image32V roce 2010 nechají venezuelští politici vyzvednout z hrobky tělonárodního hrdiny Simóna Bolívara. Všichni, kteří se na exhumacipodílí, však během následujících dvou let zemřou. Na počátkuletošního roku skoná dokonce i samotný prezident Hugo Chávez,který celou operaci nařídil. Může za podivnými úmrtími stát nějaká krutá kletba?

Během temné půlnoci dne 16. června roku 2010 do mauzolea ve venezuelském Caracasu vstoupí skupinka podivných postav v bílých pláštích. Neobvyklý hlouček přitom s nefalšovanou drzostí zamíří k hrobce, ve které spočívá venezuelský generál a národní hrdina Simón Bolívar (1783–1830). Musí totiž získat jeho ostatky, které údajně potřebuje venezuelský prezidentHugo Chávez (1954–2013) ke svým čarodějnickým rituálům. Praktikuje je prý ve chvílích politické nestability. On sám ale tvrdí, že chce torzo věhlasného bojovníka nechat prozkoumat a rozlousknout tajemství Bolívarovy smrti. Spekulace o smyslu celé akce pořádně zahýbe celou zemí. A to ještě nikdo netuší, jaké bude mít následky…

Rána za ranou
V následujících měsících a letech postihují všechny účastníky temné akce nepříjemnosti. Někteří z nich přijdou při nevysvětlitelných a neočekávaných explozích o průmyslové podniky, další čeká oběť mnohem větší. Po exhumaci těla obávaného bojovníka totiž zemřou. Nemoc se smrtelným koncem si přitom letos počká dokonce i na samotného Huga Cháveze. Venezuela je v šoku. Jsou snad náhlá úmrtí prapodivnou náhodou, nebo souvisí s otevřením hrobky?

Více se dočtete v časopise Enigma nebo v jeho elektronické verzi na publero.com