земля люди бизнесмен планета люди

 
© Koláž: Hlas Ruska

To, co nás očekává v příštím roce, je opravdu hrozné. Žádný rok ještě nepřinášel tolik neštěstí a kataklyzmat, kolik se předpovídá na rok 2014. Epidemie mutující ptačí chřipky usmrtí čtvrtinu všech obyvatel zeměkoule.

Další vlna nesmírně kruté ekonomické krize zachvátí celý svět a její následky budou nepředvídatelné. Přírodní kataklyzmata vymažou ze zemského povrchu několik nejkrásnějších měst. A to je teprve začátek.

Právě takové předpovědi teď kolují po prostorách internetu a v médiích. Senzibilové a jasnovidci se předhánějí v předpovědích nejbližší budoucnosti. Jejich verze rozebírá spolu s Hlasem Ruska psycholožka Maria Kruglová.

Jednou z „nejvíce očekávaných“ událostí příštího roku je začátek třetí světové války. Ta údajně začne rozsáhlým ozbrojeným konfliktem v Íránu a Sýrii a pak do něj bude zataženo celé světové společenství a dál se rozšíří do všech zemí Orientu. Sílící Severní Korea pošle svá vojska na území Jižní Koreje. Rusko nedokáže zachovat neutralitu a bude zataženo do krvavé války. Maria Kruglová je přesvědčena, že není souzeno, aby se podobná proroctví splnila:

Situace na Blízkém východě je mimořádně neklidná a jasnovidci vlastně vůbec neriskují, když přicházejí s podobnými „proroctvími“.

Vleklá ekonomická krize se bude v roce 2014 dál stupňovat. Důsledkem bude prudký pokles kurzu dolaru a cen ropy. A to se zase negativně projeví na zemích, těžících a vyvážejících ropu. Akcie mnoha velkých společností budou znehodnoceny, sníží se počet pracovních míst. Mnohé se ocitnou na pokraji bankrotu. KomentářMarie Kruglové:

-Každý člověk si klade otázku, nakolik stabilní bude situace na jeho pracovišti, jestli dokáže uživit sebe i svou rodinu. Vždycky je tu riziko, že člověk zůstane mimo. Zvlášť za tak poměrně nestabilní ekonomické situace jako teď. Proto je téma nezaměstnanosti a finanční krize aktuální a aktuální jsou tedy i podobná „proroctví“. Mají ale jen málo co společného se skutečností.

Epidemie modifikované ptačí chřipky usmrtí čtvrtinu obyvatelstva zeměkoule. Města budou poloprázdná. Vypukne všeobecná panika. Vakcínu se vyvinout nepodaří. Marie Kruglová má za to, že tahle „předpověď“ je vůbec neopodstatněná:

-Minulá epidemie ptačí chřipky si nevyžádala o moc víc obětí než chřipka obyčejná. A to se nedá srovnat s počtem těch lidí, kteří každý rok umírají na rakovinu, infarkty, mozkové mrtvice a jiné choroby. Kdyby samozřejmě nějaký supervirus zpustošil města, pak by vypukla všeobecná panika. Lékařská věda je ale na dostatečně vysoké úrovni, aby dokázala něco podobného odvrátit.

Takže vám můžeme poradit, abyste, milí čtenáři, přistupovali ke všem strašlivým proroctvím s rozumnou dávkou skepticismu.