cevy_200_200Cholesterol – tichý zabiják! Cholesterol má dvě tváře, na jedné straně našemu tělu prospívá, na druhé straně ho ničí. Důležité je nejen celkové množství cholesterolu v krvi, ale také poměr obou jeho typů LDL (škodlivý cholesterol) a HDL (prospěšný cholesterol). Jedním z účinných bojovníků proti škodlivému cholesterolu je právě konopí a konopné produkty.

Proč je cholesterol tak nebezpečný?

Protože postupuje velmi nenápadně. Dokud naše tělo nevratným způsobem nepoškodí, nijak se neprojevuje. Tudíž nemáme potřebu jeho hladinu v krvi pravidelně sledovat. Ne nadarmo se mu říká „tichý zabiják”. Téměř 70 % české dospělé populace má zvýšenou hladinu cholesterolu. Škodlivý LDL cholesterol má při vyšší hladině tendenci se ukládat do cévních stěn. Tak se snižuje pružnost a propustnost cév. Stoupá riziko ucpání a následného infarktu, ischemické choroby či mrtvice. Tato srdečně-cévní onemocnění u nás způsobují více než 50 % všech úmrtí.

Je načase proti cholesterolu účinně bojovat!

Velkým pomocníkem v tomto nelehkém boji může být konopí. Na výběr je z mnoha různých produktů. Snižovat cholesterol dokážou především konopná semínka a konopný olej. Za studena lisovaný konopný olej je považovaný za nejvhodnější rostlinný olej pro lidskou výživu. Svými nutričními vlastnostmi předčí i panenský olivový olej. Hlavní předností konopného oleje je vyvážený poměr nenasycených mastných kyselin omega 3 a omega 6, vysoký obsah fytosterolů a chlorofylu. Díky optimálnímu poměru nenasycených mastných kyselin je konopný olej 100% přijatelný pro lidský organismus. Tyto látky společně s vitamíny a minerály obsaženými v oleji podporují buněčný metabolismus, epitelizaci buněk kůže a sliznice trávicího traktu, snižují hladinu cholesterolu, posilují imunitní systém organismu a napomáhají detoxikaci lidského těla.

Konopí vám pomůže udržet cholesterol na uzdě!

klouby_200_200Bolí vás každý pohyb? Konopí vám přinese úlevu!

Bolesti pohybového ústrojí jsou jedním z nejčastějších zdravotních problémů. Potýkají se s nimi jak senioři, tak i čím dál mladší lidé. Ať už vás trápí revma, artritida, zánět šlach, křečové žíly či bolavá záda, konopné masti a gely vás nejen zbaví pocitu bolesti, ale navíc pomůžou řešit její příčinu.

Léčivá síla konopí

Cannabinoidy, látky obsažené v konopí, uvolňují svalové napětí a působí proti bolesti. Volně dostupné jsou masti z tzv. technického konopí, tzn. konopí, které obsahuje minimální množství psychoaktivní složky THC. Ačkoliv je velká část veřejnosti přesvědčena, že takovéto masti jsou bez účinku, opak je pravdou. V případě léčby pohybových potíží je totiž důležitější jiný cannabinoid, konkrétně CBD.

CBD je látka, která působí v součinnosti s THC. Sám o sobě má ale celou řadu pozitivních účinků, mj. zmírňuje artritidu, tiší bolest a léčí záněty, proto je vhodný k léčbě bolestí kloubů.

Konopí hřeje i chladí

Vybírat můžete ze široké škály chladivých či hřejivých mastí a gelů, které kromě konopí často obsahují i další bylinné výtažky, které podporují vynikající účinnost daných přípravků.

Například konopné mléko příznivě působí a tlumí artrotické a revmatické bolesti kolenních a ramenních kloubů, šlach a zad. Zároveň napomáhá prokrvovat pokožku a nejbližší tkáň postiženého místa.

Konopné gely s chladivým účinkem výborně působí na bolavá záda, klouby, svaly a šlachy. Zároveň také odstraňují projevy syndromu těžkých nohou, křečových žil (varixů) a metliček (flebektázií). Jsou vhodné při akutních i chronických bolestech, zánětech či projevech revmatismu, artrózy a ischiasu, dále při akutních i chronických otocích dolních končetin v těhotenství či způsobených nadváhou nebo stáním v zaměstnání.

Gely s hřejivým účinkem usnadňují rekonvalescenci po zlomeninách a výronech. Používají se při svalové námaze, jako prevence snížení rizika zranění a optimalizace svalového tonusu.

Vraťte do svého života bezbolestný pohyb, konopí vám bude oporou!

Zdroj: http://www.czechfreepress.cz/konopi/konopi-a-jeho-lecebne-ucinky-serial-cfp-2.-cast.html