Křišťál má v sobě neskutečné množství konstruktivní energie a jeho schopnosti léčit jsou až abnormální. Praví se, že i každý křišťál má svoji vlastní duši, přírodní duchovní bytost, která v něm žije svým vlastním životem.

Rozhodně to není je pouhý “kámen”, který lahodí našemu oku. Jeho energie jsou velice vzácné a měli bychom je uctívat, ne brát jako něco obyčejného. Měli bychom si jich vážit a starat se o ně.

Tvrdost křišťálu je 7. Hezké číslo, že? Jejich nalezištěm je převážně: Brazílie, Alpy, USA – Arkansas, Madagaskar, Čína.
Křišťál je nejúžasnějším nositelem světla. I proto jeho energie je tak zářivě čistá a pozitivní. Jasný paprsek obsahuje všechny barvy duhy, což je opravdu rovno přírodnímu kouzlu.

Jeho prapůvodní energie všeho, ukrytá v něm, skrývá mnoho záhad. Jsou zaznamenány i případy, kdy křišťál, živoucí energetická bytost v něm, doslova žila svůj vlastní život a měnila místa položení. Energie křišťálu jsou velice silné v pocitech ke splynutí s ním.

Nutí nás se ho dotýkat, hladit, využívat jeho energii k léčbě, používat jeho pradávnou, nekonečnou energii.
Pomáhá vyrovnat naši duši, sjednotit ji s vesmírem, odstraňuje blokace, poruchy aury. Je schopen nás neustále dobíjet novou a novou energií a zároveň chránit tu naši.

Silně prohlubuje stavy meditace, ale i násobí naši intuici, šestý smysl. Otevírá brány do dalších světů a dimenzí.

Křišťál ze sebe vyzařuje svoji sílu všude, kde se nachází. Pročistí každý kout bytu, domu, kanceláře. Vyladí atmosféru a spálí vše zlé. Přináší soulad a harmonii, velice rychle čistí geopatogenní zóny a záporné záření.
Síla, kterou dokáže ničit negace z něj tak činní hotový zázrak pro lidstvo. Jelikož křišťál do sebe doslova nasává všechny negace z okolí, není už sám schopen se čistit. Takže tato práce zbývá na nás.

Křišťál vždy čistíme proudem studené vody. Ideální je samozřejmě přírodní, potůček, řeka, ale doma je možné využít i vodu z kohoutku. V žádném případě však nepoužíváme vodu z pet lahví! Křišťál opatrně položíme špičkou do dřezu, nebo ho můžeme držet a necháme na něj téci studenou vodu minimálně 10 minut. Čím déle, tím lépe. Voda nesmí být v žádném případě teplá. Křišťál neosušujeme, necháme z něj vodu pouze okapat. Nenabíjíme ho na světle, to do sebe absorbuje už přirozeně, po očištění vodou.

JAK KŘIŠŤÁL POUŽÍVAT?
Křišťál má opravdu všestranné účinky. Pokud potřebujeme dobít, nebo pročistit energii, uchopíme jej do levé ruky, špičkou nahoru. Při dobíjení je dobré poslouchat relaxační hudbu, nebo přímo meditovat. Mělo by stačit 30 minut, pokud se ale cítíte vysloveně zle, vydržte klidně i hodinku.
Křišťál vám NIKDY neublíží.
Jestliže je energie opravdu v mizerném stavu, křišťál se může zahřát až do stavu, že bude pálit. V tomto případě ho ihned dejte do proudu ledové vody, jak jsem popisovala výše.
Při bolestech všeho druhu přikládáme křišťál na postižené místo.
U kožních problémů prosvěcujeme místo slunečním světlem, který proudí přes křišťál. U problémů psychických je ideální nosit křišťál přímo na těle.
Pokud máte jakékoliv problémy se zažíváním, pijeme vodu nabitou křišťálem. Přes noc vložíme křišťál do sklenice LEDOVÉ vody (cca litr a půl) a druhý den ji POSTUPNĚ během dne vypijeme. Takto lze i přirozeně dobíjet a energeticky čistit vodu, nebo si takto připravovat očištění vody pro tvorbu vody svěcené.

Jestliže máte problémy se spánkem, usínejte s křišťálem v ruce.
Pro otevření šesté čakry, duchovní růst, otevření vstupu do jiných dimenzí, zesílení intuice a šestého smyslu přikládáme pravidelně křišťál mezi oči, na šestou čakru tak, aby špička směřovala do nebes.

Pokud chcete vstoupit do skutečně hluboké meditace, držte křišťál v ruce po celou dobu meditování. Opět špičkou nahoru.

Upozornění: Pozor na špičku křišťálu, pokud se vám ulomí, je jeho síla ztracena. Křišťál nikdy nepůjčujte jiné osobě.

http://www.svatyne.com/clanky/clanky-a-zajimavosti/magicka-sila-kristalu.html