Konopí doprovází lidstvo již od svého počátku. Zmínky o pěstování a užívání z Asie a starého Egypta jsou široce známé. O této bylině by se daly napsat stohy stránek. Publikovány jsou tisíce knih po celém světě, časopisů, odkazů na netu, článků, referátů, vědeckých témat či lékařských referátů. Ale i přesto to nemá tato bylina mezi širokou veřejností na růžích ustláno. Vede je k tomu neznalost tématu, strach z represí i dlouholetý boj politicko-nadnárodních-farmaceutických-lobistických zájmových skupin, které vám raději prodají chemický lék, než by přišli s osvětou, či spíše aby nepřišli o tůčné zisky z medikamentů, které mnohdy vůbec nemocnému nepomůžou.

Podobných úvodů k článkům na téma Konopí jakým je i tento je nesčíslně. Naštěstí už žijeme v demokratické zemi a jako o všem kontroverzním si nemusíme šeptat. Ovšem jako vše, tak i Konopí má své světlé stránky, ale i ty tmavší.

Trocha pozitivní osvěty :

Léčebné konopí pomáhá v léčbě rakoviny, roztroušené sklerózy, astmatu. Pacienti, kteří ji nelegálně vyzkoušeli a pomohl jim od bolesti nebo nechutenství, nebudou muset běhat po ulicích a shánět ji od dealerů a nehrozí jim, že je za držení lehké drogy zavřou. Teď ji dostanou na předpis.

Nevyléčí, ale pomůže…..Konopí se pořád „prý“ ještě zkoumá a vědci odhadují, že časem přijdou na to, že může léčit třeba rakovinu. Teď jsou si ale jisti, že pomáhá zmírňovat některé projevy nemocí. Pomáhá od bolesti při různých neurologických poruchách, ztuhlosti při roztroušené skleróze, vrací chuť k jídlu, snižuje oční tlak a doporučuje se užívat ho při rakovině prsu, nádorech štítné žlázy, nebo rakovině tlustého střeva.

Užívala ho i královna Viktorie a jistě i nejenom ta, prý na menstruační bolesti, ale poradí si i s astmatem, cukrovkou a tlumí projevy Alzhaimerovy a Parkinsonovy nemoci.

Mastičky na všechno. Konopí přidávané do mastí léčí klouby a pomáhá i pacientům s lupenkou, atopickým i jiným ekzémem a suchou pokožkou. Obsahuje totiž takzvané kanabinoidy, které mají spoustu léčebných účinků. Příznivě působí zejména při léčbě ekzémů, opruzenin, oparů a zvláčňuje suchou, podrážděnou a popraskanou kůži. Mezi jeho typické vlastnosti patří zmírnění bolesti a zklidnění postiženého místa.

Daly by se napsat stovky nemocí a neduhů na které konopí pomáhá, či spolupomáhá a usnadňuje pacientům jejich život s nemocí, tak proč tedy tolik tajemného kolem této zmíněné byliny.

Konopí se dnes jeví i jako strategická rostlina, protože její využití je nejenom léčebné, ale i pěstitelsky výnosné a užitečné, lez připomenout k výrobě Papíru, Textilu, v Potravinářství, v Kosmetice i jako Energie a Biomasa a již zmíněných Léčivech.

A teď trochu té temné stránky:

Konopí se dá zneužít a tím mám teď namysli mladé „nerozumné uživatele“ kteří pod vidinou širších obzorů, nechápou výraz „rekreační užívání“ a pokuřují konopí neustále, čímž jsem si jako rodič prošel u svého syna, který před léty propadl školnímu vábení kamarádů a jelikož ho nebrzdila brzda rozumu, propadl až na samé dno. Jelikož žil po rozvodu u své matky, já jakožto otec jsem to zjistil až když už bylo skoro pozdě. Nikoliv represí, ale kamarádskou osvětou jsem syna vyvedl z období nepochopení.

A tak by to mělo vypadat i ze strany státních orgánů, nikoliv vězněním a represivním sklonem k řešení této problematiky, ale rozumným přístupem k tématu. Po celém světě již řada států přistoupila k uvolnění konopí z kleští nepochopení, ale jsou bohužel i takové kde si stále hrají na dobu inkvizice.

Jak pak jinak takovému mladému uživateli chcete vysvětlit, že ta bylina kterou pokuřuje a je mu po ní dobře, cítí se uvolněný, má otevřené široké myslící obzory i když za cenu lenosti, je mu zakazována…když např. jeho matce která trpí rakovinou, AIDS či roztroušenou sklerózou usnadňuje trpký a bolestný život…….

Autor: Martin Horus

http://www.suenee.cz/konopi-semena-bohu-aneb-jak-lide-skoro-dostali-rozum/