KnihyA

Přeji vám, abyste našli v životě Světlo a Pravdu. S láskou, úctou a pokorou... j.b. WWG1WGA - Q

Muslimské bouře ve Francii. O čem se (u nás) nemluví

image51Další událost, kterou česká média ignorují. Ve čtvrtek si francouzská policie dovolila zkontrolovat identitu muslimky, která měla zahalenou tvář. Po tomto brutálním porušení lidských práv se na pařížském předměstí Trappes shromáždilo v pátek 250 lidí, aby mohli pálit auta, ničit majetek a poprat se s policií.

Aha, zapomněl jsem říct, že tím vším měli nějak – nevím jak – podpořit – co vlastně? Žádost, aby se vrátil čas a policie ji nezkontrolovala? Kapitalismus to nedovolí. Sobecky brání tomu, aby se čas vracel. Nebo šlo o boj za lidská práva? Ale o jaké lidské právo tu jde? Ne, mělo jít o protest proti zákonu, který zakazuje nosit na veřejnosti muslimský šátek.

Zákon o šátku?

Ve Francii platí od dubna 2011 zákon, který muslimkám zakazuje chodit na veřejnosti plně zahaleny. Pokud jej poruší, hrozí jim pokuta až 150 eur a nařízená povinnost chodit na převýchovné kurzy. Voila, divný zákon, když se to podá takhle…. Ale Sarkozy tím chtěl vzít vítr s plachet „krajní pravici“. Tím se obvykle nemyslí anarchisti, ale náckové. Ale není divné, když jim parlamentní strana vezme voliče tím, že sama začne prosazovat jejich program? Ve skutečnosti jde v zákonu o jakoukoliv osobu, která na veřejnosti soustavně zahaluje svou tvář, čímž stěžuje svou identifikaci. Může jít zrovna tak o fotbalové chuligány, nebo skinheady. Ty, kteří ostatním z autority nařizují, aby si zahalovali tvář, lze pokutovat až 30 000 eury. Takhle to zní lépe, ale stejně víme, že nejde jen o kontroly identity…

Současné protesty prý souvisejí s tím, že se úřady začaly snažit tento zákon konečně prosadit v praxi. Jenže vraťme se k otázce, jak to opravňuje to pálení aut a ohrožování ostatních lidí na ulici. Je zničení něčí auta porušením lidských práv? Těžko, je to přeci jenom auto, zatímco lidská práva jsou takové to vznešené je ne sais quoi. Když to porušíte, je to ten nejhroznější zločin, ale krádež, zničení cizí věci, ani vražda to určitě nejsou… To jsou příliš obyčejné zločiny… Porušení lidských práv, to je třeba upření vyznávat vlastní víru (ale netýká se to Židů na palestinských územích, ti naopak porušují lidská práva tím, že jsou Židi a vyznávají judaismus. Navíc tím brání míru!) Taky to může být třeba ponižování lidské důstojnosti při výslechu, ale jen když tím, kdo vyslýchá, je zástupce USA nebo Izraele.

Lidský práva!

Vraťme sek tomu incidentu. Jak se ukázalo, nešlo jen o šátek. Policie zastavila tu ženu, která byla plně zahalená, což je zakázáno zmíněným zákonem. Nikde se nepíše, že by jí chtěli dát pokutu, asi ji chtěli jen upozornit. Ovšem její manžel policisty napadl a jednoho z nich začal škrtit. Policie ho zatkla. Organizace CCIF, Kolektiv proti islamofobii ve Francii, okamžitě označila policejní zásah za projev rasismu a islamofobie. Je škrcení porušením lidských práv? Řekl bych, že ano. Je tím ohrožen život napadeného, a právo na život se mezi lidská práva pořád ještě počítá. A co to spálení cizího auta? Řekl bych, že taky, protože Evropská konvence o lidských právech z roku 2000 a protokol z roku 2010 chrání i právo na osobní vlastnictví. Původní Evropská konvence z roku 1950 právo na vlastnictví neuznávala a Mezinárodní úmluvy OSN z roku 1966 jej taky neuznávají. Proč se právo na osobní vlastnictví zpochybňuje, je jiný příběh, ale já bych doporučoval jej uznávat. Útok na život i na majetek jsou porušení lidských práv. I když jde jen o jednoho člověka.

Podle dalších informací mělo být páteční násilí začátkem delší vlny protestů. Pálení aut, bouře v ulicích… Už zase? Došlo k urážce islámu, říká jeden z organizátorů, a takovou potupu nemohou snést. A dodejme, že urážka islámu je dle OSN i porušení lidských práv. Tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet..

Tady je něco víc a záběry…http://galliawatch.blogspot.cz/

Ivo Cerman
Blog.idnes

Napsat komentář

© 2021 KnihyA