5-444-euroPřeklad ze španělštiny: Jednoduchý výpočet, ale zajímavý výsledek. Jedno zamyšlení a výpočet španělského diváka, který byl zaslán CNN. Plán na záchranu bank penězi daňových poplatníků, který je momentálně diskutován (mezitím odsouhlasený) v americkém parlamentu, bude obnášet nepředstavitelnou sumu 700 miliard dolarů, a to na rozdíl od skutečnosti, že už 500 miliard dostaly. Abyste si tuto sumu vůbec dovedli představit, ukáži vám následující výpočet:

 

Na planetě Zemi žije momentálně 6,7 miliardy lidí. Když vydělíme jen těch 700 miliard těmi 6,7 milardami, znamená to, že KAŽDÝ JEDEN obyvatel Země dostane 104 milionů dolarů!!!!!!

 

Touto sumou by mohla být jedním rázem zlikvidována chudoba na celém světě, ba co více, každý obyvatel by se stal milionářem!!!

 

Španělský divák došel k následujícímu závěru: Očividně máme s rozdělováním bohatství maličký problém.

 

Podívejme se ale na jeden blíže ležící příklad do Španělska:

 

Španělský stát podpořil banky sumou 30 miliard Euro, které pocházejí z kapes  daňových poplatníků tím, že převzal na sebe dluhy bank ve výši 30 miliard Euro. Podle aktuálních údajů má Španělsko momentálně 46 063 511 obyvatel.

 

A nyní opět trochu počítání:

 

30,000.000.000 : 46.063.511= cca 651 miliónů Euro pro každého Španěla!!!! Když vezmeme, že každá rodina má 4 členy , dostala by každá rodina cca 2,5 miliardy Euro.

 

Hm, z takových peněz se ty hypotéky už snad dají zaplatit. To je krize. Očividně se vyplatí považovat nás za hlupáky. Tak jako vláda, tak i opozice se nám vysmívají. A co děláme my? Neuděláme skutečně vůbec nic?