Téměř každý na této planetě se v dnešní době potýká se stresem, který má negativní vliv na psychiku, ale i na celkový zdravotní stav člověka. Pokud zajdete k lékaři a postěžujete si, že Vás trápí stres v práci, v rodině, nebo kdekoli jinde, pravděpodobně Vám předepíše nějaké zázračné pilulky a Vy jdete spokojeně domů. Lékař si navíc přičte další body pro zdravotní pojišťovnu. Většina léků má však řadu vedlejších účinků a navíc se při dlouhodobém užívání snižuje jejich účinnost. Přitom se stačí obrátit zpět k přírodě, k tomu, co nám sama Země nabízí a co je snadno dostupné všem lidem – k rostlinám, bylinkám, ke konopí.

V dnešní uspěchané době už je prakticky normální prožívat stres a následně hledat co nejsnadnější a nejlevnější řešení, jak se jej zbavit. Také stravování v rychlých občerstveních a nadměrné požívání cukru tento stav ještě zhoršuje. Cukr totiž přispívá k překyselení krve a tím oslabuje imunitní i nervový systém člověka.

Užíváním nejrůznějších pilulek dochází ještě více k překyselení a s tím příchází ruku v ruce další nemoci jako je například cukrovka a kardiovaskulární onemocnění.

Proč si dobrovolně ničit zdraví, když existuje alternativa?

Pochází z přírody. Je to prastará bylinka, která se dá pěstovat po celém světě – konopí.
Tedy přesně řečeno konopí seté, obsahující do 0,3% THC (
tetrahydrocannabinolu), tedy množství, které na člověka nemá psychoaktivní účinky.

Stejně jako z meduňky, kopřivy, či jiné bylinky, snadno připravíte čaj i z konopí.
Konopný čaj z listů a květů pouze zalijete horkou vodou a necháte 3 – 5 minut louhovat.

Řada lidí všech věkových kategorií potvrzuje, že konopný čaj má pozitivní vliv na nervový systém a pomáhá při migrénách a bolestech hlavy, nebo také při nespavosti.

Mudr. Iva Pousková, která se účinky konopí na lidský organismus zabývá již několik let, potvrzuje, že konopný čaj mohou užívat jak malé děti, tak i těhotné ženy.

Jak to tedy funguje?

V lidském organismu (v mozkové tkáni) jsou přirozeně přítomny receptory na canabinoidy a nervová soustava sama vylučuje v malé míře tzv. endocanabionidy (tedy canabinoidy vytvářené přímo lidským organismem).

Tyto látky jsou přirozenou součástí organismu a mají převážně protektivní funkci (tedy ochraňující – působí společně s dalšími faktory na zlepšení imunitního systému organismu). Dále také působí jako antistresový faktor v organismu.

Jak se konopný čaj vyrábí?

Konopná herba se sklízí přibližně v půli srpna, do patnácti dnů od začátku květení.
Sklízí se ručně, tedy šetrně k přírodnímu prostředí, podobně jako se sklízí klasický sypaný zelený čaj. Poté se nechá usušit ve speciálních sušárnách, v tenké vrstvě, aby se předešlo možné plísni. Pak už se jen protřídí a je připravena na zabalení a k přípravě konopného čaje.

Více informací o konopném čaji naleznete v článku ZDE nebo ZDE

Podpořte rozvoj konopí – najdete nás také na FACEBOOKU
e-shop – www.zelenazeme.cz