Konspirační teorie jsou fenoménem. Ukazují alternativní cesty, ilustrují moderní historii. Vyjadřují všeobecnou skepsi. Můžeme se jim smát, můžeme s nimi nesouhlasit. Konspirační teorie jsou však projevem přirozené nedůvěry v mocné tohoto světa, zvídavostí, která je předpokladem evoluce lidstva.

nejvetsi_konspiracni_teorieSeznamte se s nejzásadnějšími a nejznámějšími z nich. Udělejte si vlastní názor.

11. září 2001

Na téma konspirace v zákulisí událostí „11. září“ toho už bylo napsáno víc než dost. Z podezření a pochybností by bylo možné postavit třetí imaginární Věž WTC. Proto jen krátký úvod. Nepřímých důkazů a pochybností nad tím, co se opravdu stalo, je nespočetně. Proto těch asi 50 milionů odkazů na internetu při zadání hesel conspiracy 9/11.

Konspirační teorie: 11. září 2001 >>>

Nový světový řád

Nový světový řád (NWO podle anglického New World Order) jako označení pro konspirační teorii vychází z toho, že poměrně malá, ale extrémně silná a vlivná skupina (někdy geneticky spřízněných) jedinců kontroluje a manipuluje vlády, průmysl a média po celém světě. Tato mocná skupina chce ovládnout svět a zavést totalitní režim. Jedna světová vláda má nahradit suverénní národní vlády.

Konspirační teorie: Nový světový řád >>>

UFO a mimozemšťané

I když oficiálně převládá názor, že je to všechno blamáž, přece milióny lidí na celém světě věří, že mimozemšťané jsou tady. Někteří čekají, že nás zachrání, někteří se obávají, že nás uvrhnou do pekla čipového otroctví. Věřící čekají na poslední jasný důkaz – obrovské UFO se zjeví nad Los Angeles a z něj se na světelném paprsku snese delegace podivných bytostí a bude se s námi přátelit. Kdoví, zda k tomu dojde, ale jisté je, že kolem fenoménu UFO a ET´s se vytvořila obrovská subkultura fanoušků, zájemců i badatelů. Historie UFO a konspirací kolem by vydala na hodně dlouho řadu tlustých knih. Pokusili jsme se situaci stručně zmapovat.

Konspirační teorie: UFO a mimozemšťané >>>

HAARP

Čím si zasloužil na pohled nevinný výzkumný program ionosféry takovou pozornost? Zjevně hlavně tím, že je spojený s utajovanými vojenskými programy, a že je tudíž neprůhledný. Když zkombinujeme záhadné technické zařízení charakterizováné jako „ohřívač ionosféry na principu mikrovlné trouby“, americkou armádu a aljašské pustiny, je to docela dobrý inspirativní koktejl. S konspiracemi přišli sami Američané. Teprve později se připojili Rusové, venezuelský prezident Hugo Chavez a jiní odpůrci Spojených států.

Konspirační teorie: HAARP >>>

Globální oteplování

Konspirační teorie o globálním oteplování spojuje skeptický předpoklad, že pokud vůbec dochází k oteplování planety, tak lidská činnost v tom nehraje hlavní roli. To jenom různé podnikatelské, politické skupiny a vědci zavětřili výhodný kšeft a nástroj manipulace. Existuje dokonce hypotéza, že Země – přes nynější vzestup teplot – se nakonec začne ochlazovat a nastane další doba ledová.

Konspirační teorie: Globální oteplování >>>

Přistání Američanů na Měsíci

Názor, že kosmonauté z Apolla 11 na Měsíci nebyly a vše bylo natočeno na zemi, bývá jako prvnímu připisován Billu Kaysingovi. Ten vydal v roce 1974 knihu We Never Went to the Moon (Nikdy jsme nebyli na Měsíci). Pracoval sice pro firmu, která vyvinula motory pro raketu Saturn 5, ale pouze jako knihovník. Kaysing prohlašoval, že se Američané rozhodli zfalšovat přistání na Měsíci poté, co Rusové dokázali, že přistání na Měsíci je vědecky nemožné.

Konspirační teorie: Přistání Američanů na Měsíci >>>

Usáma bin Ládin

Američané ho zabili, hodili jeho tělo do hlubin oceánu a utřeli si ruce s vítězným úsměvem: hotovo! Happy end. Hotovo ovšem není. Usáma bin Ládin zůstává jednou velkou záhadou a mnoho lidí v jeho smrt nevěří. Některé pochybnosti spojené s tímto údajným superteroristou trvají dál.

Konspirační teorie: Usáma bin Ládin >>>

Atentát na J. F. Kennedyho

Nejoblíbenější americký prezident byl zastřelen. Údajný atentátník byl brzy dopaden, ale zemřel kulkou vraha dříve, než stačil promluvit. Osudný pátek je dodnes zahalen kouřovou clonou. Co se vlastně stalo? Byl by svět s Kennedym jiný a proto musel zemřít? Závažná podezření hraničící s jistotou trvají dodnes.

Konspirační teorie: Atentát na J. F. Kennedyho >>>

Smrt princezny Diany

Některé okolnosti smrti britské princezny z Wallesu při nešťastném útěku před novináři byly tak podivné, že velmi nahrávaly různým spekulacím, proč bývalá manželka prince Charlese vlastně zemřela. Existují tři hlavní konspirační teorie o její smrti.

Konspirační teorie: Smrt princezny Diany >>>

Útok na Pearl Harbor

Oficiální historie prezentuje útok Japonců na Pearl Harbor jako zcela nečekanou agresi zlého nepřítele. Potom přišli autoři teorie spiknutí s obviněním: velení americké armády a tehdejší americký prezident Roosevelt o hrozícím útoku na havajskou základnu věděli, ale záměrně neudělali nic.

Konspirační teorie: Útok na Pearl Harbor >>>

Chemtrails

Některá letadla záměrně sypou na zemi různé chemikálie nebo bakterie. Jejich cílem je zabránit oteplování atmosféry, brutálně zredukovat počet lidstva a proměnit lidstvo v bioroboty. To jsou velmi známé, globálně rozšířené konspirační teorie. Tato teorie je hodně působivá ve své jednoduchosti, je skloubena s NWO a celosvětovým spiknutím mocných proti lidstvu.

Konspirační teorie: Chemtrails >>>

Protokoly sionských mudrců

Nejstarší konspirační teorie v této Top 11 vznikla na podnět ruské tajné policie, aby ovlivnilo cara Mikuláše II v jeho vnitřní politice. Dračí setba však byla zaseta a žila dál svým životem v krvavých dějinách 20. století. Ale ani to nebyl její konec…

Konspirační teorie: Protokoly sionských mudrců >>>

Největší konspirační teorie

Přečtení všech konspiračních teorií najednou je velmi depresivní. Nutí nás k zamyšlení. Váháme, komu a čemu vůbec můžeme věřit. Vlastně se již nejedná o žádná tajemství. Je samotný fakt, že se těmito věcmi zabýváme, něčí záměr?

http://pravdu.cz/nejvetsi-konspiracni-teorie/nejvetsi-konspiracni-teorie-sveta