Výzkumníci z MIT Lincoln Laboratory vyvíjejí techniku, jak vyléčit široký rozsah virů.

Virové patogeny celosvětově představují vážnou hrozbu našemu zdraví. Neboť na klinické viry, jako jsou HIV nebo žloutenka, na nově vznikající viry jako jsou ptačí anebo prasečí chřipka a na smrtelné viry jako je Ebola či neštovice, které mohou být použity v bio-teroristických útocích, existuje relativně málo terapeutik nebo preventivních prostředků. Většina terapeutik, která existují, jsou vysoce specifikovaná pro jeden virus a jsou neúčinná proti virovým kmenům, které vůči nim zůstávají odolné anebo mají na pacienta i nepříznivé účinky.

Jako součást projektu PANACEA (Farmakologické zvyšování nespecifikovaných anti-patogenních buněčných enzymů a aktivit) výzkumníci z MIT Lincoln Laboratory vyvinuli a demonstrovali nový širokospektrální antivirový prostředek, nazvaný DRACO (od Double-stranded RNA Activated Caspase Oligomerizer). DRACO způsobuje selektivně apoptózu (programovaná smrt buňky) nebo sebevraždu buňky v buňkách obsahujících jakoukoli virovou dsRNA (dvouvláknová RNA, je to molekula RNA), rychle zabíjející infikované buňky – aniž by poškodil buňky neinfekční. V konečném důsledku by měl být DRACO účinný proti prakticky všem virům, rychle zabíjející virovou infekci, zatímco minimalizuje dopad na pacienta.

Antivirová terapeutika PANACEA a DRACO vynalezl Todd Rider a předtím vyvinul sensor CANARY (Cellular Analysis and Notification of Antigen Risks and Yields) pro rychlou detekci a identifikaci patogenu.

Dr. Todd Rider, vrchní vědec skupiny chemicko-biologických a nanoskopických technologií u MIT Lincoln Laboratory, vynalezl terapeutika PANACEA a DRACO a vedl tým k jejich vývoji: Scott Wick řídí produkci DRACO; Christina Zook řídí buněčné testy; Tara Boettcher řídí pokusy na myších; a Jennifer Pancoast a Benjamin Husman provádějí dodatečné experimenty.

V práci, oznámené v časopise PLoS ONE, byl DRACO předveden jako účinný proti všem 15 virům, které tým od té doby testoval v buňkách, včetně zátěže tzv. studených virů – rhinovirů (chřipkové viry) H1N1, adenovirů, břišních virů (reovirů), virů dětské obrny, viry horečky dengue a několik členů kmenu arenavirů – krvácivé horečky a kmene bunyavirů (infekce nervového systému). DRACO byl také předveden jako netoxický v 11 různých buněčných typech, při zastoupení různých živočišných druhů (např., člověk, opice, myš) a v orgánech typu srdce, plíce, játra, ledviny. Vedle toho experiment demonstruje, že DRACO je nejen netoxický pro myši, může také zachránit myš nakaženou smrtelnou dávkou chřipky H1N1. V současné době tým testuje další dodatečné viry na myších, a i to začíná slibovat výsledky.

http://philosophers-stone.co.uk/wordpress/2011/08/watch-out-for-draco-mit-scientist-develops-vaccine-to-cure-all-viral-diseases/

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=EneiDKw_zXg

Poznámka redakce exopolitiky:

Vážení čtenáři, v souvislosti s touto zprávou o výrobku DRACO nelze jinak, než si vzpomenout na základní teze kontaktérky z USA, ze Severní Karolíny, Barbary Marciniak na téma, jak negativní, nebezpeční mimozemšťané v rámci reklamy na svůj druh a v rámci povrchně líbivého marketingu pomohou nejprve vyléčit lidstvo z některých nemocí, které však oni sami původně dostali mezi lidi na naší planetě. A to tak, že poučili naše vědce o bakteriální a virové válce.

Zdroj: http://www.exopolitika.cz/news/nova-vakcina-draco-ma-vylecit-vsechna-virova-onemocneni-/