatně, tak mně se zase zdá, že špatně to děláme tady.”

J.Š. Karlovy Vary

Foto: http://cs.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Putin