Existuje video zachycující přednášku alternativního badatele, fyzika Nassima Harameina. Ten v srpnu 2011 seznámil své publikum s údajně novými objevy – mayskými artefakty zachycujícími UFO a mimozemšťany. Haramein vyzval diváky, aby nefilmovali, ale někdo výzvu neposlechl. UFO zachycené na mayských artefaktech není nic sofistikovaného, jsou to staré známé létající talíře.

mayove-mimozemstaneZáhadní ufoni s velkýma očima

Bytosti s nimi spojené vypadají fantasticky, neobvykle, ale lidsky, nejde ani o šediváky, ani o ještěry. Základní rysy mají společné: extrémně velké, šikmo položené oči, dlouhý, tenký nos a malá oválná ústa. Některé bytosti mají zelené oči a velkou podlouhlou lebku. Někteří návštěvníci jsou oblečeni ve skafandrech s helmou. Malé létající talíře nevypadají na to, že by byly schopně cestovat mezihvězdně. Jde spíše tedy o přistávací moduly, eventuálně o nějaké stroje času nebo interdimenzionální kapsle. Artefakty, ač senzační a evokující Ericha von Dänikena, působí přesvědčivě.

Na internetu se v této souvislosti objevuje jediný zdroj – theWrap.com. Časopis zveřejnil v roce 2011 několik článků slibujících senzační odhalení na základě nálezů z mayského města Calakmul. Část z nich měla být získána již před 80 lety a dosud utajována mexickou vládou. Regionální ministr kultury Louis Rosado, na jehož území se nalézá Calakmul, kde měly být tyto artefakty objeveny archeology z INAH (Národního institutu antropologie a historie), řekl, že se objevil nový důkaz o kontaktu Mayů s mimozemskou civilizací, který je v souladu s mayskými kodexy. Rosado dokonce promluvil o přistávacích drahách v džungli starých 3000 let.

Jde o přežití lidstva

O nálezech by měl být letos natočen dokumentární film s názvem Revelations of the Mayans 2012 and Beyond. TheWrap citoval mexického filmaře Juana Carlose Rulfa a producenta Raula Julia-Levyho. Posledně jmenovaný řekl, že informace, které mexická vláda zveřejní, jsou zásadní pro přežití lidstva a umožní mu, aby se připravilo na nadcházející události. Archeologové prý objevili uvnitř pyramidy v Calakmulu dosud neobjevené prostory a nové důkazy. Calakmul je staré mayské město, které se nachází v centrální části Yucatánského poloostrova v oblasti Peténu. Od roku 2002 je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Město hrálo významnou roli v historii svého regionu po více než 12 století. Je unikátním příkladem mayské architektury a umění, bylo politickým a náboženským centrem. „Mexiko uvolní kodexy, artefakty, významné dokumenty, dokazující kontakt Mayů s mimozemšťany – všechny tyto důkazy potvrdí historici,“ prohlásil Raul Julia-Levy.

Po stopách mimozemšťanů

Autoři dokumentu, do něhož je začleněna tajně natočená přednáška Harameina, předkládají divákovi nikoli originální verzi historie. Starodávné stavby mají jeden stavitelský rukopis – přesně do sebe zapadající kameny – a nacházejí se po celém světě: na Machu Picchu, Velikonočních ostrovech, v Peru (Saqsayhuaman, Ollantaytambo v okolí Cuzca) i v egyptské Gíze. Tyto kamenné zdi s perfektním spárováním jsou tím preciznější, čím jsou starší – což odporuje logice, že se lidská civilizace vyvíjí od nedokonalejšího k dokonalejšímu, od jednoduššího k složitějšímu. Je jasné, že jsou za tím mimozemšťané, kteří navštívili Zemi.

Ilumináti přicházejí

Autoři videa naznačují, že Mayové měli být vůdci planety, ale byli vytlačeni „muži s temnými úmysly“ – zřejmě ilumináty. Ve filmu se také vyskytuje zvláštní kamenná skulptura pyramidy, objevená údajně v Ekvadoru v roce 1984. Stylizovaná čtyřstěnná pyramida má pod vrcholem oko, které znají Američané ze své jednodolarové bankovky. Oko na této malé pyramidě ale nevypadá jako oko Boží, je zelené – stejně jako u mayských artefaktů! A ještě jedna pozoruhodnost, na spodní stěně pyramidy je vyznačeno souhvězdí Orionu a vedle něj jsou vyryty čtyři jednoduché symboly.

S ekvádorskou pyramidou seznámil Project Camelot rakouský historik Klaus Dona již v roce 2010. Podle něj jsou symboly písmeny starobylého jazyka a znamenají „Syn stvořitele přichází“. Toto písmo se vyskytuje po celém světě, v Jižní i Severní Americe, ale také v Francii, v Itálii, v Turkmenistánu nebo v Austrálii, je starší než sanskrt, tedy více než 6000 let. Dona dává pyramidu a staré písmo do spojitosti s obřími kostrami humanoidů s protáhlými lebkami, které byly nalezeny například u záhadných ruin Puma Punku v Bolívii. Zde se ve výšce 4000 metrů nad mořem nachází části nějaké gigantické stavby. Podivné je, že byla (nebo měla být) postavena z velkých kamenných bloků, geometricky přesně opracovaných (rozmetaných záhadnou energií). Některé bloky váží 100 tun a jsou vytvořeny z tvrdých nerostů. Podle místních indiánů stavbu vytvořili během jedné noci bohové, kteří kdysi přilétli z nebes.

Dokument mexických filmařů o mayských kontaktech s mimozemskou civilizací by měl být dokončen letošního roku a uveden do kin na podzim, v dostatečném odstupu od 21. prosince. Jde o skutečně zásadní informaci nebo jen o trik, jak přilákat investory? Zatím je kolem natáčení filmu i záhadných artefaktů z Mexika ticho po pěšině.

Zdroje:
http://codenamejumper.wordpress.com/tag/calakmul/
http://www.thewrap.com/movies/column-post/guatemala-cooperate-doc-about-mayans-and-aliens-31162

http://pravdu.cz/mimozemstane/mayove-a-mimozemstane-nove-dukazy