KnihyA

Přeji vám, abyste našli v životě Světlo a Pravdu. S láskou, úctou a pokorou... j.b.

Jak to napsat, aby mě nezavřeli…

Ta pakáž bezpáteřných korytářů vedená Kalouskem a Nečasem překročila všechny hranice slušnosti! Všechno ve mně řve. Žádná sebesprostší slova nevyjadřují mé pobouření, vztek, opovržení, pocit hnusu a až fyzické nevolnosti. Zvedá se mi adrenalin i žaludek. Je vůbec možné, aby si ta banda bezpáteřných korytářů dělala z lidí nikoliv jen dobrý den, ale i nástroj své fekální hygieny?!

is1Tohle že je pravice, jež má být založena na morálce? Ta pakáž vedená Kalouskem a Nečasem překročila všechny hranice ne pouze slušnosti, ale i účelového machiavellismu. Postavili se naroveň nejhorších národních zrádců. Pes by od nich kůrku vzít neměl.

Od této sebranky jsem nic dobrého nečekal. Člověk už byl zvyklý v naší politice na ledacos, na Grosse, Rathy, Dalíky i Řebíčky. Ale spřež kolem Kalouska, Schwarzenberga a Nečase je řádově něco jiného. Kde jiným zprofanovaným „výtečníkům“ šlo o stamilióny nebo miliardy, tam nyní jde o majetkový převrat na několik generací.

Pod pláštíkem „rozpočtové odpovědnosti“ se rozvrací důchodový systém a veřejné zdravotnictví. V době kulminující rozpočtové nouze a přes odpor drtivé většiny veřejnosti se stát zavázal na dlouhé desítky let platit nesmyslné finanční kompenzace církvím, a to dokonce i těm, které u nás za komunistů ani neexistovaly!

„Protikorupční vláda“ své prosadila pouze na korupčním principu. Slíbila Tluchořovi, Fuchsovi a Šnajdrovi, že je neodstaví od plných žlabů. A nedejte se mýlit, tato koryta nespočívají hlavně v oficiální odměně, ale v pletichaření s miliardami. Škody podle toho potom vypadají a tvoří významnou část našeho státního dluhu. V příšeří státní správy se mnoho zlodějen může přikrýt legální slupkou.

Čtěte také:

Nepoučitelný arogantní Nečas s maskou kajícníka: Hloupí voliči nepochopili geniální reformy

ODS a TOP 09 zcela zdiskreditovaly autentickou pravici. Kdo je volil, volil komunisty

Kašpar Nečas propásl příležitost spáchat harakiri. Místo toho trapně blekotá

ODS je velká strana s „malým“ předsedou, která zradila všechny pravicové hodnoty

Neštítili se k protlačení svých zvrácených záměrů využít i služeb nepravomocně odsouzeného kriminálníka, který jako bonus získal imunitu. Jestli to není politická korupce, navíc do očí bijící, tak už nic. Nějaké Nečasovy verbální moralizování o vážném problému, o němž bude s novým poslancem hovořit, bylo naprosto pokrytecké, licoměrné a arogantní. Proč tedy přijal takovýto špinavý hlas?

Jak už jsem řekl, čekal jsem mnoho zlého, ale takový nestoudný kalup k okamžitému protlačení všech nehorázností, k nimž dosud scházela většina ve sněmovně a které budí spontánní odpor většiny občanů, to zaskočilo i mě. Tak se dělá politika? Jedním nebo dvěma korupčními hlasy převálcovat v noci odpůrce a vlastně i voliče? Jako když jde zloděj na lup…

Dobře vědí, že opozice tím získá jen body navíc a po volbách bude za cenu dalších škod tyto zákony podle možností rušit, jakkoliv se tváří nevratně. Jaký šílený zájem za tím musí stát? Pandury, Gripeny a letouny Casa byly proti tomu jen neškodnou selankou. Oni komunisty jen straší veřejnost, ale zjevně se jich vůbec nebojí a ještě jim nahánějí voliče. Kdyby se báli, nevedli by takový frontální útok na zbytky majetku, který dosud odolával jejich chamtivým pařátům. A nedivím se, že radikalizují levici natolik, že může mít revoluční choutky.

Já se tedy necítím a nikdy nebudu levicovým voličem. Ale mám vztek na nenažrané pseudopravičáky, kteří radikální levici dodávají munici. Oni tak vlastně nepokrytě dávají najevo, že je nezajímá budoucnost, ale pouze to, co si mohou okamžitě za jakoukoliv cenu přisvojit. Kdybych měl své pohrdání přecházející v zuřivost ocenit na stupnici od jedné do sta, dal bych tisíc! A neradil bych po tom všem, co se včera odehrálo, žádnému politikovi v zájmu jeho zdraví, aby mi to chtěl vysvětlit (Vysvětlováním k naprostému zblbnutí).

Co dělat? Situace opravdu spěje k nějakému radikálnímu řešení. Nevím, jestli byli Jakeš se Štrougalem před Listopadem tak nenávidění jako Kalousek s Nečasem nyní. Mělo by se to zarazit dřív, než bude pozdě. Určitě to, co následovalo po kongresu ODS, mělo všechny atributy protiústavního zneužití zastupitelské demokracie.

Co očekávám? Nechci být naivní, takže od politiků nic. Prezident Klaus by si měl však uvědomit, že má-li pochybnosti „nad různými věcmi, které se udály v naší politice v posledním týdnu“ měl by se k takovým dryáčnickým metodám postavit jako chlap. Ačkoliv je nejrozumnějším z našich politiků, už jednou selhal při podpisu Lisabonské smlouvy. Teď má šanci na reparát u církevních „restitucí“. A z titulu a vážnosti své funkce by mohl i více…

Občanům bych radil, aby ignorovali tzv. druhý pilíř důchodového systému. Garantuji každému, že se to nikomu dlouhodobě nevyplatí, a kdybych byl mladý, určitě bych své peníze na dlouhá desetiletí nesvěřil tlupám lačných šejdířů z Drábkova klanu. Navíc to oslabí průběžný systém, od něhož po jeho vykradení chce dát vláda ruce pryč.

Co mi zbývá? Podělit se se svými čtenáři o své důvodné rozhořčení a slíbit, že s tvrdou kritikou zlořádů neskončím. Opravdu už jde o hodně. Každému, kdo s mým článkem souhlasí, dávám svolení jej neomezeně šířit. Do toho počítám i svůj včerejší článek »Špinavé trafiky pro „rebely“ kredit vlády totálně popřely«.

Ostatně soudím, že poslední kapka už dopadla…

Zdroj: http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/9791-jak-to-napsat-aby-me-nezavreli-ta-pakaz-bezpaternych-korytaru-vedena-kalouskem-a-necasem-prekrocila-vsechny-hranice-slusnosti.aspx

Doporučuji si přečíst komentáře v originálním znění – klikni…

1 Comment

  1. Jiří Hanzlík

    8.12.2012 at 15:08

    Ano, to je celá mantra donekonečna odříkávaná v našich dnech. Dalo mi trochu práci najít jméno autora. Objevil jsem ho na zdroji s názvem Parlamentní listy, napsané miniaturními písmenky. Je to pan DUŠAN STREIT, aby bylo jasno. Ale co do jména! Hlavně v tomto případě. Vždyť tohle vykládá kdekdo a v kdejaké hospodě. Autor si také ulevil, ale za honorář. To má štěstí! Kdo zaplatí těm nesčíslným nadávačům, kteří dřou často daleko více a peprněji. Ne, že by tam nebylo spousty pravd o naší siberii, ale tak mě napadá, když posadíme laťku našeho vyjadřování takhle nizko zda se tím nepropadáme do bludů o sobě samých a neprošvihneme tím svoji šanci vidět z toho spravedlivou cestu ven. Ti kluci v politice nejsou nějakého jiného druhu než homo-sapiens jak doufám jsme my ostatní. Někteří si tam “hodně vydělali”, to je pravda, a pochybným způsobem, ale řídit stát, třeba mizerně, vyžaduje přece jen nějaké schopnosti. Ostudu si nedělají jen oni ale především my, kteří jsme je volili a ještě to vykřikujeme do světa jak jsme blbí. Nebylo by dobré přestat se s tím už chlubit??

Napsat komentář

© 2020 KnihyA