korekceVzhledem k výprodejům zlata a stříbra v minulém týdnu je na čase aktualizovat graf s korekcemi a dát tomuto ústupu novou perspektivu. Pokles drahých kovů nebyl zábavný pro ty, kteří vlastní už tolik zlata, kolik chtějí, ale pokud si někdo myslí, že býčí trend je už u konce, je důležité se podívat na korekce, které jsou vhodné pro nákup.

Za prvé, je důležité prozkoumat základní důvody, proč vlastnit zlato a stříbro. Pokud jste si koupilo zlato a stříbro jako spekulaci, že půjde “jen” nahoru, máme pro vás špatnou zprávu: “Váš důvod je velmi slabý!”

Naopak, pokud jste si koupili drahé kovy, protože si opravdu uvědomujete, co se děje s hodnotou vaší měny nebo s reálnou možností velmi vysoké inflace nebo že celosvětová situace bude mít vliv na vaši osobní životní úroveň nebo proto, že reálné úrokové sazby budou mít negativní obrat nebo jste unaveni z vládního vměšování a špatného řízení, pak chápete k čemu opravdu zlato slouží a co přesně dočasné ústupy v ceně znamenají.

Jen proto, že Federální rezervní systém v minulém týdnu uvedl, že upouští od dalšího měnového uvolnění, to neznamená, že nedojde na další tištění peněz nebo že by již vytištěné peníze neměly žádný další efekt. Není možné ředit měnu do té míry, kterou máme a nepocítit žádné důsledky. A s výší dluhu, schodku výdajů a nekrytých budoucích závazků, které je třeba řešit, není těžké vidět, že inflace je nejjednodušší způsob pro politiky, jak z toho ven. Dokud je prudký pohyb jak ve fiskální, tak měnové politice, historie nám říká, že bychom měli pokračovat v nákupu zlata.

Když ceny drahých kovů nebudou držet směr, který očekáváte, vraťte se k základním důvodům, proč je vlastníte a grafy trendů vám napoví, co byste měli dělat. Na základě výše uvedených bodů, hledáme vstupní body, nikoliv výstupní znaky.

S tímto na mysli, pojďme se podívat na nedávné korekce. Následující graf ukazuje všechny opravy ve zlatě v současném býčím trendu, které byly větší než 5 %. Byl zde aktualizován nedávný pokles.

Z nedávného maxima 1.781 dolarů z 28. února, jsme klesly o 9 % na minimum 1.621 dolarů ke 4. dubnu. Průměr všech těchto poklesů je 11,9 %, takže korekce pod touto hodnotou nejsou nic neobvyklého.

Možná, že to, co dělá pocit většími je, že jsme v prosinci zaznamenali pokles 14,7 %, byl to nečekaný pokles, který se vzepřel sezónnímu trendu. Také jsme zažili jednu z největších korekcí v současném býčím trendu: v posledních 17 měsících jsme měli čtyřikrát pokles větší než 5 % v ceně zlata. Toto je odraz zvýšené volatility.

Pojďme se podívat na stříbro. Tento graf měří korekce vyšší než 10 % od roku 2001 a zahrnuje poslední pokles.

Stříbro kleslo o 14,1 % ze svého maxima na 37,23 dolarů z 29. února ke svému minimu ze 4. dubna na 31,98 dolarů. Průměr těchto poklesů je 20 %, tak jako u zlata, pokud je tento pokles pod tímto průměrem, nejde o nic neobvyklého.

Stejně jako zlato, také stříbro pokleslo o 18,7 % v prosinci. Ve skutečnosti mělo stříbro nyní pět korekcí větších než 10 % za posledních 15 měsíců. Je tedy pochopitelné, pokud jste frustrováni těmito cenovými výkyvy, ale pamatujte, že stříbro bude vždy více volatilnější než zlato.

Abychom nebyli pouze negativní, pojďme se naopak podívat na nárusty ve zlatě a stříbře. Následující graf ukazuje 10% nárůsty cen nebo vyšší od roku 2001 a zahrnuje poslední 16,3% stoupání, které skončilo 28. února.

Průměr těchto nárůstů je 22,1 %. S ohledem na trend posledních let, jsme si jisti, že další nárůsty uvidíme i letos, takže využijte současných poklesů k výhodnému nákupu.

Níže jsou stejná data pro stříbro, která obsahují 32,1% běh nahoru, který vyvrcholil 29. února.

Průměr všech těchto vyšších úrovních větších než 10 % je 33,9 %. Uvidíme další podobnou vlnu i letos? Pokud se bude historie opakovat, je velmi pravděpodobné, že ano. Pokud ano, tak běžné ceny jsou nyní velmi atraktivní.

Takže, je korekce za námi? Pokud ne, tak to spíše vypadá, že jsme blíže ke dnu než k vrcholu a vzhledem k podílu zlata a stříbra na posledních opravách bychom měli nakupovat. Pokud jde o aktuální pokles zlata a stříbra, tak je to příležitost připravit se na další vzestup. Ale nezapomínejte, že spekulativní důvod pro růst je až druhotný. Hlavním důvodem ke koupi zlata a stříbra je opatrnost. Jsou to dvě aktiva, která vás mohou ochránit před velkým měnovým a fiskálním dopadem, který je v čele naší cesty. 

Zdroj: Casey Research

http://www.mowapay.cz/detail-novinky?page=