image1Tenhle bylinkář se podle oficiálních záznamů dožil 256 let, on sám tvrdil, že je mu jen 197 a vypadal na padesát. Přečtěte si, jaký je jeho recept na dlouhověkost.

Číňan Li Ching-Yun tvrdil, že se narodil v roce 1736, podle oficiálních záznamů to ale bylo už v roce 1677. Ať tak či tak, kdyby se dožil 197 let nebo dokonce 256 let, o hodně by tím přesáhl rekord nejstarší oficiálně doložené Francouzky Jeanne Calmentové, která se dožila 122 let a 164 dní. Skutečné datum narození čínského bylinkáře nebylo nikdy potvrzené, zemřel 6. května 1933 s tím, že “je připraven vrátit se domů“.

Li Ching-Yun celý život praktikoval bojová umění a prodával houby reishi, kustovnici, ženšen, ginkgko bilobu, pupečník asijský a další byliny. Těmito rostlinami se také živil a zapíjel je rýžovým vínem. Tajemství své dlouhověkosti shrnul do těchto čtyř doporučení:

Měj klidnou mysl
Seď jako želva
Choď jako holub
Spi jako pes

Za život Li spotřeboval 23 manželek a zanechal po sobě na 200 potomků. Historik Wu Chung-chieh nalezl oficiální záznamy čínské vlády, ve kterých je přání Ching- Yunovi k 200. narozeninám a svědectví starců, že už jejich dědové tajemného bylinkáře znali jako dospělého muže, když byli malí kluci.

http://m.zahranicni.eurozpravy.cz/asie-a-australie/95551-zahada-muz-se-dozil-256-let-a-vypadal-na-padesat-jak-to-udelal/
Ilustrační foto
FOTO: Pixmac
Doporučil: Jurka Portašík